Haberler

Spor kenti Antalya

Güncelleme:

ASAT Spor'un tüm branşlarındaki genç sporcuları ve aileleriyle piknikte buluşan Başkan Türel, belediyenin son 3 yıldaki spor faaliyetlerinden 106 bin 716 vatandaşın istifade ettiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor, tüm branşlarındaki sporcu ve aileleri için yeni sezon öncesi kaynaşma ve dayanışma pikniği düzenledi. Cam Piramit yanındaki alanda gerçekleşen pikniğe Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay, ASAT Spor Koordinatörü Necati Yıldırım, sporcular ve aileleri katıldı. Başkan Türel, genç sporcular ve aileleriyle sohbet ederek, yeni sezonda başarılar diledi. Gençlerle yakından ilgilenen Türel, sporculardan şampiyonluk sözü aldı.

İnsana dokunan hizmetlere önem veriyoruz

Halkın yaşamını kolaylaştıran, refahını artıran altyapı ve üst yapı ­yatırımlarını Antalya'ya kazandırmak için büyük bir gayretin içinde olduklarını belirten Başkan Türel, "İnsana temas eden önemli hizmetlerimiz bizim için en az alt ve üstyapı yatırımları kadar hatta daha da fazla önem arz ediyor. Gençlerimizin sportif amaçlı yetiştirilmesinden, gençlik ve sosyal merkezlerine, sosyal yardımlara kadar birçok farklı kulvarda hizmet üretiyoruz. Bunların içerisinde en önemlisi spor okullarımız. Spor okullarımızla övündüğümüz gibi Antalya'mızın farklı noktalarında ilçelerimizde de bunları daha da güçlendirmeyi, yoğunlaştırmayı planlıyoruz" diye konuştu.

1500 kişilik ordu

Bu bağlamda ASAT Spor Kulübü'nün birçok farklı branşta önemli bir görev üstlendiğini kaydeden, basketbol, futbol, güreş, masa tenisi, ampute futbol takımı, tekerlekli basketbol takımı, yüzme gibi branşlarda toplam 1500 kişilik dev bir orduya sahip olduğunu ifade etti. "Spor kötülükleri def eder" diyen Başkan Türel, şöyle konuştu: "Çocuklarımızın sporla meşgul olması birçok yanlıştan onları uzak tutar. Ben de bir eski sporcuyum, eşim de eski bir sporcu. Çocuklarımızı da aynı şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Benim kendi oğlum da ASAT'ın bir sporcusu ve basketbol oynuyor. O yüzden biz gençlerimizi ne kadar sporla ne kadar sanatla kültürle sosyal faaliyetlerle bir araya getirirsek işte o zaman çok daha ahlaklı bir nesil yetiştirmiş oluruz."

Gençlere nasihat

Genç sporculara seslenen Başkan Menderes Türel, şu öğütleri verdi: "Elbette çağın teknolojik yeniliklerinden istifade etmek, bilgi çağının, iletişim çağının bir nesli olarak kaçınılmazdır. Ama hayatın gerçekleri de vazgeçilmezimizdir. Gençlerimizin özelikle sanal dünyada kendilerini hapsetmesi işte o sanal dünyada internetle, tablet ile PlayStation ile gününün önemli bir bölümünü geçirmesi, gelecekte onların en büyük pişmanlıkları olacaktır. Belki bugün hoşunuza gidiyor olabilir. Bugün aileleriniz sizi bu konuda kısıtlıyorken ailelerinize kızıyor olabilirsiniz; ama gelecekte göreceksiniz ki her şeyin fazlası zararlıdır. Her şeyi kararında yapmak gerekir. Biz demiyoruz ki tamamen uzaklaşın. Ama planlı hayat, her şeyi kararında yapmak, başarının vazgeçilmezidir. Okulunuzda başarılı olmak istiyorsanız, eğitiminizde başarılı olmak istiyorsanız her şeyi kararında ve yerinde yapmak, zaman planlamasıyla yapmak en önemlisidir. Yoksa okuldan gelip defteri kitabı bir tarafa atıp, oyunun peşinden koşmak, o da doğru değil. Önce dersler, sonra spor sonra eğlence. Bunun mutlaka bir yaşam alışkanlığı haline getirmemiz gerekiyor."

Çalışınca oluyor

ASAT Spor Kulübünün ve oyuncularının başarıları ile gururlandıklarını anlatan Türel, "İşte geçenlerde Nail kardeşimiz dünya 2.'liğini Antalya'ya getirdi. Nail kardeşimiz, Büyükşehir Belediyesi'nde spora başladığında 10 yaşındaydı, bugün büyüdü, bir genç olarak dünya 2.'liğini ülkemize kazandırdı. Çalışınca oluyor. İnşallah dünya birinciliğini de getirecek. Ampute futbol takımımız, Süper lige çıktı, 1. Lige çıktı. Geçtiğimiz sene şampiyon oldu. Tekerlekli sandalye basketbol takımımız zaten 1. Ligde, masa tenisi takımımız 1. Ligde mücadele ediyor. Güreş minder takımımız ise Türkiye 2. Liginde, yağlı güreş takımımız ise Kırkpınar'da Türkiye birinciliğini kazandı. Basketbol Bölgesel ve A Genç Takımımız bu sezon kurtulan Antalyaspor'umuzun alt yapısının temelini oluşturdu" şeklinde konuştu.

106 bin vatandaşa spor hizmeti

Büyükşehir Belediyesi Antalya Spor ve Fitnes Merkezleri'nde (ASFİM) 2016 yılında 23 bin vatandaşın ücretsiz spor hizmeti aldığını dile getiren Başkan Menderes Türel, şu bilgileri verdi: "Son 3 senede ASFİM'den toplam 43 bin 505 vatandaşımız istifade etti. Yine Okullar Ligi Türkiye'de bir ilkti. Devam ediyoruz ve edecek. 2 yılda bin 380 müsabaka oynandı. Amatör sporlar vazgeçilmezimiz. 3 senede toplam 5 bin 400 amatör sporcumuza malzeme desteği sağladık. Şöyle bir baktığımızda son 3 senede Antalya'da spor faaliyetlerimizden 106 bin 716 vatandaşımız istifade etmiş."


Ahlaklı sporcular yetiştireceğiz

"Çünkü sporcunun tek başına zeki ve çevik olması yetmiyor, ahlaklı olması da beraberinde mutlak şart" diyen Türel, "Biz sporcularımızı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi ahlaklı bir nesil olarak yetiştirecek faaliyetleri de önemsiyoruz. O yüzden biz hem ahlaklı nesiller yetiştireceğiz hem de geleceğin Türkiye'sinde Nail Seyyar kardeşimiz gibi milli yıldızlar yetiştireceğiz. Bunun için birçok projemiz var. Antalyaspor koleji de bunun en önemli yıldızı olacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Necati Yıldırım Menderes Türel Faruk Karaçay Türkiye Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title