Haberler

Mhp'li Yalçın: Irkçılığın Fitilini Ateşleyenler Şivan Perver Gibi Ayrılıkçılar

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Türkiye'de ırkçılık belasının fitilini ateşleyenler, Şivan Perver gibi ayrılıkçılardır."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, " Türkiye'de ırkçılık belasının fitilini ateşleyenler, Şivan Perver gibi ayrılıkçılardır. AKP ile şakirtlerinin Türk kültürünü ve Türk birliğini reddedenlerle bir ortak kültür inşasına soyunması, necis su ile abdest almaktan farksızdır" dedi.

Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, Şivan Perver'in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "dünyada bir insanlık suçu olarak görülen ve aşağılanan ırkçı bir anlayış ile şahsına saldırdığı" yönündeki sözlerine yanıt verdi. Bu iddianın "külliyen yalan" olduğunu ifade eden Yalçın, "Irkçılığın dik alasını yıllardır Türk topraklarında sahneleyerek milletimizin fertleri arasına fitne tohumlarını serpen, kendi halkını kaynaştığı kitleden koparmaya çalışan bir sicilli ırkçının, MHP Liderine ırkçılık isnadında bulunması, açık kalan kendi mabadını kapama gayretinden ibarettir. Türkiye'de ırkçılık belasının fitilini ateşleyenler, Şivan Perver gibi ayrılıkçılardır" dedi.

Siyasette çatışma kültüründen beslenin MHP değil, kendi halkına yıllardır acı çektirenler olduğunu belirten Yalçın, "Terörden, cinayetten ve devlet malına zarar vermekten çekinmeyen, insanlıktan nasibini almamış bir güruh ve onun savunucularıdır. Partimize ve camiamıza çamur atmaya çalışmalarının sebebi, biraz da kendi çirkin yüzlerini ve düşmanca niyetlerini gizleyebilmek içindir" dedi.

Şivan Perver'in AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna özgürlük şarkıları söyleyen bir "şövalye" gibi sunulduğunu belirten Yalçın, "Şivan Perver, Diyarbakır'a gelmek için Barzani'den ve Başbakan Erdoğan'ın inisiyatifi ile örtülü ödenekten para aldığı iddia edilen ve yıllarca bu milletin sazını çalmış, ekmeğini yemiş, suyunu içmiş bir zavallıdır. Ama nankörlük meşrebi ve karakteri olduğu içindir ki AKP'nin giydirdiği kuzu postundan başını çıkararak diş göstermektedir" dedi.

-"KAŞARLANMIŞ HAİNLER"-

AK Parti iktidarına seslenen Yalçın şöyle devam etti:

"Yurt dışına kaçtıkları dönemde sürekli Türk milletinin aleyhinde bulunan, açıkça Türkiye düşmanlığı etmekten çekinmeyen insanları kucaklamak ve aynı çatı altında buluşturmaya uğraşmak beyhudedir. Kaşarlanmış bölücüler, bu işi meslek haline getirmişlerdir. AKP ile şakirtlerinin Türk kültürünü ve Türk birliğini reddedenlerle bir ortak kültür inşasına soyunması, necis su ile abdest almaktan farksızdır.

Kaşarlanmış hainlerin ellerine fırsat geçtiğinde ilk yapacakları iş, kendilerini methiyelerle meşruiyet ve masumiyet makamına çıkaranların hesabını görmek olacaktır.

Türkiye bir yamyamlar ve tamtamlar ülkesi değildir; Türkiye yolgeçen hanı da değildir. AKP'nin 11 yıldır oynadığı bu komedi tiyatrosuna bir son vermenin zamanı gelmiştir. Türk milletinin, kendi bekasını tehdit eden bu hükümete ve onun bilcümle yandaşına kefen biçeceği, bölücülerin tamtamlarını susturacağı günler uzak değildir."

Kaynak: ANKA / Güncel

Milliyetçi Hareket Partisi Şivan Perver Semih Yalçın Türkiye Politika Güncel Haberler

Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç borç teklifi: Camileri, elektrik trafolarını ve ortak alanları al, düş yakamızdan

Erdoğan'ın talimatıyla gündeme geldi! Bakan Işıkhan en borçlu 5 belediyeyi açıkladı

Erdoğan'ın talimatıyla gündeme geldi! Bakan Işıkhan en borçlu 5 belediyeyi açıkladı

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Bakan Yerlikaya'dan Emniyet Müdürü'nün sakız çiğnediği görüntülere tepki: Gereğini yaparım

Bakmadan Geçme

TRT 1 canlı maç izle! BAŞAKŞEHİR-LA FİORİTA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Başakşehir La Fiorita maçı CANLI izle! (HD) 25 Temmuz Başakşehir La Fiorita maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Ruzomberok Trabzonspor maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Ruzomberok Trabzonspor maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Ruzomberok Trabzonspor maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Ruzomberok Trabzonspor maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Ruzomberok Trabzonspor maçı ilk 11'i! Trabzonspor'un Ruzomberok maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Ruzomberok Trabzonspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Temmuz Ruzomberok Trabzonspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? A Spor CANLI izle! (RUZONBEROK-TRABZONSPOR) A Spor HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Küçükçekmece, Kağıthane, Avcılar 25-26 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Buca, Menderes, Ödemiş 25-26 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Nurdağı, Araban 25-26 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Seyhan, Yumurtalık, Feke 25-26 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Selçuklu, Sarayönü, Bozkır 25-26 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Nilüfer, İnegöl, Mustafakemalpaşa 25-26 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kepez, Serik, Döşemealtı 25-26 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Beypazarı, Sincan, Bala 25-26 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi!
4 kişiyi bıçaklayarak öldüren madde bağımlısı şahıs cezaevinden 5 gün önce çıkmış

4 kişiyi bıçaklayarak öldüren madde bağımlısı şahıs cezaevinden 5 gün önce çıkmış

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title