Haberler

Sakarya Valiliği Özel Eğitime Yeni Bir Hamle Daha Yaptı

Güncelleme:

Sakarya'da 'Engelli bireyler için sosyal, kültürel ve sportif faaliyet alanında kurs açılması' işbirliği protokolü, düzenlenen törenle imzalandı.

Sakarya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kırkpınar Halkı Otizm Dayanışma Derneği arasında, "Engelli bireyler için sosyal, kültürel ve sportif faaliyet alanında kurs açılması" işbirliği protokolü, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen törenle imzalandı.

Engelli bireylere sosyal kursların açılması için yapılan işbirliği protokolünü, tarihi bir gün olarak değerlendiren Kırkpınar Halkı Otizm Dayanışma Derneği Başkanı Cem Kumuk, Otizmli çocuklara sahip aileler olarak engelli çocuklarının sağlıklı mutlu ve sosyal çevre ile bütünleşen bireyler olarak yetişmesinde Vali Mustafa Büyük başta olmak üzere tüm devlet kurumlarının yakın ilgisini görmekten dolayı çok duygulandıklarını ifade ederek, bu çalışmanın tüm Türkiye'ye örnek olmasını istedi.

Vali Mustafa Büyük, protokolün imza töreninde yaptığı konuşmada; ''İlimizde son bir yıl içinde engelli bireylerin eğitimleri noktasında çok mesafe kat edildi. İlimizde özel eğitim alanında kurumsal gelişmeler var. Devlet olarak bu bireylerimizin daha çok sosyal hayatın içinde yer almasına önem veriyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımızın girişimleri ve çabaları da bizi mutlu ediyor. Her yaştan engelli bireylerimize ve onların cefakâr ailelerine önemli fırsatlar sağlayacak eğitim işbirliği protokolünün hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Vali Mustafa Büyük, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Kırkpınar Halkı Otizm Dayanışma Derneği Başkanı Cem Kumuk, Özel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Nesri Girgin, Kırkpınar Halkı Otizm Dayanışma Derneği Başkan Yardımcıları Mehtap Baykam ve Sayit Ali Sarı'nın katılımıyla imzalanan protokole göre; her yaştan engeli bireylere futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, hentbol, gitar, bağlama, keman, resim, halk oyunları ve drama alanlarında kurslar açılması planlanıyor.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Milli Eğitim Müdürlüğü Mustafa Büyük Kırkpınar Sakarya Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title