Haberler

Son Dakika! Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu

Güncelleme:

Son dakika! Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri kura ile belirlendi. Buna göre pusulada Cumhurbaşkanı Erdoğan 1. sırada, Muharrem İnce 2. sırada, Kemal Kılıçdaroğlu 3. sırada, Sinan Oğan ise 4. sırada yer alacak.

14 Mayıs seçimlerine haftalar kala, yarışacak 4 cumhurbaşkanı adayının oy pusulasındaki yerleri belli oldu. Kura çekimini Kemal Kılıçdaroğlu'nu temsilen Av. Mehmet Hadimi Yakupoğlu, Muharrem İnce'yi temsilen Av. Halil İlker Çelik, Recep Tayyip Erdoğan'ı temsilen Av. Doç. Dr. Hüseyin Aydın, Sinan Oğan'ı temsilen Av. Kürşat Ergün yaptı.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu

KURA İLE BELİRLENDİ

Cumhurbaşkanı adaylarının birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlemesi için çekilen kurada 1. sırada Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, 2. sırada Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, 3. sırada Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 4. sırada Ata İttifakı'nın adayı Sinan Oğan yer aldı.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu

PUSULA BASIMINA 12 NİSAN'DA BAŞLANACAK

Cumhurbaşkanı seçimi için oy pusulalarının basımına 12 Nisan'da, milletvekili seçiminde kullanılacak oy pusulalarının basımına ise 19 Nisan'da başlanacak. Seçim takvimine göre 2 Nisan'da muhtarlıklarda listeler askıdan indirilecek. 8 Nisan'da ittifakların ve siyasi partilerin oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapılacak. 9 Nisan'da milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilecek. 19 Nisan'da da milletvekili kesin aday listeleri ilan edilecek.

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem İnce Sinan Oğan Politika Güncel Haberler Son Dakika

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500

Yorumlar (38)

adam haklı beyler dağılın:

Tepkimizi göstermek için hem reyise 1. sırada oyumuzu basıcaz hemde kılıçdaroğluna çarpı atıcaz kalem götürmeyi unutmayın.

148
389
yanıtYanıtla
Haşim Örnek:

Algı yapma burdan Arkadaşlar oyumuz Reise ama hiçbir yere çarpı falan atmayın oyumuz geçersiz olur hiçbir şekilde muhurden hariç müdahalede bulunmayiz

yanıt76
yanıt67
Sevda Gül :

Niyetin oyu geçersiz yapmak! Fesat niyetini yayma!!!

yanıt63
yanıt33
Kuman:

Türk milleti senin anlayamayacağın kadar Asildir. Çünkü, Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir. O ne yapacağını çok iyi bilir. Yakında sende anlayacaksın bunu

yanıt73
yanıt16
Ali Çelik:

İki seçenek var ya var olmak yada Yok olmak ben Recep Tayyip Erdoğan diyorum söz konusu vatan olunca Bizim rengimiz bellidir

249
273
yanıtYanıtla
soner taşkın:

Türkiye'deki en büyük para banknotu 200 lira. Bir kilo kıyma 250 lira. Yani türkiyenin en büyük para birimiyle bile 1 kilo kıyma bile alamıyor insanlar. Geldimiz nokta ortadadır. Her kez oyunu ona göre kullansın.

300
186
yanıtYanıtla
Onur Yener:

Ona göre de milletin geliri var, karı koca asgari ücretle çalışsa 17000 lira para yapıyor, nankör olmayacağım ben.

yanıt87
yanıt127
bekir yapici:

ONUR YENER Allah size vicdan versin ben almanyadan emekliyim1380 € emekli kasasindan163 € firmanin emekli kasasindan toplamda 1543 € (32.159 TL) maas aliyorum ufak bir beldede yasiyorum alim gücü düsük komsularimdan utandigimdan kasaptan en fazla aldigim et 500gr. markettende arabayi doldurmuyor günlük ihtiyaci posetle aliyorum.

yanıt37
yanıt22
Turgut Aydın:

Bir dolar bir tl olacaktıı

yanıt17
yanıt13
Onur Yener:

Çok güzel sıralama en baştaki adama(zaten tek adam o) bas gitsin.

196
220
yanıtYanıtla
Tüm 38 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title