Haberler

Sivas MHP'li Kaya TBMM'yi Etkisizleştiren Değişiklikle Karşı Karşıyayız

MHP'li Kaya TBMM'yi etkisizleştiren değişiklikle karşı karşıyayızMİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Anayasa değişikliği oylamasında 'Hayır' oyu vereceklerini belirterek, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni etkisizleştiren bir anayasa değişikliği ile karşı...

MHP'li Kaya TBMM'yi etkisizleştiren değişiklikle karşı karşıyayız

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Anayasa değişikliği oylamasında 'Hayır' oyu vereceklerini belirterek, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni etkisizleştiren bir anayasa değişikliği ile karşı karşıyayız" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden İstanbul Milletvekili Atilla Kaya ve Ülkü Ocakları'nın eski genel başkanları Sivas'ta 'Ülkücü Tavır, Başkanlığa Hayır' etkinliğinde partililerle buluştu. Kentte faaliyet gösteren özel bir restoranda bir araya gelen MHP'li Atilla Kaya ve Ülkü Ocakları'nın eski genel başkanları başkanlık sistemine ve yeni Anayasa referandumuna neden 'Hayır' denilmesi gerektiğini anlattı. Programa Atilla Kaya'nın yanı sıra Ulvi Batu, Suat Başaran, Servet Avcı, Hakan Ünser, MHP Sivas eski İl Başkanı Ragıp Özkan ve çok sayıda partili katıldı. Programda konuşan MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya 16 Nisan'da yapılacak olan referandumu değerlendirerek Anayasa değişikliğine neden 'Hayır' denilmesi gerektiğini anlattı. Kaya yaptığı konuşmada, "Sivas 94 yıl önce demokrasinin en önemli maddelerinden biri olan manda ve himayeyi kabul etmediğimiz ildir. Bizde 94 yıl sonra Sivas'ta buluşarak, oluşturulmak istenen tek adam rejimine ve parti devletine 'hayır' demek için Sivas'tayız. Bu Cumhuriyetin temelleri Sivas Kongresi ile atıldı. O sürecin sonucunda egemenliği tek bir kişiden alıp millete veren Cumhuriyet rejimine geçtik. Aradan bu kadar zaman geçtikten sonra millete verilen bu egemenliği alıp yeniden tek adama vermek istiyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni etkisizleştiren bir anayasa değişikliği ile karşı karşıyayız."

"TÜRKÜM DİYEMEYENLER TÜRK TİPİ BAŞKANLIK GETİRİYOR"

Türk Tipi Başkanlık Sistemi'ni eleştiren Kaya, "Sen daha düne kadar Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi kurumlarının tabelalarından TC'yi silen değil misin? 'Ne mutlu Türküm diyene' ifadesini bu ülkenin dağlarından taşlarından silen değil misin? Daha bir kez olsun göğsünü gere gere hiçbir komplekse kapılmadan bir türlü Türküm diyemeyen bir insansınız ve zihniyetin temsilcilerisiniz. Hangi Türk Tipi Başkanlık Sistemi'nden bahsediyorsunuz. Yazık günah değil mi dünyanın en baskıcı, en despot sistemini getirip milletin önüne koyuyorsunuz, birde utanmadan buna Türk Tipi Başkanlık diyorsunuz. Biz bu zihniyeti tanıyoruz. Bu zihniyet 'Ben gerekirse papaz elbisesi giyerim diyen' zihniyettir. Bunların hedefine ulaşmak için istismar etmeyeceği hiçbir değerimiz yoktur. Şimdi de bu hedeflerine ulaşmak için Türklüğü getirip bir istismar, bir makyaj malzemesi olarak kullanmak istiyorlar. Toplumumuzun bilinç düzeyini, gelişmişlik seviyesini, eğitim seviyesini, Cumhuriyet tecrübesini böyle bir sistemi hak etmiyor. Biz de ülkücüler milliyetçiler olarak canımızdan aziz bildiğimiz Türk Milleti için her şeyin en iyisini istemek durumundayız. Türk milleti en sağduyusu ve yüksek ferasetiyle inşallah bunların getirmiş olduğu bu teklifi 16 Nisan'da sandığa gömecektir" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title