Haberler

Sonsuz Şükran Köyü Sanatçıları Akşehir'i Seviyor

Abone Ol

Konya'nın Hüyük ilçesi Çavuş beldesinde kurulan Sonsuz Şükran Köyü'ndeki sanatçılar 22-27 Kasım 2012 tarihleri arasında çeşitli etkinliklere katılmak üzere Akşehir'e geldi.

Konya'nın Hüyük ilçesi Çavuş beldesinde kurulan Sonsuz Şükran Köyü'ndeki sanatçılar 22-27 Kasım 2012 tarihleri arasında çeşitli etkinliklere katılmak üzere Akşehir'e geldi.

Yapılacak etkinlikler ile ilgili olarak etkinliğe katılan sanatçılar ve Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul ortak bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, yapılacak etkinlik sayesinde Akşehir'in tanıtımına katkı sağlanacağını vurgulayarak, "Sonsuz Şükran Köyü Sanatçıları Akşehir'i Seviyor' projesi kapsamında Akşehir'e gelen sanatçılarımıza öncelikle hoş geldiniz diyorum. Bu projede emeği geçen başta sayın Mehmet Taşdiken olmak üzere tüm değerli sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Bu proje Akşehir'in tanıtımına da büyük bir katkı sağlayacak ve yine bu proje sayesinde zaten güzel olan Akşehir daha da güzelleşecek" dedi.

Sanatçılar adına bir konuşma yapan ressam Fatoş Yalçınkaya da, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yalçınkaya, "Sonsuz Şükran Köyü'nde sanatçı arkadaşlarımızla birlikte sanatlarımızı icra etmeye çalışıyoruz ve bu sanatımızı da çevre il ve ilçelere de taşımaya çalışıyoruz. Sonsuz Şükran Köyü Kurucusu Mehmet Taşdiken, Akşehir'le ilgili bir projeden söz etti. Biz de projeler ürettik. Önce bir sergi açmayı düşündük ama sergi salonlarının fazla revaçta olmadığı düşüncesiyle bu sergiyi halka taşıyalım istedik. Bu proje kapsamında bir tuvale ihtiyacımız vardı ve Akşehir ziyaretimiz sırasında elektrik panolarını görmüştük. Bu panoları tuval olarak kullanalım istedik. Sayın Başkanımız da bu konuda bize yardımcı oldu. Şimdi de Akşehir'e gelerek süsleme çalışmalarına başlıyoruz. Umarız fırçamızdan damlayan renklerle bu güzel ilçeye bizde biraz renk verebiliriz ve arkamızdan buradan Sonsuz Şükran Köyü sanatçıları geçmişti dedirtebiliriz" diye konuştu.

Etkinliğin küratörlüğünü yapan Kamer Batıoğlu da, bu projenin kendilerini çok heyecanlandırdığını ve tüm ressam arkadaşlarının bu projeye büyük istekle katıldığını belirterek, "Biz bu panoları burada boyarken amacımız Akşehir halkıyla da bütünleşmek, sanatı buraya taşımak" dedi.

Sonsuz Şükran Köyü sanatçılarından Sinema ve Tiyatro Sanatçısı Nilüfer Açıkalın da, Akşehir'de olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Bu şehri güzelleştirmek, bu şehri renklendirmek çok kolay, çünkü buna çok yatkın bir şehir. Ben burayı çok sevdim. Görselliği, insan ilişkileri ve her açısıyla beni çok etkiledi.

İnşallah Akşehir bizim katacağımız ufak renklerle büyüyecek ve daha sonra bir çok gencin aklında şehri böyle güzelleştirmek fikri yeşerecek. Burada olmaktan çok mutluyum ve Belediye Başkanımız Abdülkadir Oğul beye de teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Basın toplantısın ardından tulumlarını giyen sanatçılar, ellerine fırça ve boya alarak Akşehir caddelerindeki elektrik panolarına sanatlarını yansıtmaya başladı. Yaklaşık bir hafta sürecek etkinlikler boyunca sanatçılar Akşehir'deki elektrik panolarını süslerken, ünlü sanatçı Erol Büyükburç ile Ah Canım Ahmet adıyla tanınan sanatçı Ahmet Akkaya 26 Kasım 2012 Pazartesi günü Akşehir Kültür Merkezi'nde bir konser verecekler. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Taşdiken Akşehir Hüyük Konya Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Esra Erol Altın Kelebek ödülü aldı mı? Esra Erol ne ödülü aldı? Nuri Köşkdere kimdir, nereli? AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nuri Köşkdere neden istifa etti? Bugün maç var mı? 4 Aralık hangi maçlar var, saat kaçta? Fenerbahçe-Sivasspor maçı ne zaman, saat kaçta? Fenerbahçe-Sivasspor hangi kanalda, şifresiz mi? Naci Görür İstanbul depremi açıklaması nedir? 4 Aralık Naci Görür İstanbul depremi için ne dedi? Bursa hangi fay hattında? Bursa'da aktif kaç fay hattı var, nereden geçiyor? Marmara fay hattı Bursa'dan geçiyor mu? Bursa'da okullar tatil mi? Bursa Valiliği deprem açıklaması! Deprem dolayı okullar tatil mi? Lütfi Doğan kimdir, öldü mü? Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan neden öldü? İos deprem uyarı sistemi var mı? iPhone deprem bildirimi nasıl açılır? AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV TARİHLERİ 2023-2024 | AÖL sınavları ne zaman, online mı olacak? Güncel AÖL sınav takvimi! ANDROID DEPREM UYARI SİSTEMİ NEDİR, NASIL ÇALIŞIYOR? Deprem uyarı sistemi nasıl ayarlanır? Android deprem uyarı sistemi nasıl kullanılır? Çerkezköy Deprem Son Dakika! Çerkezköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Çerkezköy'de nerede deprem oldu? İzmit deprem mi oldu? SON DAKİKA! Kocaeli kaç şiddetinde deprem oldu? BURSA'DA DEPREM SON DAKİKA! Bursa'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Bursa'da nerede deprem oldu? Yalova deprem mi oldu? SON DAKİKA! 4 Aralık Yalova kaç şiddetinde deprem oldu?
title