Haberi Paylaş

Ayşe Arman ve Başkan Aras 'İyilik'te buluşuyor

Güncel Haberler

Ayşe Arman ve Başkan Aras 'İyilik'te buluşuyor

Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman ve Pembe İzler Derneği kurucu başkanı Arzu Karataş, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı makamında ziyaret etti.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman ve Pembe İzler Derneği kurucu başkanı Arzu Karataş, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı makamında ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt'un da hazır bulunduğu ziyarette, Bodrum'un Gürece Mahallesi'ni güzelleştirmeye ve turizme kazandırmaya yönelik projeler konuşuldu. Arman, Başkan Aras'ı erkek cerrahların katılımıyla gerçekleştirilecek 'İyilik Atölyesi'ne davet etti.

Türkiye'nin en çok okunan yazarlarından Ayşe Arman, Bodrum'un Gürece Mahallesi'nde başlattığı sosyal sorumluluk projesini anlatmak üzere Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı ziyaret etti.

Yılın belli dönemlerinde Bodrum'un Gürece Mahallesi'ndeki evinde yaşayan ve burada kurduğu 'İyilik Atölyesi' ile bir sosyal sorumluluk projesi başlatan Arman, Güreceli kadınların üretime katılması ve köyün güzelleştirilmesi için hayata geçirilen projeleri anlattı. Arman, geliri Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Pembe İzler Derneği'ne verilecek "Yerel Kalkınmaya Destek" Projesi ve Ağustos ayında gerçekleştirilecek "İyilik Festivali" hakkında da başkan Aras'ı bilgilendirdi.

Gürece'nin tarihi değere sahip bir bölge olduğunu ve antik Yunan mitolojisinin "kehanet merkezlerinden" biri sayılan Telmissos Antik Kenti'nin Gürece tepelerinde yerleşmiş olduğunu anlatan Başkan Aras da bölgenin turizme kazandırılmasını istediklerini ve bu yönde projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını belirterek "Gürece ve Bodrum'un henüz yeterince tanınmayan tarihi yerlerini kalkındırmak, güzelleştirmek için yapılan her etkinliğe ve her projeye desteğimiz sonsuz" dedi.

Başkan Aras ayrıca Ayşe Arman'ın İyilik Atölyesi'nde kadın kanserlerini önlemek ve erken teşhisin önemine değinmek için düzenlenen ve Bodrum Acıbadem Hastanesi'nin erkek cerrahlarının da katılımıyla gerçekleşecek "Ameliyat da yaparız, kolye de dizeriz" atölyesine katılma sözü verdi.

Ziyaret sonunda Ayşe Arman, Başkan Aras'a atölyede yapılan kolyelerden hediye etti. - MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ayşe Arman Ahmet Aras Bodrum Asker Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title