Haberler

Şehit ailesi, Hataylı depremzede aileye yuva oldu

Güncelleme:

Adana'nın Kozan ilçesinde yaşayan şehit Uzman Çavuş Metin Can'ın ailesi, depremzede Şahin ailesinden kira alamayarak dairelerini ücretsiz verdi. Depremzede Mustafa Şahin, 'Şehit ailemizle aile olduk. Neye ihtiyacımız olsa yardımcı oluyorlar' dedi.

Şehit ailesi, Hataylı depremzede aileye yuva oldu

Şehit Uzman Çavuş Metin Can'ın ailesi, depremzede Şahin ailesinden kira almayarak ücretsiz verdi

-Depremzede Şahin: "Şehit ailemizle aile olduk"

-"Allah şehidimizden ve ailesinden razı olsun"

ADANA - Adana'nın Kozan ilçesinde yaşayan şehit Uzman Çavuş Metin Can'ın ailesi Hataylı depremzede aileden kira alamayarak dairelerini Şahin ailesine açtı. Depremzede Mustafa Şahin, "Şehit ailemizle aile olduk. Neye ihtiyacımız olsa yardımcı oluyorlar" dedi.

2010 Yılında Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde şehit olan Uzman Çavuş Metin Can'ın ailesi, Hatay'da evleri yıkılan MS hastası Müge Şahin, eşi Mustafa Şahin ve 22 aylık engelli Azra Asel bebeğe yuva oldu.

Şehit Metin Can'ın babası Güngör Can, 6 Şubat depreminin ardından elimden ne gelirse diyerek evinin birinci katında bulunan daireyi onardığını ve Şahin ailesine kira almadan verdiğini belirterek, "Bugün böyle yaşıyoruz ama yarın ne olacağını Allah bilir bugün onlara yarın bize. Mustafa ve eşine, engelli çocuklarına ücretsiz evi verdik ve bir aile olduk. Onlarla birlikte artık evladımız gibi yaşıyoruz" diye konuştu.

"Şehit ailemizle aile olduk"

Depremzede Mustafa Şahin ise şehit ailesinin evlerini kendilerine açtığı için mutlu olduklarını kaydederek, "Depremde 6 gün boyunca Hatay'da zorlu bir süreç yaşadık. Şehit ailemizle aile olduk. Neye ihtiyacımız olsa yardımcı oluyor, bizleri çocukları gibi görüyorlar. Allah razı olsun bize aile oldular. Hayalimiz memleketimize dönmek tabi ama henüz hepimiz engelli olduğumuz için şartlar şuan bizler için hala çok zor" diye konuştu.

"Allah şehidimizden ve ailesinden razı olsun"

Hatay Antakya'da ailesini kaybeden ve Kozan'da Can ailesini destekleri ile yeni bir hayata başladıklarını kaydeden Depremzede Müge Şahin de, "Güngör bey, eşi, çocukları bizlere yeniden burada bir yuva oldular. Biz daha gelmeden evi tadilat yaptırmışlar, evladım için ayrı bir hassas davrandılar bizlere ana baba oldular. Eve geldiğimizde ev tiril tirildi. Hiçbir şekilde kira almadan her zaman yemeğimizi getirdiler. Sürekli yanımızda evladımı ve bizi kucakladılar. Memleketimizde hiç bir şeyimiz kalmadı, ama onlar bize aile oldu. Şehit babası ama biz üzgünüz diye kendi acılarından bahsetmiyorlar bile. Allah şehidimizden ve ailesinden razı olsun" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Şahin Metin Can Hatay Adana Kozan Güncel Haberler

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Bakmadan Geçme

MasterChef CANLI izle! 2024 TV8 MasterChef 7. bölüm HD Canlı izleme linki var mı? Recep İvedik 1 ne zaman çıktı? Recep İvedik hangi otelde çekildi? Recep İvedik 1 ne zaman, nerede çekildi, hangi yıl çıktı? Recep İvedik konusu nedir, oyuncuları kimler? Recep İvedik hangi şehirde çekilmiştir? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar 2024? Yurt dışı çıkış harcı kaç gün geçerli? Recep İvedik 1 konusu nedir? Recep İvedik 1 oyuncuları kimler? Recep İvedik kadrosu! Recep İvedik kim? Recep İvedik rolünü kim, hangi oyuncu oynuyor? Recep İvedik'in gerçek adı ne? Vatandaşlar kavruluyor! Şanlıurfa'da sıcaklık kaç derece? Bana Masal Anlatma filmi oyuncuları kim? Bana Masal Anlatma filmi konusu nedir? Bana Masal Anlatma özeti! Bana Masal Anlatma filmi ne zaman, nerede çekildi? EN UZUN GÜN NE ZAMAN? 2024 en uzun gün hangi tarih? 20 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 20 Haziran 2024 Pazartesi On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? TRANSFER DÖNEMİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? Yaz transfer sezonu ne zaman? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 20 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 20 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Sırbistan, EURO 2024'ten çekiliyor mu? Sırbistan Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Jovan Surbatovic ne dedi?
Özel'in 'Belediyelerimizde akraba ataması yok' sözlerine AK Parti cephesinden yanıt: Özel, vatandaşı kandırıyor

Özel'in "Belediyelerimizde akraba ataması yok" sözlerine AK Parti cephesinden yanıt: Özel, vatandaşı kandırıyor

title