Haberi Paylaş

G20 toplantısı, depremlerde hayatını kaybedenlere saygı duruşu ile başladı

Güncel Haberler

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de düzenlenen G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere saygı duruşu ile başladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katıldığıG20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılan bakanlar, Türkiye ve Suriye'deki depremlerde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "G20 Dışişleri Bakanları deprem nedeniyle saygı duruşunda bulundular ve taziyelerini yinelediler. Destek ve dayanışmaları için teşekkür ettik" ifadelerini kullandı.

G20 toplantısı, depremlerde hayatını kaybedenlere saygı duruşu ile başladı

ÇAVUŞOĞLU GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRDİ

Bakan Çavuşoğlu ayrıca dün G20 toplantısı öncesinde Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard, Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong ve Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı James Cleverly ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi. Meksikalı mevkidaşı Ebrard ile yaptığı görüşmenin ana gündeminin depremler olduğunu belirten Çavuşoğlu, Avustralyalı mevkidaşı Wong ile görüşmesine dair "G20 marjında görüştüğümüz Avustralyalı mevkidaşımla ikili ilişkilerimizi ve Ukrayna'daki gelişmeleri ele aldık. Deprem destekleri için müteşekkiriz." ifadelerini kullandı.

G20 toplantısı, depremlerde hayatını kaybedenlere saygı duruşu ile başladı

"DEPREM YARDIMLARI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİK"

Bakan Çavuşoğlu, İngiliz mevkidaşı Cleverly ile yaptığı görüşmeye dair ise "Birleşik Krallık Dışişleri Bakanıyla ülkemizdeki deprem felaketini, Ukrayna'daki son durumu ve NATO genişlemesini ele aldık. Deprem yardımı için teşekkürlerimizi yineledik" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

G20 Liderler Zirvesi Yeni Delhi India DHA Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title