Haberler

CHP Sarıyer Aday Adayı Yıldırım: "Sarıyer'i Sarıyer'den Sarıyerlilerle Beraber Yönetebiliriz"

CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adaylarından Av.

CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adaylarından Av. Necati Yıldırım, CHP'nin ağır toplarını ve Sarıyer yerel basınını ağırladı.

Yerel seçimlerde yarışacak siyasi parti aday adaylarının, ön seçimle değil de parti genel merkezlerince belirlenerek açıklanmasına az bir zaman kala, CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Av. Necati Yıldırım, CHP'nin ağır toplarını ve Sarıyer yerel basınını ağırladı. Partisinin genel merkezine seslenen Av. Necati Yıldırım, CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı'nın, yönetimi, delegeleri, mahalle temsilcilerinin bulunduğunu ve kendi adayını seçebilecek kabiliyette olduğunu vurgulayarak, örgütün kendi adayını seçmesi durumunda hedefe varabileceklerini dile getirdi.

Siyasi parti aday adaylarının gönüllerinde yatan ancak genel merkezi karşılarına almaktan çekindikleri için kolay kolay dile getiremedikleri bir konu olan "önseçim" konusunu da dile getiren Av. Yıldırım, konuşmasında şunları söyledi: "Önemli bir zaman dilimindeyiz. Seçim arefesindeyiz. Yerel seçimlerin yapılmasına çok az bir zaman kaldı. Burada sizlerin ne kadar değerli olduğunuzu, Sarıyer'e ne kadar değer kattığınızı haykırmak istiyorum. Tüm İstanbul duysun istiyorum, Ankara duysun istiyorum, genel merkezlerimiz buradan yükselen sesleri duysun istiyorum. Sarıyer'in sıkıntıları ne kadar çok olursa olsun, ne kadar çok sorunla karşı karşıya olursak olalım, yığınla biriken ve çözüm bekleyen bu sıkıntıları, birbirimize dayanarak, el ele, kol kola, omuz omuza vererek çözeceğimizi düşünüyorum. Üzerinde durmak istediğimiz, ayrıntılarına girmek istemediğimiz pek çok sıkıntısı var Sarıyer'in. Özetlersek; huzurlu, güvenli ve modern bir yaşam hepimizin ortak hayali. Bir belediye başkanı nasıl olmalıdır sorusunun cevabı da burada gizli. Sarıyer'in tapu sorununu çözmeli, hem de kısa sürede çözmeli. Bu meselelerin daha fazla konuşulmaya tahammülü yok. Öyle birini seçelim ki bu sorunları Sarıyerliyle beraber, örgütlerimizle beraber çözsün, çözebilsin diye. Ama Sarıyer'de 2960 Sayılı Boğaziçi Yasası, Büyükşehir Yasası ve kentsel dönüşüme dayalı yasalar Sarıyer'deki bu sorunların çözümünü kilitlemiştir. Ancak iddia ediyorum 2 yıl içinde bu sorunlar çözülür. Mahallelerdeki örgütlenmelerle, muhtarlarla ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bu çalışmalar yapılırsa bu sorunları çözmek mümkündür. Bunun için iddia ediyorum. Ben 2 yıl içerisinde bu sorunları çözmezsem istifa ederim."

"SARIYER'İN İNANILMAZ BİR POTANSİYELİ, GÜZELLİKLERİ VAR"

Nasıl bir Sarıyer planladığını anlatan Yıldırım, "Sarıyer'in inanılmaz bir potansiyeli, güzellikleri var. Boğazı, koyları, yalıları, ormanları, tarihi ve doğal zenginlikleri yanında, Sarıyer Spor Kulübü gibi, böreği gibi markalaşmış değerleri var. Sarıyer'in bu değerlerini korumak zorundayız. Bunun yanı sıra yeni değerler kazandırmalıyız. Nedir bu değerler? Sarıyer bir üniversite kenti, eğitim kenti olabilir. Turizm ilçesi olabilir. Kültürün, sanatın festivallerin yaşandığı bir şehir olabilir. Sporun ve eğlencenin yanı sıra sağlık alanında büyük hizmetlerin verildiği bir kent olabilir Sarıyer. Sarıyer'e bakışımızı bu yönde güçlendirerek, projeler üreterek Sarıyer'e bakmak durumundayız. İstanbul Boğazı, Karadeniz'i, bu kadar inanılmaz bir potansiyeli olan bir kenti hakkettiği gibi yaşayamıyoruz. Bunu yaşamak için, sivil toplumun, derneklerimizin, Sarıyerlimizin, belediyenin ortak oluşturacağı projelerle çok önemli işler yapabiliriz. Seyir terasları yapabiliriz, büyük dönme dolaplar yapabiliriz, seyir kuleleri, teleferikleri yapabiliriz, eğlence kültürü, spor kültürü de çok önemli. Sarıyer'de bir eğlence ve spor kültürü oluşturabilmiş değiliz. Yürüyüş parkuru, bisiklet parkurları yapabiliriz. Bütün bunları üniversitemizle, hemşehri derneklerimizle hep beraber gerçekleştirmemiz mümkündür. Sokakları erguvan kokan bir Sarıyer'i nasıl kurabiliriz. Sarıyer'in gelecek 50 yılını nasıl planlayabiliriz. Bunların üzerinde duralım" dedi.

"Üzerinde durmak istediğim bir diğer nokta da bizler boş bir çaba içerisinde değiliz. Biz boşuna uğraşmıyoruz. Aday adaylığımız sürecinde olsun, İstanbul Barosu'ndaki çevre ve kent komisyonunda çalışmalarımız olsun, Sarıplatform'daki, diğer sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarımız olsun boş çalışmalar değildir" diyen Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bugün bir araya gelmemiz de boşuna değildir. Elbette bazı kararlar veriliyor. Şimdi de önümüzdeki süreçte partimizin adayları belirlenecek. Biz buradan diyoruz ki, siyasetin vicdanına sesleniyorum, vicdanla hareket etmek zorundayız, emeği hak eden insanlarla yola çıkmak zorundayız, Sarıyerliyle beraber yola çıkmak zorundayız. Sarıyer'i Sarıyer'den Sarıyerlilerle beraber yönetebiliriz. Bizim Sarıyer'de bunu başarabilecek ekibimiz var, örgütümüz var, mahalle delegemiz var ve bu şekilde yola çıkarsak, birlikte hareket edersek, kendi adayımızı kendimiz belirlersek, Sarıyer'de hedefe varırız." - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Necati Yıldırım Sarıyer Politika Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Birçok kuruma yeni atamalar yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Birçok kuruma yeni atamalar yapıldı

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
DEM Partililerin basın açıklamasında TSK'ya çirkin sözler! Emniyet amirinden jet hızında müdahale

DEM Partililerin basın açıklamasında TSK'ya çirkin sözler! Emniyet amirinden jet hızında müdahale

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title