Haberler

Beyşehir Gölü amatör olta avcılarını buluşturacak

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü, önümüzdeki günlerde yapılacak iki gün süreli yarışma kapsamında Türkiye'nin dört bir köşesinden olta tutkunlarını bir araya getirecek.

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü, önümüzdeki günlerde yapılacak iki gün süreli yarışma kapsamında Türkiye'nin dört bir köşesinden olta tutkunlarını bir araya getirecek.

AVRASYA Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu ile Konya Amatör Olta Balıkçıları, Kara Avcıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAOBDER) tarafından, Beyşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi'nin desteğiyle "olta ile yakala ve bırak' sloganıyla oltayla sudak balığı yakalama yarışması düzenlenecek.

Gölyaka Pereme mevkisindeki göl kıyısında, 29-30 Haziran tarihlerinde çadırlarda kamp kurularak gerçekleştirilecek yarışmaya, Türkiye'nin birçok il ve ilçesinden yarışmacı katılacak.

Festival havasında geçmesi beklenen etkinliğin ilk günü ilçe merkezindeki Vuslat Parkı'nda toplanacak katılımcılar için tekne ile Beyşehir Gölü gezisi düzenlenecek. İlçe merkezindeki tarihi mekanları da ziyaret edecek katılımcılar, daha sonra yarışma alanında serbest avlanma faaliyetleri gerçekleştirebilecek.

Etkinliğin ikinci günü ise yarışmalara sahne olacak. Sabah erken saatlerde başlayacak yarışma kapsamında göl sularıyla buluşacak oltalarla sudak avı yapılacak. Bölgede çevre temizliğinin de yapılacağı etkinlik çerçevesinde düzenlenecek törende ödüller sahiplerini bulacak.

"Geniş kapsamlı bir yarışma ilk kez düzenleniyor"

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir Gölü kıyılarının adeta bir şenlik havası şeklinde geçmesi beklenen ve çok önemsedikleri bir organizasyona ev sahipliği yapacağını belirterek, "Beyşehir Gölü kıyılarında böylesine geniş kapsamlı bir yarışma ilk kez düzenleniyor. Tüm Konyalıları ve ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızı bu etkinlikte aramızda olmaya davet ediyoruz." dedi.

AVRASYA Federasyonu Başkanı İlhan Bal da "Aslında bu yarışmada maksat sudak balığı avı yapmak değil. En büyüğünü yakalayıp tekrar göl sularına bırakmak. Maksadımız, katılımcılarımıza düzenlenecek çeşitli etkinliklerle de dolu dolu bir iki günü Beyşehir'imizde yaşatmak ve bu bölgemizin ve gölümüzün güzellikleriyle onları tanıştırmaktır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

Beyşehir Belediyesi Beyşehir Türkiye Güncel Haberler

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Bakmadan Geçme

20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir?
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title