Haberler

Memur-sen İzmir Teşkilat Eğitim Semineri Çeşme'de Düzenlendi

Memur-Sen İzmir Teşkilat Eğitimi Seminer Programı, Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı 11 hizmet kolunun İzmir Şube Temsilcileri, Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve üyelerinin katılımıyla Çeşme Pırıl Otel’de düzenlendi.

Memur-Sen İzmir Teşkilat Eğitimi Seminer Programı, Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı 11 hizmet kolunun İzmir Şube Temsilcileri, Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve üyelerinin katılımıyla Çeşme Pırıl Otel'de düzenlendi. 3 bölümden oluşan programın kapanış oturumuna AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli de katıldı.

Memur-Sen Genel Başkan Danışmanı Hüseyin Rahmi Akyüz, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Danışmanı Hıdır Yıldırım, Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya ve Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Bostancı'nın konuşmacı olarak katıldığı seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, bu yıl ilk defa yapılan program sayesinde il temsilcilerinin ve yönetim kurulu üyelerinin birbirlerini yakından tanıma fırsatı bulduğuna değindi. Bina, "İzmir Memur-Sen olarak, yılda en az bir kez böyle bir çalışmayı yapmayı planladık ve hayata geçirdik. Bundan sonraki yıllarda da eğitim seminerlerimiz devam edecek" dedi.

"GÜÇLÜ MEMUR GÜÇLÜ DEVLET"

Konuşmasının devamında memurların "İş Güvencesi" ve 4/C'li personelin kadroya geçirilmesi konularında önemli açıklamalarda bulunan Bina, "İş Güvencesi daha önce de dile getirdiğimiz gibi kesinlikle olmazsa olmazımızdır. Bu anlamda güvenceli kamu görevlisini, güçlü memur olarak görüyoruz. Güçlü memuru da güçlü devlet olarak görüyoruz ve İş Güvencesi kırmızı çizgimizdir diyoruz. Toplu sözleşmeye teklif olarak da getirdiğimiz öğretmenlerimize 3600 gösterge verilmesinde ısrarcıyız. Bir diğer önemli konu 4/C'li personelin 3. Dönem Toplu Sözleşme'de ek ödemelerinin artırılması, fazla çalışma ücretinden aile yardımından yararlanma haklarının devamı gibi mali haklar yanında, 4/C statüsünden kurtulmaları yönünde çalışma yapılması kararı aldık. Biz, bu arkadaşlarımızın 4/C statüsünden kadroya geçirilmelerini talep ediyoruz. Bu yönde girişimlerimiz, temaslarımız sürüyor" diye konuştu.

AKYÜZ: TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK ÖRGÜTLÜ GÜCÜYÜZ

Bina'nın açılış konuşmasının ardından seminer programına geçildi. "Memur-Sen Teşkilatı ve Temel Özellikleri" konulu bir sunum gerçekleştiren Memur-Sen Genel Başkan Danışmanı Hüseyin Rahmi Akyüz, Memur-Sen'in kuruluşundan bugüne gelişimi, sendikacılık çizgisi ve duruşuyla ilgili bilgiler aktardı. Memur-Sen'in 'olgunlaşmış' bir sendikacılık duruşu olduğunu söyleyen Akyüz, "Türkiye'nin en büyük örgütlü gücü olarak, bize inanlarla birlikte büyümemizi sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

Akyüz'ün konuşmasının ardından Memur-Sen İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendika temsilcileri çalışmalarını ve 2016 yılı hedeflerini anlatırken, Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya da gündeme ilişkin bir konuşma yaptı. Seminer programının devamında Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Danışmanı Hıdır Yıldırım, "Memur-Sen Tarihi" ve Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Bostancı da "Sosyal Medya ve Algı Yönetimi" konulu bir sunum gerçekleştirdiler. Bostancı sunumunda, sosyal medyanın geleneksel medyanın yerini aldığını ve artık genç kuşağın bu alanda sosyalleştiğini dile getirerek sosyal medyanın önemine değindi. Bostancı, "Artık savaşlar meydanlarda değil ve sosyal medyada gerçekleştiriliyor. Gezi ve bazı toplumsal olaylarda bazı sahte hesaplardan yapılan manipülatif paylaşımlarla insanların sokağa döküldüğünü, galeyana getirildiklerine tanıklık ettik" ifadelerinde bulundu. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Bostancı Memur Sen Çeşme İzmir Politika Güncel Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

İsrail'den Lübnan'a saldırı! Çok sayıda yaralı var

İsrail'den Lübnan'a saldırı! Çok sayıda yaralı var

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title