MUZAFFER ŞEKER HABERLERİ

Muzaffer Şeker haber, Muzaffer Şeker son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muzaffer Şeker

Muzaffer Şeker

Doğum Yeri İzmir / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961 - ...

Muzaffer Şeker Kimdir ?

Muzaffer Şeker. Türk akademisyen. 1961 yılında İzmir 'de doğdu. Konya/Meram nüfusuna kayıtlı Muzaffer Şeker Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi 'ni 1986 yılında bitirdi. Doktorasını, Leicester Üniversitesi'nde (İngiltere) İnsan Anatomisi konusuyla tamamladı (1995). Meram Tıp Fakültesin'e Yard. Doç. olarak atandı (1996).
Biyografinin devamı için tıklayın
Muzaffer Şeker - 23.9.2020
TÜBA Kovid-19'un etkilerini konu alan kitap yayımladı
Editörlüklerini TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Koronavirüs Bilim Kurulu ve TÜBA Asosye Üyesi Prof.
Muzaffer Şeker - 11.9.2020
TÜBA ile Moğolistan'ın Ankara Büyükelçiliği "Cengiz Han ve Mirası" çalıştayı düzenleyecek
Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, çalıştay hazırlıklarının aylar öncesinden başladığını belirterek, bilim diplomasisi çerçevesinde Türkiye ile Moğolistan arasındaki iş birliğine yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Muzaffer Şeker - 2.9.2020
Viyana Üniversitesinden TÜBA Üyesi Türkolog Tietze adına burs
Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Tietze'nin Türkiye Türkçesi'ne katkısının çok büyük olduğunu belirterek, Türkoloji dünyasına büyük katkı sağlayan önemli eseri "Tarihi ve Etimolojik Türkiye Türkçesi Lugatı"nın TÜBA tarafından Türkçe'ye kazandırıldığını kaydetti.
Muzaffer Şeker - 28.8.2020
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, iç ve dış mihrakların tüm saldırılarına karşı omuz omuza yaşatılan Cumhuriyet'i gururla yüceltmeye devam edeceklerini belirterek "Vatanımızı korumak ve el birliğiyle yükseltmek de hepimizin en yüce görevidir.
Muzaffer Şeker - 17.7.2020
Son dakika haberleri: İKÇÜ'de "Etnik Yapılar, Ayrılıkçı Gruplar, Terör Örgütleri ve Milli Beka" paneli düzenlendi
Dünyada özellikle dini ve etnik yapılar üzerinden kurgulanan bölücü örgütler zaman zaman devreye alınabildiğine işaret eden Köse, şöyle konuştu: "Ayrılıkçı grupların parçası olan FETÖ, Türkiye aleyhine bir güç olarak planlandı. Özellikle bizim bölgemizde yapılan bir dizayn var. Ülkelerin iç düzenini bozmak için etnik gruplar üzerinden yapılan çalışmalar olduğunu görüyoruz. Egemen güçler sürekli ellerine silah almadan bu gruplar üzerinden iç karışıklıklar çıkarma gayreti içerisinde. Bu sürecin iki unsuru ise FETÖ ve PKK olmuştur." Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ise FETÖ'nün örgütlü bir yapı olduğunu vurguladı.
Muzaffer Şeker - 14.7.2020
TÜBA Başkanı Şeker'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı Açıklaması
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Türk milletinin, devletine ve iradesine sahip çıkarak 15 Temmuz 2016'da yaşanılan hain darbe girişimine "dur" dediğini belirtti.
Muzaffer Şeker - 13.7.2020
Son dakika haberi | TÜBA, bilişim teknolojilerinin topluma etkisini inceledi
Kitapta sosyal medya düzenlemelerine yönelik öneriler de var Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, kitapta bilişim teknolojilerindeki değişim ve dönüşümün bilim insanları tarafından kapsamlı ve multidisipliner bakış açısıyla ele alındığını ifade etti.
Muzaffer Şeker - 9.7.2020
TÜBA Kovid-19 salgını sürecinde hukuki etkileşimi konu alan rapor yayımladı
TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker de rapora kurumsal ve bireysel katkıda bulunan tüm bilim insanlarına teşekkür etti.
Muzaffer Şeker - 1.7.2020
TÜBA, Kovid-19 yayınıyla küresel salgını mercek altına aldı
TÜBA'dan yapılan açıklamada, Akademi Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof.
Muzaffer Şeker - 8.6.2020
Kovid-19'un akademiye etkileri Washington merkezli düşünce kuruluşunda ele alındı
THO'nun "Kovid-19 Döneminde ve Sonrasında Akademi, Araştırma ve İnovasyon" başlığıyla düzenlediği panele, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof.
Muzaffer Şeker - 27.5.2020
TÜBA Uluslararası Akademi Ödülleri'ne aday gösterme süresi uzatıldı
Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, salgının son birkaç aydır dünyanın gündemindeki küresel bir problem olduğunu hatırlattı.
Muzaffer Şeker - 18.5.2020
TÜBA'dan bayram hediyesi "Tarihi ve Etimolojik Türkiye Türkçesi Lugati"
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Muzaffer Şeker, Prof. Andreas Tietze'nin "Tarihi ve Etimolojik Türkiye Türkçesi Lugati"nın (TETTL) toplam 10 cilt olmak üzere Türkçe'ye kazandırıldığını bildirdi.
Muzaffer Şeker - 18.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na doğru
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 19 Mayıs 1919 Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı yayımladıkları mesajla kutladı.
Muzaffer Şeker - 22.4.2020
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na doğru
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, çocuklara yaşamaya değer bir dünya bırakmak için tek güvencenin sağduyu ve bilimsel yaklaşımlar olduğunu belirterek, "Ülkeler hayatta kalmak için sağlıklı, eğitimli, donanımlı yeni nesiller yetiştirmek zorundalar.
Muzaffer Şeker - 21.4.2020
Kazakistan'da Türk Dünyası Bilim Akademileri Birliği toplantısı
Uluslararası Türk Akademisinin (TWESCO) inisiyatifiyle video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıya, TWESCO Başkanı Darhan Kıdırali, Kazakistan Bilimler Akademisi Başkanı Murat Jurinov, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Kırgızistan Bilimler Akademisi Başkanı Murat Djumatayev, Azerbaycan Bilimler Akademisi Başkan Yardımcısı İsa Gabibbeyli, Özbekistan Bilimler Akademisi Başkan Yardımcısı Bahrom Abduhalimov, Tataristan Bilimler Akademisi Başkanı Myakzyum Salahov ve Başkürdistan Bilimler Akademisi Başkanı Alfis Gayazov katıldı.
Muzaffer Şeker - 21.4.2020
TÜBA'nın "Pandemi Değerlendirme Raporu" ile kamuoyu doğru bilgiye ulaşacak
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, yayımladıkları "Pandemi Değerlendirme Raporu"nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ve sonrasında önemli rol oynayacağını belirterek, salgının etki ettiği birçok alana ilişkin çalışma yürüttüklerini söyledi.
Muzaffer Şeker - 5.4.2020
Anadolu Ajansı 100 yaşında
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Anadolu Ajansının (AA) Türkiye'nin en stratejik kurumlarından biri olduğunu belirterek, "Bu kadar dezenformasyon ve yoğun bilgi altında, insanımızın hangi bilgiye güveneceği konusunda tereddüt yaşadığı bir ortamda, Anadolu...
Muzaffer Şeker - 3.3.2020
"TÜBA 2020 Uluslararası Akademi Ödülleri" için aday gösterme süreci başladı
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında, Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen "TÜBA 2020 Uluslararası Akademi Ödülleri"ne aday gösterme sürecinin başladığını ve 29 Mayıs'a kadar devam edeceğini bildirdi.
Muzaffer Şeker - 19.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Temizlik çalışması Haber- Kamera: Kadir ÖZEN / BODRUM (Muğla), ============================= TÜBA Başkanı Şeker: Türkiye'nin eskiden olduğu gibi enerji açığı pek kalmadı TÜRKİYE Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, "Türkiye'nin eskiden olduğu gibi enerji açığı pek kalmadı.
Muzaffer Şeker - 19.2.2020
Türkiye Bilimler Akademisinden "Uluslararası Hukuk, Diplomasi ve İş Birliği" yaz okulu
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, "Uluslararası Hukuk, Diplomasi ve İş Birliği" yaz okulunun, 15-19 Haziran'da İstanbul'da gerçekleştirileceğini bildirdi.
Muzaffer Şeker - 11.2.2020
TÜBA "jeotermal enerji teknolojilerini" mercek altına alacak
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TÜBA Enerji Çalışma Grubunca organize edilen "Jeotermal Enerji Teknolojileri Çalıştayı ve Paneli"nin, 19-21 Şubat'ta Afyon Kocatepe Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirileceğini bildirdi.
Muzaffer Şeker - 9.2.2020
4. Ulusal Antarktika Bilim Seferi başladı
Türk Hava Yolları, TÜBİTAK, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İGA Hava İşletmesi ve Türksat sponsorluğunda gerçekleşen 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferi heyetinin uğurlama törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcıları Hasan Büyükdede, Çetin Ali Dönmez ve Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof.
Muzaffer Şeker - 8.2.2020
Mühendislik Bilimleri Sözlüğü'nün tanıtım toplantısı gerçekleştirildi
"Terminolojiyi sağlıklı tutturamadığımızda yanlış yerlere gidiyoruz" TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker de teknoloji ile yolculuklarına devam edeceklerini belirterek, "Bu yolculukta riskleriyle, avantajları bir arada değerlendirip gerekli önlemleri alarak, toplumun olumlu etkilenmesi için bize düşen görevleri yerine getirmek zorundayız.
Muzaffer Şeker - 20.1.2020
MEÜ'de öğretmenlere uygulamalı bilim eğitimi kursu
Beş gün sürecek etkinlik, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TÜBA Bilim Eğitimi Programı Yürütücüsü ve MEB Bakan Yardımcısı Prof.
Muzaffer Şeker - 17.1.2020
TÜBA'nın GEBİP ve TESEP 2020 ödül başvuruları başladı
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı (GEBİP) ve Bilimsel Telif Eser Ödül Programı (TESEP) ?2020 yılı başvurularının 16 Mart'a kadar yapılabileceğini bildirdi.
Muzaffer Şeker - 30.12.2019
TÜBA-TÜBİTAK Bilim Ödülleri sahiplerini buldu
"Bilimsel araştırmaya ayrılan fon artışı gençleri özendirdi" Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker de medeniyetin bilim tarihine yaptığı katkıların maalesef bilinçli-bilinçsiz şekilde üstünün örtüldüğünü ve bilimsel mirasın uzun yıllar görmezden gelindiğini kaydetti.
Muzaffer Şeker - 21.12.2019
TÜBA'dan öğretmenlere "Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu"
5 gün sürecek eğitim programı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Mersin Üniversitesi Rektörü Prof.
Muzaffer Şeker - 22.11.2019
Macaristan'da Dünya Bilim Forumu
Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Dünya Bilim Forumu'nun çok önemli bir toplantı olduğunu, etkinliğin 2023'te Türkiye'de düzenlenmesi için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.
Muzaffer Şeker - 18.11.2019
TÜBA su ürünlerini mercek altına alacak
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TÜBA-Gıda ve Beslenme Çalışma Grubu önderliğinde 28-29 Kasım'da Samsun'da gerçekleştirecekleri "2.
Muzaffer Şeker - 11.11.2019
TÜBA Başkanı Muzaffer Şeker: "Ülkeyi nitelikli proje, yayın, akademisyen ve ürün geliştirecek"
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ülkeyi, nitelikli proje, yayın, akademisyen ve ürünlerin geliştireceğini söyledi.
Muzaffer Şeker - 8.11.2019
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sadece bir ülkeyi değil, tüm mazlum milletlerin destekçisi olacak bir milleti yeniden inşa ettiğini bildirdi.
Muzaffer Şeker - 24.9.2019
"Ayasofya: Tarih ve Vakfa Vefa Paneli ve Anma Etkinlikleri" başladı
İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen panele İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Topkapı Müzesi Müdürü Mustafa Sabri Küçükaşçı, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Zeki Eraslan, TÜBA Başkanı Muzaffer Şeker, 29 Mayıs Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muzaffer Şeker Haberleri | Muzaffer Şeker Kimdir - Haberler - Muzaffer Şeker haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muzaffer Şeker kimdir, hayatı ve biyografisi. TÜBA Kovid-19'un etkilerini konu alan kitap yayımladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 00:33:17. #1.14#
title