Haberi Paylaş

DEVA Partisi'nden Mansur Yavaş'ın "Genel başkanlar vekil olsun" çıkışına yanıt: Herkesin mutabakata uygun hareket etmesi gerekir

Güncel Haberler

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, ABB Başkanı Yavaş'ın dile getirdiği "Beni ve Ekrem Başkanı cumhurbaşkanı yardımcısı olarak ilan edin. Sayın genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar" önerisi hakkında değerlendirmede bulundu. Şahin, "Cumhurbaşkanı yardımcılığı altı liderin imzasıyla mutabakata bağlandı, herkesin mutabakata uygun hareket etmesi gerekir. Sayın Yavaş'ın bir önerisi varsa Sayın Kılıçdaroğlu üzerinden elbette ki masaya getirebilir" ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dün katıldığı bir canlı yayında 6'lı Masa'da yaşanan krizle ilgili konuşurken İmamoğlu ve kendisinin Cumhurbaşkanı yardımcısı olma önerisinin Akşener'den geldiğini söyledi. Birkaç gün vakitleri olsa 6'lı Masa'ya farklı bir formülle gitmeyi düşündüklerini belirten Yavaş, "Şunu önerecektik, Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak beni ve Ekrem Başkanı ilan edin, sayın genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar diyecektik. Bunu sayın genel başkanlarla konuşacağım ama takdir masanın" dedi.

Yavaş'ın önerisine DEVA Partisi'nden yanıt geldi. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, T24'e yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Parti liderlerinin milletvekili olması ile ilgili teklifi yapacak olan da yine parti liderleridir. Masaya ne getirilmişse o değerlendirilmiştir. İstişare, mutabakat ve müzakere ile cumhurbaşkanı adayı da belirlenmiştir.

DEVA Partisi'nden Mansur Yavaş'ın 'Genel başkanlar vekil olsun' çıkışına yanıt: Herkesin mutabakata uygun hareket etmesi gerekirDEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin

Cumhurbaşkanı yardımcılıkları ile ilgili konu da altı liderin imzasıyla mutabakata bağlanmıştır. Herkesin o mutabakata uygun hareket etmesi gerekir. Aksi taktirde imzaya aykırı hareket edilmiş olur ve bu da hiçbir liderden beklenemez. Eğer başka bir karar alınacaksa da yine o yer de altı liderin toplanacağı masadır. O masaya Sayın Mansur Yavaş'ın ismini bir lider getirmiştir ve o liderin talebi doğrultusunda müzakereyle karar verilmiştir, bu da yol haritasına işlenmiştir.

Herkesin imzasının arkasında durma yükümlülüğü bulunmaktadır. Geçiş Sürecinin Yol Haritası'na dair farklı öneriler getirmek de yine sadece altı lidere mahsustur. Örneğin ben DEVA Partisi'nin Sözcüsü olarak o masaya öneride bulunamam. Sayın Yavaş'ın bir önerisi varsa Sayın Kılıçdaroğlu üzerinden elbette ki masaya getirebilir."

Haberler.com / Emre İliksiz - Güncel

Deva Partisi Mansur Yavaş Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

ERKAN :

gidiyorsunuz

Cevap Yaz33Yayından Kaldır
talip öksüz:

Cumhur başkanı Erdoğan İn eteklerini öpğyordunuz. Yüzde 1 oyunuz ya var ya yok. Mevki begenmiyorsunuz.

Cevap Yaz324Yayından Kaldır
Vedat Arman:

Rabbim, bunlara Bir an dahi olsa fırsat vermesin.

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title