Haberi Paylaş

İmamoğlu'ndan sosyal medya kısıtlamasına tepki: Bu gerçeklerden korkmak ve zayıflıktır

Güncel Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter ve Tik Tok'a erişim sorunu yaşanmasına sert sözlerle tepki gösterdi. İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı deprem bölgesinde iken gelecek olumsuz tepkiler kamuoyuna yansımasın diye sosyal medya ve internet iletişimini kısıtlamak sadece gerçeklerden korkmak ve zayıflıktır. Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler özgüveni yüksek kişilerden oluşmalıdır." ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte iki gündür deprem bölgesinde inceleme yapan Ekrem İmamoğlu, Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrası internet kullanıcılarının Twitter ve Tik Tok adlı platformlara erişim sorunu yaşamasını eleştirdi.

"KISITLAMAK, GERÇEKLERDEN KORKMAK VE ZAYIFLIKTIR"

İmamoğlu, Twitter hesabından şu mesajı yayınladı: "Cumhurbaşkanı deprem bölgesinde iken gelecek olumsuz tepkiler kamuoyuna yansımasın diye sosyal medya ve internet iletişimini kısıtlamak sadece gerçeklerden korkmak ve zayıflıktır. Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler özgüveni yüksek kişilerden oluşmalıdır."

İmamoğlu'ndan Erişim Kısıtlanmasına Tepki: 'Sosyal Medya ve İnternet İletişimini Kısıtlamak Gerçeklerden Korkmak ve Zayıflıktır'

BANT DARALTMA NEDİR?

Deprem görüntüleri ve çığlıklarının sosyal medyada yoğun bir şekilde dile getirilmesi üzerine internet kullanımı 'bant daraltma' ile yavaşlatıldı. Bant genişliği; bir web sitesinin kapasitesini ifade eder. Bant genişliği ne kadar fazlaysa, kullanıcıların bir siteye girmesi o kadar kolay olur. Bu yüzden her web sitesinin kendine ait bir erişim hızı vardır çünkü bant genişliği, her siteye göre değişir. Ancak bant daraltma; bu kapasitenin düşmesini ve kullanıcıların ilgili web sitesine çok yavaş bir şekilde erişmesine neden olur. Bunu; işlek bir caddede hızla akan trafik gibi düşünebiliriz. Eğer, yolu tek şeride düşürürseniz, trafik oldukça yavaş akar. Bant daraltma; bir web sitesine erişimin yavaşlatılmasıdır. Kullanıcılar aktif olarak siteye giriş yapabilir ancak bu oldukça zor ve yavaş bir şekilde olur. Bu yüzden, bazen internet hızında bir sorun olmamasına karşın, bazı web sitelerine giriş yapmak zorlaşır.

Kaynak: ANKA / Güncel

Ekrem İmamoğlu Twitter Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (17)

Mrt Trm:

İşiniz gücünüz o mecralardan provakasyon ve zehir kusmak başka bi tutar tarafınız yok çünkü

Cevap Yaz612Yayından Kaldır
Sevda Gül :

Sen kimsin be?

Cevap Yaz530Yayından Kaldır
İLYAS KODAL:

Sen kimsin neyin kinini güdüyorsun? neyin hesabını yapıyorsun? İnsan olanın vicdanı sızlar. Tüm dünya ayağa kalkmış ''ben nasıl yardım edebilirim'' derdinde iken senin derdin ne? Derdi can olanın canı yanar. Derdi makam olanın fitne ateşi yanar.

Cevap Yaz735Yayından Kaldır
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title