Haberler

Yarım saat arayla 2 kişiyi öldürüp intihar etti! Cinayetin nedeni miras ve cinsel taciz çıktı

Güncel Haberler

Aydın'da yaşanan çifte cinayetin nedeni miras kavgası ve cinsel taciz çıktı. Gökhan Özdemir isimli adam, önce miras için tartıştığı kuzenini, yarım saat sonra da cinsel tacizden dolayı davalık olduğu şahsı başından vurduğu öğrenildi. Özdemir, cinayetin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gelip intihar etti.

Aydın Çine'de öğle saatlerinde yaşanan 2 cinayet ve bir intihar olayının arkasındaki sır perdesi aralandı. Yarım saat arayla 2 kişiyi öldürüp intihar eden Gökhan Özdemir'in (43) kuzeni Süleyman Özdemir'i (45) dedelerinden miras kalan arsa nedeniyle aralarında yaşanan anlaşmazlık, Yaşar Meke'yi (48) ise kızına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle davalık oldukları için öldürdüğü ortaya çıktı.

Aydın'ın Çine ilçesinde, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne, dün saat 16.00 sıralarında, Dutluoluk Mahallesi orman yolunda erkek cesedi bulunduğu ihbarı geldi. Bölgeye sevk edilen jandarma ve sağlık ekipleri, çiftçi Süleyman Özdemir'in başından tabancayla vurularak öldürüldüğünü tespit etti.

Aydın'daki çifte cinayetin altından miras ve cinsel taciz çıktı

Polis, saat 16.30 sıralarında da Hamitabat Mahallesi'ndeki evinin önünde bir kişinin tabancayla vurulduğu ihbarı aldı. Adrese giden polis ekipleri, Çine Devlet Hastanesi'nde temizlik görevlisi olan, akşamları da düğünlerde davul çalıp şarkı söyleyen Yaşar Meke'ye de başından vurulmuş olarak buldu. Hayati fonksiyonları devam ettiği belirlenen Meke'nin ambulansla Çine Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Aydın'daki çifte cinayetin altından miras ve cinsel taciz çıktı

O sırada İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gelen çiftçi Gökhan Özdemir, otomobilinden inip tabancasıyla havaya 1 el ateş etti. Ardından, "İki kişiyi vurdum, buraya geldim. Haksızlığa uğradım, intihar edeceğim" diye bağıran Özdemir, tabancasını başına dayayıp tetiği çekerek yaşamına son verdi. Yarım saat sonra da Özdemir'in vurduğu saptanan Meke, hayatını kaybetti. Ölen 3 kişinin cenazeleri, güvenlik güçleri ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Çine Devlet Hastanesi'nin morguna gönderildi.

Aydın'daki çifte cinayetin altından miras ve cinsel taciz çıktı

Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ve polis, görgü tanıkları ve Gökhan Özdemir'in yakınlarının ifadelerine başvurdu. Gökhan Özdemir ile Süleyman Özdemir arasında dedelerinden miras kalan arsa nedeniyle husumet olduğu belirlendi. Özdemir'in orman yolunda birlikte içki içtikleri, kuzenini bu nedenle çıkan tartışmada başından vurduğu tespit edildi.

Yarım saat arayla 2 kişiyi öldürüp intihar etti! Cinayetin nedeni miras ve cinsel taciz çıktı

Gökhan Özdemir'in, ilk cinayetin ardından, otomobiliyle 4 yıl önce kızına cinsel tacizde bulunduğu için davalık oldukları Yaşar Meke'nin evinin önüne gittiği ortaya çıktı. Özdemir'in dışarı çağırdığı Meke'yi, çıkan tartışmada başından vurup kaçtığı, ardından da İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gelip intihar ettiği belirlendi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Süleyman Özdemir Gökhan Özdemir Çine Güncel Haberler

title