Haberi Paylaş

Mardin Havalimanı'nın adı, "Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı" olarak değiştirildi

Güncel Haberler

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Mardin Havalimanı'nın adı, "Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı" olarak değiştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan birkaç hafta önceki Mardin ziyaretinde yaptığı konuşmada, "Bugün gönlümden şöyle bir şey geçti. Mardin Havalimanı'nın adını Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirelim dedim." diyerek haberi duyurmuştu.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Mardin Havalimanı'nın adı, "Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı" olarak değiştirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda Mardin'de toplu açılış töreninde konuşup Mardin Havalimanı'nın adının "Mardin Aziz Sancar Havalimanı" olmasını kalabalığa önermişti. Alandakilere "Kabul edenler, etmeyenler?" diyen Erdoğan, daha sonra havaalanının adının değiştiğini duyurmuştu.

YENİ İSMİ "MARDİN AZİZ SANCAR HAVALİMANI" OLDU

Erdoğan konuşmasında, "Şimdi, Mardin Havalimanı'na 3 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binası yaptık. Bugün gönlümden şöyle bir şey geçti. Mardin Havalimanı'nın adını Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirelim dedim. Mardin'in Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar hocamızın adı bundan sonra aynı zamanda Mardin'e girerken Mardin Havalimanı'nın gönderinde de görülecek. Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı." demişti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Düzgün Barış Deniz - Güncel

Mardin Havalimanı Aziz Sancar Mardin Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title