Haberler

Bakanlar Eker ve Şimşek, Nikah Şahidi Oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker ile Maliye Bakanı Şimşek, Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Dr. Aydın'ın nikahında şahitlik yaptı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Dr. Hamid Aydın'ın nikahında şahitlik yaptı.

Bakan Şimşek'in kuzeni olduğu belirtilen Aydın ile Şennur Ünal'ın düğün töreni, Ataköy Marina'daki Nossa Costa Restaurant'ta yapıldı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın kıydığı nikahta, Aydın'ın nikah şahitliğini Bakan Eker ile damadın ağabeyi, Kamu İhale Kurumu Başkan Yardımcısı Mehmet Aydın, Ünal'ın nikah şahitliğini ise Bakan Şimşek, ressam Ahmet Güneştekin ve Ahmet Öztürk yaptı. Sanatçı Yılmaz Erdoğan ise geç katıldığı için nikah töreninde şahitlik yapamadı.

Nikah sonrasında konuşan Şimşek, iki güzel insanın yeni bir döneme başlamalarına şahitlik ettiklerini söyledi.

Şimşek, çiftin evliliklerinin bütününün güzel olmasını dileyerek, "Hamid Bey, uzun yıllardır estetik işiyle uğraşıyor. Bir kız beğenmiş olması tam bir mucizedir. Dolayısıyla Şennur kardeşimizin kendisi de bu mucizeye yakışır güzellikte. Kendilerini canı gönülden tebrik ediyorum. Bir şey daha söylemek istiyorum. Batman'ın, doğunun yetiştirdiği en değerli alimlerden bir tanesi de Hamid kardeşimizin, Mehmet kardeşimizin babası Abdülvehap Aydın'dır. Kendisini, ülkemize bu kadar hayırlı ve değerli evlatlar yetiştirdiği için canı gönülden tebrik ediyorum" diye konuştu.

Bakan Eker ise sosyal bir varlık olan insanın, yeryüzündeki diğer canlılarla karşılaştırıldığında zannedildiği gibi çok da güçlü olmadığını ifade etti.

Evlilik cüzdanını Eker verdi

Eker, fıtratı itibariyle zayıf olan insanın sosyal bir varlık olarak, birlikte yaşamasının zorunlu kılındığını belirterek, şunları söyledi:

"Esasen evlilik böyle bir ihtiyaçtır. Bir insan doğarken de yardıma muhtaçtır, çok küçükken de yardıma muhtaçtır, yaşlanırken de yardıma muhtaçtır. Arada güçlenir gibi oluyor aslında farkında değil. O zaman da duyguları ve varlığı itibariyle diğer bütün mevcudada, varlığa karşı muhtaç. Bu halimizle biz hem kendimize karşı, hem diğer insanlar ve varlıklara karşı, hem de Rabbimize karşı bu şuuru taşımak zorundayız. Aslında evlilik bu yönleriyle bize bir sürü hikmeti hatırlatıyor."

Çifte, iki cihan saadeti dileyen Eker, düğün törenine Batman'dan gelen misafirlere de Kürtçe seslendi. Eker, daha sonra evlilik cüzdanını geline takdim ederek, "Nikahta ayağa basmaktan bir şey olmaz. Ama evlilikte birbirinizin damarına basmayın" şeklinde tavsiyede bulundu.

Düğün törenine, Bakan Şimşek'in eşi Esra Şimşek, damadın babası Abdülvehap Aydın, gelinin babası Ali Ünal, Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mansur Topçuoğlu ile çok sayıda davetli katıldı. - İstanbul

Kaynak: AA / Güncel

Haliç Üniversitesi Mehmet Mehdi Eker Mehmet Şimşek Aydın Ünal Politika Güncel Haberler

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Karabük bayram namazı saat kaçta 2024? Karabük bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 14 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi Kahramanmaraş bayram namazı saat kaçta 2024? Kahramanmaraş bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Isparta bayram namazı saat kaçta 2024? Isparta bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Iğdır bayram namazı saat kaçta 2024? Iğdır bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Dilan Polat- Engin Polat çıktı mı, tahliye mi oldu? Dilan Polat, Engin Polat son durum ne?
Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title