Haberler

İtfaiye'nin Teorik Ve Uygulamalı Eğitimleri Sürüyor

Güncelleme:

İnegöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nün ilçemizdeki kurum ve kuruluşlara yönelik başlattığı yangın eğitimi ve tatbikatlarına İnegöl'de faaliyet gösteren Starwood Orman Ürünleri firmasında devam edildi.

Personele yönelik düzenlenen eğitim seminerinin ardından, itfaiye erlerince uygulamalı yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Eğitimlerin sonucunda, fabrika çalışanları iş yerlerinde meydana gelebilecek ufak çaptaki yangınlar karşısında doğru davranış şekillerini öğrenirken doğru müdahale ile yangının büyümesinin engelleneceği kaydedildi.

Tatbikat sonrası açıklamada bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, amaçlarının afet olaylarında yaşanan can ve mal kayıplarını en aza indirmek olduğunu söyledi.

İtfaiye Müdürlüğünün, devamlı teorik ve uygulamalı eğitimler yapmakta olduğunu belirten Şen konuşmasını şu şekilde sürdürdü; "Bu şekilde hem kendi personelimizi hem de afet olaylarına karşı ilçe halkımızı bilinçlendiriyoruz. Bu bilinçlendirme çalışmaları kapsamında; hem tatbikat gibi uygulamalı, hem de seminerler gibi teorik eğitimler veriyoruz" dedi.

Seminerlerde; 110 yangın ihbar hattının vakit kaybetmeden aranması ile beraber adresin doğru ve açık olarak verilmesi, yangının büyüklüğü, LPG ve Doğalgaz ile ilgili bilinmesi gerekenler, olası yangın durumlarında alınacak önlemler, yangına mahzur kalındığında hareket tarzları ve güvenli kaçış yöntemleri, yanma ve yangın bilgisi, yangın söndürme usulleri, Lpg ve doğalgaz bilgisi, yangın yerindeki tehlikeler ve tahliye şekilleri gibi birçok konunun, hem teorik hem de uygulamalı olarak eğitimi veriliyor.

Sinevizyon eşliğinde, görsel videolar ve fotoğraf gösterimleri ile birlikte verilen eğitimleri talep eden her kurum ve işletme için gerçekleştirdiklerini kaydeden Yusuf Şen, İtfaiye Müdürlüğü olarak, 2013 yılı itibari ile toplam 64 işyeri ve kamu kurumunda eğitim çalışması yapıldığını kaydetti.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Yusuf Şen Starwood İnegöl Lpg Güncel Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Bakmadan Geçme

25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240
Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title