Haberler

TTNET Network Operasyon Merkezi'ne Ziyaret

Güncelleme:

BTK Başkanı ve üyeleri TTNET Network Operasyon Merkezi'ni ziyaret etti

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Network Operasyon Merkezi'ni ziyaret eden BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve Kurul üyelerini; TTNET'in dünya markası olması, Tivibu Ev'in 100.000 aboneye ulaşması ve 2013'te hayata geçirilmesi planlanan "akıllı ev" konseptiyle ilgili olarak bilgilendirdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Kurum II. Başkanı Dr. Ayhan Beydoğan, Kurul Üyesi Mehmet Selçuk Nursoy ve Kurul Üyesi Galip Zerey TTNET Genel Müdürlüğü'nde Network Operasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Ziyarete, TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ile birlikte Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Şahin Şen, Finans Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Orkun Kaya, Dijital Medya ve Satınalma Kıdemli Direktörü Dr. Feridun Alkan, Hukuk ve Regülasyon Direktörü Tevfik İnceler ve Kurumsal İletişim Direktörü Lebin Ebru Çokişler ev sahipliği yaptı.

TTNET Network Operasyon Merkezi, altyapı izleme araçları kullanarak veya rutin testlerle problemleri tespit ederek çözüm için ilgili birimlere yönlendiriyor, çözüm sürecini takip ediyor ve problemin kapsamı ve etkisine göre çağrı merkezi üzerinden müşterinin bilgilendirilmesini sağlıyor.

TAHSİN YILMAZ: "TTNET BİR DÜNYA MARKASI"

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve Kurul üyelerini, TTNET'in kısa geçmişine rağmen bir dünya markası olma süreci ve bugünkü durumu hakkında bilgilendirdi. TTNET'in teknolojiyi takip eden değil teknoloji üreten bir şirket olduğunun altını da çizen Yılmaz şöyle konuştu:

"2011 yılsonu itibarıyla 6 milyonu aşkın aboneye ve 3 milyar TL ciroya ulaştık. Başarımız Türkiye'yle de sınırlı kalmadı. İngiltere merkezli Point Topic'in 2012 ilk çeyrek verilerine göre; DSL bazında 100'ü aşkın ülkeden 300'ü aşkın internet servis sağlayıcısının değerlendirildiği raporda, abone sayımızla dünyanın en büyük 10 internet servis sağlayıcısı arasına girdik. Avrupa'daki servis sağlayıcılar arasında ise aynı kriterlere göre beşinci sıradayız."

Yılmaz, BTK Başkanı Acarer ve beraberindekilere kısa sürede 100.000 aboneye ulaşan Tivibu Ev platformuyla ilgili bilgi de verdi. İletişimin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sunduklarını; televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve tablet olmak üzere dört ekrandan ses, görüntü ve veri alışverişi sağladıklarını belirten Yılmaz, "Televizyon yayıncılık anlayışını tamamen değiştiren teknolojimizi artık 81 ilde sunuyoruz" dedi.

2013'TE, KÜÇÜK BİR KUTUYLA EVLER "AKILLI" OLACAK

TTNET'in gelecek projelerinden de söz eden Yılmaz, fiber altyapıyla birlikte daha da hızlanan internetin tüm yaşam alışkanlıklarını değiştireceğine de dikkat çekti. Yılmaz, "2013'te evlere sadece bir kutu koyarak akıllı ev projemizi hayata geçireceğiz. O kutu eşiniz ve çocuğunuz eve geldiğinde size mesajla bilgilendirme yapacak. Çamaşır makinesini çalıştıracak, perdeleri ve garaj kapısını açacak. Rekabet artık veride ve bütünleşik iletişim hizmetlerini sunabilme noktasında. Fiber dönüşümün ardından akıllı ev dönüşümü de başlayacak" diye konuştu.

BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer ise TTNET Network Operasyon Merkezi'nde gördüklerinden mutluluk duyduklarını belirterek, "Bilgi teknolojileri ve iletişim sektörü, en ileri düzeyde teknoloji sunan ve dünya çapında rekabet gücüne sahip bir sektör haline geldi. Her sektörde bilgi teknolojilerine olan ihtiyaç giderek artarak stratejik önem kazanıyor. Tüketiciler ise sunulan yeni hizmetleri ve teknolojileri yakından takip ediyor. İşletmecilerimizin ve tüketicilerimizin geldiği noktadan gurur duyuyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Mehmet Selçuk Tayfun Acarer Orkun Kaya Şahin Şen Güncel Haberler

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Üsküdar'da çöp sorunu! Vatandaş şikayet etti, belediye ekipleri soluğu mahallede aldı

Üsküdar'da çöp sorunu! Vatandaş şikayet etti, belediye ekipleri soluğu mahallede aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title