Haberler

Eski İçişleri Bakanlarından Hasan Fehmi Güneş: İktidarın Görünmez Koalisyon Ortakları Tarafından...

Abone Ol

Eski İçişleri Bakanlarından Hasan Fehmi Güneş, "yolsuzluk operasyonu" hükümet açısından "tam bir başarısızlık" olarak değerlendirirken, "Görünen şu ki iktidarın görünmez koalisyon ortakları tarafından polis ve yargı paylaşılmış" dedi.

Eski İçişleri Bakanlarından Hasan Fehmi Güneş, "yolsuzluk operasyonu" hükümet açısından "tam bir başarısızlık" olarak değerlendirirken, "Görünen şu ki iktidarın görünmez koalisyon ortakları tarafından polis ve yargı paylaşılmış" dedi. Sadettin Tantan ise "Operasyondaki iddialar, halk nezdinde de konuşuluyor ve roman yazılacak hale gelmişti. Üst amirlerin bile haberinin olmadığı bir dönem yaşanmaktadır. Bu da Türkiye'nin geleceği açısından çok tehlikeli bir görüntüdür" dedi.

İstanbul merkezli yolsuzluk operasyonu yeni gelişmelerle yeni boyutlar da kazanırken, Eski İçişleri Bakanlarından Hasan Fehmi Güneş, Saadettin Tantan ve eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, konuyu BBC Türkçe'ye değerlendirdi.

Emniyet müdürlerinin görevden alınmasına ilişkin ayrıntıları bilmediği için net konuşmanın mümkün olmadığını söyleyen eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, "Sürekli gelişmeler oluyor" dedi. Sadettin Tantan ise,

Bilgi kirliliği yaşandığını ileri süren Orakoğlu, "Küçük rütbeliler yaptı, üstün haberi yoktu ondan görevden alındılar" şeklindeki bilgilerin doğru olmadığını belirterek, "Bizde böyle bir şey olması mümkün değil. Şube müdürleri varken il emniyet müdürü operasyon yapar mı? Kasıtlı bir takım bilgiler yayılıyor. Ben de işin aslını öğrenmeye çalışıyorum" dedi.

-"ÜLKE İLERİDE ÇOK CİDDİ ÇATIŞMALARA SAHNE OLABİLİR"-

Eski İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş ise yaşananları hükümet açısından "tam bir başarısızlık" olarak değerlendirirken Güneş, "Görünen şu ki iktidarın görünmez koalisyon ortakları tarafından polis ve yargı paylaşılmış. Hem yargının hem de polisin içinde birbirlerine karşı kamplar oluşturulmuş. Bu yanlış uygulama bugün operasyonlar sırasında ortaya çıkmıştır" dedi.

Tarafların birbirlerinden gizli operasyonlar yürüttüğünü söyleyen Güneş bunu, "Devlet yapılanması içinde bir bölünme, parçalanma, karşı karşıya gelme, bir dağılma" olarak nitelerken şunları ekledi:

"Bu önlenemezse ve bölünmüşlük kökünden kazınmazsa ülke ileride çok ciddi çatışmalara sahne olabilir. Bugün yaşananlar, bir iktidarın kendi içindeki çatışma nedeniyle dağılma görüntüsüdür."

-"İDDİALAR ROMAN YAZILACAK HALE GELMİŞTİ"-

Bir dönem "Efsane polis müdür" olarak anılan Yurt Partisi Genel Başkanı ve eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan ise emniyet müdürlerinin neden görevden alındığının gerekçesinin kamuoyuna açıklanmasını istedi.

Tantan şöyle dedi:

"Bu ortamda görevden alınmalar halk nezdinde şüpheleri de beraberinde getirir. Halkın, iktidara karşı güven duygusunu zayıflatır. Hukuk kuralları çerçevesinde değerlendirildiğinde hukukun dışına çıkıldığını gösterir."

Operasyondan dolayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nı ve polis teşkilatını kutlamak gerektiğini özellikle vurgulayan Tantan, "Operasyondaki iddialar, halk nezdinde de konuşuluyor ve roman yazılacak hale gelmişti. Öyle anlıyorum ki savcılık da kendisine gelen bu bilgilerin ağırlığı içerisinde bu çalışmayı başlatmış ve neticelendirmiş vaziyette" diye konuştu.

İktidarın ise bu çalışmanın önünü açması gerektiğini savunan Tantan, "Açabilir mi?" sorusunu, "Öyle bir şansı yok" diye yanıtladı.

Operasyonun cemaat çatışması gibi gösterilmek istendiğini anımsatan Saadettin Tantan, "Cemaatin bu şekilde güçlenmesinin sebebi de bu iktidar. Ortada ise bir kirlilik, yolsuzluk var. Bu da göstermiştir ki Türkiye yönetilememektedir. Kurumlardaki güven duygusu çökmüştür" dedi.

Sadettin Tantan, "Üst amirlerin bile haberinin olmadığı bir dönem yaşanmaktadır. Bu da Türkiye'nin geleceği açısından çok tehlikeli bir görüntüdür" diye ekledi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Emniyet Genel Müdürlüğü Hasan Fehmi Güneş Sadettin Tantan Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Yılmaz Morgül kimdir? 2. Sayfa konuğu Yılmaz Morgül kaç yaşında, nereli? Yılmaz Morgül biyografisi! Pnömoni virüsü nedir, belirtileri neler? Pnömoni virüsü hangi ülkelerde var? Göz kuruluğu neden olur? Göz kuruluğu belirtileri neler? Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Yalı Çapkını 49. bölüm fragmanı izle! Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı izle! Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 6 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Geniz akıntısı neden olur? Geniz akıntısı nasıl geçer? ASGARİ ÜCRET 2024 NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Asgari ücret 2024 ilk toplantı ne zaman? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanıyor? Sandık Kokusu YENİ BÖLÜM (1. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Sandık Kokusu yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Çalışan emekliye 5000 TL meclisten geçti mi? Çalışan emekliye 5000 TL verilecek mi, son durum ne? Asgari ücret ne zaman açıklanacak? 2023 Asgari ücret ne zaman belli olacak? Dilek Taşı YENİ BÖLÜM (13. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Dilek Taşı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (6 ARALIK ÇARŞAMBA) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 6 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Dün gece deprem oldu mu? 6 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Kabine Toplantısı (6 Aralık 2023) gündemi nedir? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANLARI | Baraj doluluk oranı seviyesi nedir? İstanbul'da sağanak yağışlar barajları nasıl etkiledi?
title