Haberler

Rize Belediyesi, Şehiriçi Trafiğini Rahatlatmakta Kararlı

Güncelleme:

Şehrin ihtiyaçları ve çözümü noktasında tespitler yapılması çerçevesinde, şehrimizde yaşanan trafik yoğunluğu Rize Belediyesinde yapılan toplantıda ele alındı.

Şehir içi trafiğinin çözümü noktasında kararlı bir şekilde adımlar atan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nahit Karakaş, Sosyolog Doç. Dr. Levent Eraslan, Rize Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Arıcı, Saffet Kopuz ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Suzan Avcı ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın makamında gerçekleşen toplantıda, Rize'nin şehir içi trafiğinin rahatlaması noktasında bugüne kadar yapılan çalışmalar ve elde edilen veriler değerlendirildi.

Şehir içi Trafiği'nin rahatlaması, park sorununun ortadan kaldırılması noktasında vatandaşında fikirlerinin alındığı veriler doğrulturunda harekete geçen Rize Belediyesi, uygulama noktasında kararlı adımlar atıyor.

İLİMİZİN TRAFİK AKIŞINI RAHATLATMAK, PARK SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Toplantının ardından konuyla ilgili teknik ekibiyle birlikte yerinde incelemelerde bulunan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, "İlimizde yaşanan trafik sorununun çözümü noktasında Rize Belediyesi olarak çeşitli çalışmalar içerisindeyiz. Dar alanda sıkışık olan şehrimizde alternatif olarak tüm imkanlar göz önünde bulundurularak değerlendiriliyor. Gerek vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmeler, gerekse anket ve benzeri farklı çalışmalar, il dışından alınan destek ve benzeri adımlar değerlendirmeye alınıyor. Rize Belediyesi olarak şehrin otopark sıkıntısına çözüm amaçlı sahil dolgu alanı üzerinde 700 araç kapasiteli bir otopark projesi inşa ettik. Yakın bir zamanda hizmete açılacaktır. Buna alternatif olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi içerisinde yer altı otoparkı inşaatı devam ediyor. Bunun yanında özellikle Menderes bulvarı kısmında trafik akışına engel veren dolmuş duraklarını sahil dolgu alanında yapmış olduğumuz alana taşıyacağız. Yakın zamanda gerçekleşecek olan taşınma işlemiyle Menderes bulvarı trafiğinin rahatlamasını hedefliyoruz.

HAPELOĞLU ÖNÜNDEN ŞEHİR MERKEZİNE GİRİŞ KISMI GENİŞLETİLİYOR

Bugün ilgili teknik ekiple birlikte incelemekte olduğumuz Menderes bulvarı, Yeniköy mahallesi girişi kısmında önemli bir değişikliğe gidiyoruz. Yeniköy mahallesi veya şehir merkezine girişin sağlandığı kavşakta, mevcut teletuvar ve bitkilendirme çalışmasının olduğu alanı yeniden düzenleyerek, yol genişletme çalışması sağlanacak. Bu çalışmayla birlikte şehir merkezine ve şuanki mevcut dolmuş duraklarının bulunduğu alana araç girişleri bekleme yapmadan daha rahat sağlanacak. Kısa bir süre sonra domuş duraklarının taşınmasıyla birlikte bu konuda daha köklü bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Bugün vermiş olduğum talimat doğrultusunda ekiplerimiz gece trafiğin olmadığı saatlerde çalışmalara başlayarak hızlı bir şekilde yol genişletme çalışması tamamlanacak" dedi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Rize Belediyesi Reşat Kasap Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Bakmadan Geçme

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title