Maliye Bakanı Şimşek ile Tenis Federasyonu Başkanı Şampiyon Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Maliye Bakanı Şimşek ile Tenis Federasyonu Başkanı Şampiyon Oldu

İhlas Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Maliye Bakanı Şimşek ile Tenis Federasyonu Başkanı Şampiyon Oldu

Norveç Büyükelçiliği'nin ev sahipliğini yaptığı tenis turnuvasında çift erkeklerde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural şampiyon oldu.

Norveç Büyükelçiliği'nin ev sahipliğini yaptığı ve Çınar&Çınar Hukuk Bürosu ile MTL organizasyon tarafından düzenlenen tenis turnuvasında çift erkekler kategorisinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural şampiyon oldular.

ABD'Lİ RAKİPLERİNİ 2-1 İLE GEÇTİLER

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural 5. Büyükelçiler Turnuvası'na katıldı. Geçen hafta rakiplerini 2-0 yenen Şimşek ve Tural dün yaptıkları maçı da kazanarak final oynamaya hak kazandı. Şimşek ve Tural, ABD'li rakiplerini 2-1 yenerek şampiyon oldu.'Büyükelçiler Turnuvası'nın son maçı olan çift erkekler maçının ardından ödül töreni düzenlendi. Bakan Şimşek ve Tural ödüllerini Çınar&Çınar Hukuk Bürosu kurucusu Hakan Çınar'dan aldı.

"İLK DEFA BÖYLE BİR TURNUVAYA KATILDIM"

Bakan Şimşek, finale ilk defa kaldığını söyleyerek, "Ben teniste 3 yılımı doldurmadım henüz. Osman bey çok iyi. İlk defa böyle bir turnuvaya katıldım" şeklinde konuştu. Şimşek, Norveç Büyükelçiliği'ne, Tenis Federasyonu Başkanı Tural'a teşekkür etti.

"BAKAN ŞİMŞEK ÇOK İYİ TENİS OYNUYOR"

Tural ise Bakan Şimşek'in iyi tenis oynadığını söyledi. Tural, oyunda skora etik edecek vuruşların Şimşek tarafından yapıldığını belirterek, "Kendisini tebrik ediyorum. 3 yıl içinde büyük inkişaf gösterdi. Azmedince bu işe önem verince, bu işin yapılabileceğini gösterdi. Sayın bakanımla, emekli olunca tenis turnuvası peşinde koşacağız" diye konuştu.

"BATMAN'DA SOKAKLARDA TENİS FİLELERİ KURACAĞIZ"

Batman'da uluslararası komplekslerin yapıldığını kaydeden Şimşek, "Açık ve kapalı kortlar yapıldı. İnşallah yakında açılışını yapacağız. Batman'da sokaklarda tenis filelerini kuracağız, çocuklara yönelik mücadele oluşturacağız" ifadesini kullandı.

"5 YILDAN BERİ TENİS TURNUVASI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ"

Hakan Çınar ise 5 yıldan beri tenis turnuvası gerçekleştirdiklerini söyleyerek, büyük bir kalabalık olduğunu ifade etti. Çınar, ilk defa Norveç Büyükelçiliği ile ortak turnuva düzenlediklerini sözlerine ekledi.Turnuvanın kazananları ise şöyle oldu:

"Tek bayanlar kategorisinde İpek Tekdemir-Vivien Wrede-Holm

Tek erkekler A kategorisinde Serkan Tekbacak- Notig Guliyev

Tek erkekler B kategorisinde Özgür Karademir- Och Tulga

Tek erkekler C kategorisinde Argun Bozkurt-Serhat Gürler

Erkekler telafi kategorisinde Emre Aslanbek-Ender Sarıtekin

Çit erkekler kategorisinde Mehmet Şimşek-Osman Tural

Çift kadınlar kategorisinde İpek Tekdemir -Nil Mit."

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Şimşek, Osman Tural, Hakan Çınar, Norveç, Politika, Güncel, Haberler

title