Haberi Paylaş

Son Dakika! Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu

Güncel Haberler

Son dakika! Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri kura ile belirlendi. Buna göre pusulada Cumhurbaşkanı Erdoğan 1. sırada, Muharrem İnce 2. sırada, Kemal Kılıçdaroğlu 3. sırada, Sinan Oğan ise 4. sırada yer alacak.

14 Mayıs seçimlerine haftalar kala, yarışacak 4 cumhurbaşkanı adayının oy pusulasındaki yerleri belli oldu. Kura çekimini Kemal Kılıçdaroğlu'nu temsilen Av. Mehmet Hadimi Yakupoğlu, Muharrem İnce'yi temsilen Av. Halil İlker Çelik, Recep Tayyip Erdoğan'ı temsilen Av. Doç. Dr. Hüseyin Aydın, Sinan Oğan'ı temsilen Av. Kürşat Ergün yaptı.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu

KURA İLE BELİRLENDİ

Cumhurbaşkanı adaylarının birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlemesi için çekilen kurada 1. sırada Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, 2. sırada Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, 3. sırada Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 4. sırada Ata İttifakı'nın adayı Sinan Oğan yer aldı.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu

PUSULA BASIMINA 12 NİSAN'DA BAŞLANACAK

Cumhurbaşkanı seçimi için oy pusulalarının basımına 12 Nisan'da, milletvekili seçiminde kullanılacak oy pusulalarının basımına ise 19 Nisan'da başlanacak. Seçim takvimine göre 2 Nisan'da muhtarlıklarda listeler askıdan indirilecek. 8 Nisan'da ittifakların ve siyasi partilerin oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapılacak. 9 Nisan'da milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilecek. 19 Nisan'da da milletvekili kesin aday listeleri ilan edilecek.

Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem İnce Seçim 2023 Sinan Oğan Politika Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (38)

Ali Çelik:

İki seçenek var ya var olmak yada Yok olmak ben Recep Tayyip Erdoğan diyorum söz konusu vatan olunca Bizim rengimiz bellidir

Cevap Yaz273249Yayından Kaldır
sade vatandaş:

ysk her zaman başımızın tacıdır tıpkı istanbul seçimlerinde bir zarf içindeki oylardan yalnız birini iptal ederek aldıkları tarafsız ve muhteşem kararla milletin gönlünde taht kurmuşlardır onlara her zaman görevlerinde başarılar diler minnet ve şükranlarımızı sunarız

Cevap Yaz69207Yayından Kaldır
Turgut Aydın:

O sadi güven sizde hesap verir inşallahhh

953Yayından Kaldır
Tüm 38 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title