REŞAT KASAP HABERLERİ

Reşat Kasap haber, Reşat Kasap son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Reşat Kasap

Reşat Kasap

Doğum Yeri Rize / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961 - ...

Reşat Kasap Kimdir ?

Reşat Kasap, 1961 yılında Rize’de doğdu. İlkokulu Derepazarı Bahattinpaşa İlkokulunda, Ortaokulu Derepazarı Ortaokulunda, Liseyi ise Samsun 19 Mayıs Lisesi'nde tamamladı. Lisans ve Yüksek Lisansını 1984 ve 1987 yıllarında Gazi Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde bitirdi. Doktorasını, 1992 yılında Wales Üniversitesi (İngiltere)’de yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Reşat Kasap - 31.03.2019
Rize'de Cumhur İttifakı Adayı Rahmi Metin, Kazandı
2004 yılında AK Parti'den İl Genel Meclis üyesi seçilen ve o dönem İl Genel Meclis Başkanlığı görevinde bulunan Rahmi Metin, resmi olmayan sonuçlara göre Rize Belediye Başkanlığı'nı kazandı. Rize Belediye Başkanlığı'nı AK Parti'li Reşat Kasap yürütüyordu.
Reşat Kasap - 29.03.2019
Taşınan Eski Orta Cami Hizmete Açıldı
Taşınan Eski Orta Cami hizmete açıldı RİZE - Rize'de yapılacak olan Bulvar Projesi içerisinde kalan Eski Orta Cami'nin Yeniköy Mahallesi Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm alanına taşınma işleminin tamamlanmasının ardından yeni cami bugün okunan mevlid ve Cuma namazıyla ibadete açıldı. Karayolları ağı kapsamına alınan ve Menderes bulvarı, Güney Çevre yolu ile Dosma kavşağını birbirine bağlayacak olan Bulvar Projesi güzergahı üzerinde kalan Eski Orta Cami'nin projenin yapılabilmesi için Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm alanına taşıma işlemi gerçekleşerek devam eden inşaat çalışmaları tamamlandı. İç ve dış dizaynı en ince detayına kadar birebir eskisiyle aynı görünüme sahip olan cami, devam eden çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cuma namazıyla birlikte ibadete açıldı. Cuma namazı öncesinde Rize Belediyesi koordinesinde, Rize İl Müftülüğü tarafından tüm şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okunarak, İl Müftüsü İsmail Yalçın tarafından dua edildi. Mevlid-i Şerifin ardından Cuma namazı kılınırken, Cuma hutbesi ise Rize Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin tarafından okundu. Kalabalık cemaat topluluğunun katılımıyla ibadete açılan cami cemaati arasında, Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Baro Başkanı Ümit Peçe, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, İl Kültür Müdürü İsmail Hocaoğlu ve Ak Parti Rize Belediye Başkan Adayı Rahmi Metin de yer aldı.
Reşat Kasap - 06.03.2019
Tescillenen Rize Simidini Horonla Kutladılar
150 YIL SONRA TESCİLLENDİ Rize Belediyesi'nin Türk Patent ve Marka Kurumu'na 'Coğrafi İşaret' başvurusu kabul edilerek 150 yıl önce keşfedilen simit 'Rize simidi' adıyla tescillenmiş oldu. Rize simidinin tescillenmesi dolayısıyla Memişağa Parkı'nda tören düzenlendi. Törene, Rize Valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Reşat Kasap, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy, Fırıncılar Odası Başkanı Refik Kumbasar ile vatandaşlar katıldı.
Reşat Kasap - 02.03.2019
Erdoğan, Rize'nin Kurtuluşunu Kutladı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Rize Valisi Kemal Çeber ile Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap'a birer tebrik telgrafı gönderdi.
Reşat Kasap - 02.03.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıl Dönümünü Kutladı
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'nin kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Vali Kemal Çeber ile Belediye Başkanı Reşat Kasap'a tebrik telgrafı gönderdi.
Reşat Kasap - 24.01.2019
Rize İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Rize Valiliğinin 2019 yılı 1. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı. Vali Kemal Çeber başkanlığında, Rize Valiliği Ayder toplantı salonunda yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, Belediye Başkanı Reşat Kasap, Karayolları 10.
Reşat Kasap - 09.01.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Vefat Eden Dayısı Toprağa Verildi
Mutlu için bugün ikindi vakti Rize'nin Güneysu ilçesinde cenaze namazı kılındı. Cenazeye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan ile yakınlarının yanı sıra Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan ile vatandaşlar katıldı.
Reşat Kasap - 09.01.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dayısı Toprağa Verildi
Mutlu için Güneysu Merkez Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan, eniştesi Ziya İlgen ve diğer aile fertlerinin yanı sıra Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Reşat Kasap - 04.01.2019
Rize'de Sahilde Kurulan Sobalar Kaldırıldı
Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rize'de kış aylarının daha çok yağmurlu geçtiğini ama bu yıl pek yağmur yağmadığını belirterek şöyle konuştu: "Sahildeki esnaf arkadaşlarımız böyle bir şey değerlendirmiş.
Reşat Kasap - 19.12.2018
Rize'de Hafriyat Kamyonu Kurbanı Anne- Kız Toprağa Verildi
ANNE-KIZ TOPRAĞA VERİLDİ Kazada yaşamını yitiren Sabire ve kızı Melisa Öksüz için Rize Sahil Camii'nde öğlen vakti cenaze namazı kılındı. Cenazede eşi ve kızını kaybeden acılı baba Ahmet Öksüz gözyaşları içerisinde taziyeleri kabul etti. Cenazeye Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, İl Müftüsü İsmail Yalçın ile vatandaşlar katıldı.
Reşat Kasap - 19.12.2018
Rize'de Harfiyat Kamyonunun Ezdiği Anne ve Kızı Toprağa Verildi
ANNE-KIZ TOPRAĞA VERİLDİ Kazada yaşamını yitiren Sabire ve kızı Melisa Öksüz için Rize Sahil Camii'nde öğlen vakti cenaze namazı kılındı. Cenazede eşi ve kızını kaybeden acılı baba Ahmet Öksüz gözyaşları içerisinde taziyeleri kabul etti. Cenazeye, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, İl Müftüsü İsmail Yalçın ile vatandaşlar katıldı.
Reşat Kasap - 15.12.2018
Futbol: Spor Toto Süper Lig
Rize Valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Reşat Kasap, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, saygı duruşunda şehit olan Altuğ Verdi'nin fotoğrafı bulunan tişört giydi.
Reşat Kasap - 12.12.2018
Şehit Emniyet Müdürü Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Rize Valiliği önündeki törene, şehidin eşi Leyla, kızı Almira, babası Ertuğrul, annesi Nuran Verdi ve diğer aile yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize Valisi Kemal Çeber, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Adem Çakıcı, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Trabzon Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Trabzon Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Rize Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı.
Reşat Kasap - 11.12.2018
İçişleri Bakanı Soylu'dan Şehit Rize Emniyet Müdürü Verdi'nin Ailesine Taziye Ziyareti
Soylu, beraberindeki Rize Valisi Kemal Çeber, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Adem Çakıcı, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Trabzon Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Trabzon Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Rize Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı ve diğer ilgililerle Verdi'nin merkeze bağlı Portakallık Mahallesi'ndeki evine geldi.
Reşat Kasap - 01.12.2018
Hamsi Şenliğinde 2 Ton Hamsi 2 Saatte Tüketildi
Rize Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen hamsi şenliğine katılım yoğun oldu. Sağanak yağışa rağmen sahildeki alanı dolduran vatandaşlar, öğle saatlerinde başlayan şenlikte, hamsi ikramının yapıldığı mangalların önünde kuyruk oluşturdu. Şenlikte 2 ton hamsi, 2 saat içerisinde tüketildi. Şenliğe katılanlar, tulum ve kemençe eşliğinde horon da oynayıp eğlendi. Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, halka hamsi ikramında bulundu.
Reşat Kasap - 01.12.2018
Hamsi Şenliğinde 2 Ton Hamsi 2 Saatte Tüketildi
Rize Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen hamsi şenliğine katılım yoğun oldu. Sağanak yağışa rağmen sahildeki alanı dolduran vatandaşlar, öğle saatlerinde başlayan şenlikte, hamsi ikramının yapıldığı mangalların önünde kuyruk oluşturdu. Şenlikte 2 ton hamsi, 2 saat içerisinde tüketildi. Şenliğe katılanlar, tulum ve kemençe eşliğinde horon da oynayıp eğlendi. Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, halka hamsi ikramında bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Reşat Kasap Haberleri | Reşat Kasap Kimdir - Haberler - Reşat Kasap haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Reşat Kasap kimdir, hayatı ve biyografisi. Rize'de Bayrak Değişimi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 07:05:20. #1.15#

title