Haberi Paylaş

Sedat Peker'le görüşmek için BAE'ye uçak bileti alan Cemal Enginyurt'a izin çıkmadı

Güncel Haberler

Organize suç örgütü kurduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'le görüşmek için Birleşik Arap Emirlikleri'ne gideceğini söyleyen Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt yeni bir açıklama yaptı. İki görevli arkadaşıyla birlikte uçak biletlerini aldıklarını belirten Enginyurt, "Ancak güvenlik gerekçesi ile Sedat Peker ile görüştürülemeyeceğimizi öğrendim. Bu yüzden bu gece gidemiyorum" dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) yaşayan Sedat Peker'le görüşeceğini duyurmuştu. İki görevli arkadaşıyla birlikte BAE'ye uçak bileti alan Enginyurt'tan yeni açıklama geldi. Cemal Enginyurt, güvenlik gerekçesiyle Sedat Peker'le görüşemeyeceğini söyledi.

"SEDAT PEKER'LE GÖRÜŞTÜRÜLEMEYECEĞİMİZİ ÖĞRENDİM"

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Enginyurt, "Halkımıza söz verdiğim üzere Sedat Peker'in bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitmek için iki görevli arkadaşımla beraber biletlerimizi aldık. Ancak güvenlik gerekçesi ile Sedat Peker ile görüştürülemeyeceğimizi öğrendim. Bu yüzden bu gece BAE'ye gidemiyorum. Bir şeylerin değiştiği apaçık ortadadır. Sedat Peker bizim ülkemizin vatandaşıdır ve halkımızın neredeyse tamamına yakını Sedat Peker'in paylaşımlarını beklemekte ve sözlerine inanmaktadır. Muhalefet partileri olarak bu durumu görmezden gelemeyiz" dedi.

Sedat Peker'le görüşmek için BAE'ye uçak bileti almıştı! Cemal Enginyurt'a izin çıkmadı

"HALKIMIZ PEKER'İN İFŞALARINI ÖĞRENMEK İSTİYOR"

Sedat Peker'in ifşalarının engellenmek istediğini belirten Enginyurt, "Halkımızın Sedat Peker'in ifşalarını öğrenebilmesi için Sedat Peker'e uygulanan dijital ve fiziksel tecridin kaldırılması için gayret sarf etmemizin tüm muhalefet partilerinin görevi olduğuna inanıyorum. Bu şartlarda seçime 2 ay kala Sedat Peker'in paylaşım yapabilmesini beklememiz en iyi ihtimal ile safdillik olacaktır. Tekrardan söylemek istiyorum halkımız Sedat Peker'in ifşalarını öğrenmek istemektedir. Bu konuda muhalefet partileri olarak mücadele etmek bizim görevimizdir" ifadelerini kullandı.

Sedat Peker'le görüşmek için BAE'ye uçak bileti almıştı! Cemal Enginyurt'a izin çıkmadı

Kaynak: ANKA / Güncel

Birleşik Arap Emirlikleri Cemal Enginyurt Demokrat Parti Sedat Peker Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Sezgin Cebeci:

Sayın Enginyurt yerini biliyorsunuz gerçekten yazacak bir şey bulamıyorum MIT e soyleyinde yardımcı olun bari

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
TIRNAKÇI CEMİL AMCANIZ:

Demek ki kaçmıyormuş yeri biliniyormuş :)

Cevap Yaz05Yayından Kaldır
Mehmet Vatandaş:

yeni birşeylerin ortaya çıkmasından mı korkuldu acaba...

Cevap Yaz1325Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title