Haberler

İmamdan Tepkilere Cüppeli Sazlı Yanıt

Güncelleme:

Muğla'nın Menteşe ilçesinde AK Parti Belediye Meclis üyeliği için adaylığını koyan emekli imam Selim Yıldız, ilginç bir seçim afişi bastırdı.

Muğla'nın yeni kurulan ilçesi Menteşe'den AK Parti Belediye Meclis üyeliği için bastırdığı seçim afişinde, biri cüppeli ve elinde Kuran-ı Kerim ile diğeri takım elbiseli saz çalarken çekilen iki ayrı fotoğrafına yer veren emekli imam 52 yaşındaki Selim Yıldız, partililer ve çevresindekilerin tepkisine neden oldu. Yıldız, kendisini eleştirenlerine cüppesini giyip, saz çalıp, 'Yörük Kızı' ile 'Ormancı' türkülerini söylerek karşılık verdi.

ADAYLIKTA 25. SIRADA

Muğla İl Müftülüğü'nden 2009 yılında emekli olduktan sonra AK Parti'den siyasete atılan evli ve 3 çocuk babası cami imamı Selim Yıldız, partisinin Menteşe Belediye Başkan Adayı Mestan Yayman'ın Meclis üyeliği listesinde 25'inci sırasında yer aldı. Seçim çalışmalarına başlayan Yıldız, stüdyoda biri cüppeli, elinde Kuran-ı Kerim ile diğeri ise takım elbiseyle saz çalarken iki fotoğraf çektirip, partisinin Menteşe Belediye Başkan Adayı Yayman'ın fotoğrafının da yer aldığı 1000 afiş batırdı. Yıldız, üzerinde, Selim Hoca (Yıldız) Muğlalı imam sanatçı, AK Parti Menteşe Belediye Meclis Üyesi Adayı' ile 'Ayağa kalk Muğla. 30 Mart'ta sessiz devrimle tüm Muğla Menteşe'yi Değiştir OY'unla' sloganı ve iki dörtlüğün yer aldığı 1000 afiş bastırdı. Afişlerini pazaryeri, kahve, cadde ve sokaklarda elektrik direklerine astıran Yıldız tepki ile karşılaştı.

YÖRÜK KIZI TÜRKÜSÜYLE CEVAP

Kendisini gece-gündüz arayan partililer ile çevresindekilerin, "Hocam bir imama saz çalıp türkü söylemek yakışmıyor", "Derhal partiden istifa et", "Senin yaptığını düşman yapmaz" tepki ve eleştirileri ile karşılaştı. Kentin tanınan ve sevilen kişilerinden birisi olan Yıldız, cüppesi giyip eline sazını alarak 'Yörük Kızı' ve 'Ormancı' türkülerini söyledi.

"SÜREKLİ RAHATSIZ EDİLİYORUM"

Siyaset yapmasının birilerini rahatsız ettiğini ileri süren Selim Yıldız, şöyle dedi: "Bastırdığım afiş nedeniyle sürekli rahatsız ediliyorum. Hırsızlık ya da yolsuzluk yapmadım. Bu durum nedeniyle sıkıntılar yaşıyorum. Müzisyen bir imamım. Bir imam saz da çalar, türkü de söyler. Buna kimse karışamaz. Herkesin neden rahatsız olduğunu anlamış değilim. Birileri bizim partiye gelirsen 'Bağlamanı bir tarafa bırak', 'Din adamı kostümünü çıkar da gel', sözlerinde bulundu. 'Yanlış bir partide mi siyaset yapıyorum?' diyerek kendimi sorguladım. En rahat siyaset yapacağım yer olarak AK Parti'yi görmüştüm. Burada siyaset yapmam birilerini rahatsız ediyor. Bu şikayetlerimden dolayı başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a iki kez mektup yazdım. Ancak, cevabını alamadım. Beni bir yere yakıştıramayanları kınıyorum."

"SAZ ÇALMAYI MEYHANEDE ÖĞRENDİM"

Yıldız, amcası Sabahattin Yıldız'ın meyhanesinde küçük yaşlarda çalışırken bağlama çalmayı öğrendikten sonra türküler söylemeye başladığını da anlattı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Sabahattin Yıldız Ak Parti Menteşe Muğla Politika Güncel Haberler

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

İspanyol muhabirin sorusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sinirlendirdi: Başını sallama, bak ben sallamıyorum

İspanyol muhabirin sorusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sinirlendirdi: Başını sallama, bak ben sallamıyorum

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title