Bu mahallede yaşlılar çok mutlu - Haberler
Haberi Paylaş

Bu mahallede yaşlılar çok mutlu

İhlas Haber Ajansı - Aydın Sarıoğlu - Güncel
 - Güncelleme:

Bu mahallede yaşlılar çok mutlu Eskişehir'de yaşlıların yardımına koşan genç muhtar yüz güldürüyor Erenköy Mahalle Muhtarı Osman Çalış: "Evden çıkamayan vatandaşlarımızın yanındayız" Eskişehir'de genç muhtar sokağa çıkma kısıtlamada evlerinden çıkamayan yaşlılara erzak ulaştırarak...

Bu mahallede yaşlılar çok mutlu

Eskişehir'de yaşlıların yardımına koşan genç muhtar yüz güldürüyor

Erenköy Mahalle Muhtarı Osman Çalış:

"Evden çıkamayan vatandaşlarımızın yanındayız"

ESKİŞEHİR - Eskişehir'de genç muhtar sokağa çıkma kısıtlamada evlerinden çıkamayan yaşlılara erzak ulaştırarak yüzlerini güldürüyor.

Eskişehir'de Erenköy Mahallesinin 31 yaşında ki genç muhtar Osman Çalış, Korona virüs sebebiyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında mahallede ki ihtiyaç sahiplerinin ve yaşlıların eli ayağı oldu. Mahalleli ve hayırseverler tarafından toplanan paraları erzağa çeviren Çalış, özellikle sokağa çıkma kısıtlamasında yaşlıların yüzünü güldürdü. Çalışkan muhtar herkes tarafından takdir görürken, temel gıda ürünlerini ulaştırdığı binlerce mahalleli tarafından da seviliyor.

Yapılan erzak dağıtımı hakkında konuşan Muhtar Osman Çalış, sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşların yanında olduklarını söyledi.

"Vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakınız"

Toplanan yardımlarla erzakların alındığını ifade eden Çalış, "Dağıttığımız erzaklarımız kendi mahallemizde bulunan vatandaşlarımız ve yurt dışında ki yardım severlerin vermiş olduğu paraların toplanmasıyla oluyor. Toplanan hayır paralarını biz bu vesile ile evinden çıkamayan yaşlılara, Korona virüs hastalarına ve maddi durumu yetersiz olan ailelerimize dağıtmaya çalışıyoruz. Yaşlılarımıza bir telefon kadar yakınız. Ücretsiz bir şekilde erzaklarımızı götürüyoruz. Korona virüs hastalarına uyarılarda bulunuyoruz. Onlara da erzakları ulaştırıp ihtiyaçlarını karşılıyoruz" dedi.

Yapılan erzak dağıtımından memnun olduğunu ifade eden vatandaş Rüstem Kenar ise şunları söyledi:

"Allah razı olsun. Ben çok memnunum. Muhtar olmasa halim kötü. Rahatsızım, arıyorum eve kadar erzak getiriyor."

İhlas Haber Ajansı / Aydın Sarıoğlu - Güncel

Koronavirüs, Eskişehir, Erenköy, Muhtar, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title