Şırnak'ta Şehit Olan Uzman Çavuş Sami Saygı'nın Cenaze Namazı - Haberler
Haberi Paylaş

Şırnak'ta Şehit Olan Uzman Çavuş Sami Saygı'nın Cenaze Namazı

AA - Güncel

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Şehit Uzman Çavuş Sami Saygı'nın babaevinden görüntüler Şehidin babaevine getirilmesi Şehit için helallik alınması Şehidin cenaze namazından görüntüler Şehidin cenazesini tekbirlerle taşınması Şırnak'taki terör operasyonu Terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sami Saygı'nın cenazesi, memleketi Çorum'da toprağa verildi Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik yürütülen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sami Saygı'nın cenazesi, memleketi Çorum'da defnedildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Şehit Uzman Çavuş Sami Saygı'nın babaevinden görüntüler

Şehidin babaevine getirilmesi

Şehit için helallik alınması

Şehidin cenaze namazından görüntüler

Şehidin cenazesini tekbirlerle taşınması Şırnak'taki terör operasyonu

Terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sami Saygı'nın cenazesi, memleketi Çorum'da toprağa verildi

Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik yürütülen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sami Saygı'nın cenazesi, memleketi Çorum'da defnedildi.

Evli ve bir çocuk babası şehit Saygı'nın (36) naaşı, Şırnak'taki resmi törenin ardından uçakla Amasya Merzifon Havaalanı'na, buradan da konvoy eşliğinde Çorum'un Uğurludağ ilçesi Yüzgeç Mahallesi'ndeki baba evine getirilerek helallik alındı.

Şehidin babası Bekir, annesi Fadime, kardeşleri ile eşi Elif ve oğlu Mehmet Talha Saygı, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin cenazesini ikindi namazına müteakip İl Müftüsü Ahmet Akın kıldırdı.

Cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çorum Valisi Ahmet Kara, TBMM İdare amirleri Salim Uslu ve Tufan Köse, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ahmet Çelik, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazını milletvekili Ceylan'ın önünde kılan şehidin 12 yaşındaki oğlu Mehmet Talha, namazın ardından babasının tabutuna sarıldı. Şehidin oğlunu, milletvekili Ceylan teselli etmeye çalıştı. Cenaze ilçe mezarlığında defnedildi.

Mezarlıkta Sami Saygı için meslektaşları saygı atışı yaptı.

Dört kardeşin en küçüğü olan Saygı'nın, göreve 1997 yılında başladığı ve Muş'taki Jandarma Özel Harekat Taburu'nda görev yaptığı sırada bir süre önce geçici görevle Şırnak'a gittiği belirtildi. Şırnak'a gitmeden önce eşi ve çocuğuyla Muş'ta yaşayan şehidin, en son 2015 yılı Ağustos ayında baba evine geldiği ve 12 Nisan'da da doğum günü olduğu öğrenildi. Şehidin babası Bekir Saygı'nın çiftçilik yaptığı, ağabeyi Ümit Saygı'nın ise geçimini çobanlıkla sağladığı belirtildi.

Şırnak kent merkezinde PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukur ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından güvenlik güçlerince 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" sırasında dün, Dicle Mahallesi'nde teröristlerin açtığı ateş sonucu Jandarma Uzman Çavuş Sami Saygı ağır yaralanmış, kaldırıldığı Şırnak Asker Hastanesinde şehit olmuştu.

AA / Güncel

Merzifon Şırnak Amasya Çorum Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title