Haberi Paylaş

Ordulu gurbetçinin arabasının arkasına yazdığı not şaşkınlık yarattı: Günlük 700 TL'ye işçi yok

Güncel Haberler

Ordulu gurbetçinin arabasının arkasına yazdığı not şaşkınlık yarattı: Günlük 700 TL'ye işçi yok

Ordu'da fındık bahçesi bulunan bir gurbetçinin arabasının arkasına yazdığı notu gören diğer sürücüler hemen telefonlarına sarıldı. Ordulu gurbetçinin yazdığı notta, "Günlük 350 TL'ye işçi, 700 TL'ye çuvalcı bulamıyoruz" ifadeleri yer aldı.

Fındık zamanının gelmesinin ardından birçok bahçede hummalı bir çalışma başladı. Fakat bazı bahçe sahipleri, işçi bulamadıklarını iddia ederek duruma isyan etti. O bahçe sahiplerinden biri de henüz ismi bilinmeyen gurbetçi bir Ordulu oldu.

"ŞİKAYET ÇOK, ÇALIŞAN YOK"

Ordulu bir vatandaş, tarlasından çalıştıracak işçi bulamadığını arabasının arkasına not olarak yazdı. Vatandaşın notunda şu ifadeler yer aldı: "Fındıkta eleman yok, şikayet çok çalışan yok. İş yok açım diyenler, fındıkta eleman yok. Günlük 350 TL, Çuvalcı 700 TL. Şikayet çok çalışan yok. 2023 RTE"

DİĞER SÜRÜCÜLER KAYDETTİ

Yol üzerinde yazıyı gören diğer vatandaşlar ise bu görüntüleri cep telefonlarıyla kaydettiler.

İşte o araç:

Ordulu gurbetçinin arabasının arkasına yazdığı not şaşkınlık yarattı: Günlük 700 TL'ye işçi yok

Haberler.com - Güncel

Türkiye Ordu Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (32)

Hamit Gündoğdu:

İstediğin medeniyetten gel eşek yine esektir. Sen böyle kanunu hiçe sayan eleman ihtiyacını Almanya da yazamazsin Velevki yazdın en başta o yazıyı okuyan halk tepki gösterip şikayetçi olur. Devlet ve millet sevmek budur.

Turan İNCEOZ :

Adam haklı. Bizde işsizlik yok, iş begenmeme var. İsteyen herkese iş var. Tabi bedavaciliga alışınca çalışmak zor geliyor. Şikayet daha kolay.

mehmet ucurum:

İstiyorsun ki 20 euroya sabahtan akşama adamı amele gibi çalıştırayım. Yok öyle git sen çalış 20 euroya görelim

Tüm 32 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title