Londralı Sanatçı Aylan'ı Fotoğraflarda Yaşattı - Haberler
Haberi Paylaş

Londralı Sanatçı Aylan'ı Fotoğraflarda Yaşattı

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Londralı Sanatçı Aylan'ı Fotoğraflarda Yaşattı

Londra'da yaşayan fotoğraf sanatçısı, mülteci krizinde çocukların yüzleştiği zorluklara dikkat çekmek için Aylan'ın cansız bedenini farklı fotoğraflara yerleştirdi.

Londra'da yaşayan fotoğraf sanatçısı, mülteci krizinde çocukların yüzleştiği zorluklara dikkat çekmek amacıyla 3 yaşındaki Suriyeli Aylan'ın kıyıya vuran cansız bedenini farklı fotoğraf karelerine yerleştirerek bir fotoğraf albümü hazırladı.

YENİ BİR HAYATINI ANLATTI

Kimliğinin gizli kalmasını tercih eden fotoğraf sanatçısı, fotoğraflarda Aylan'ın cansız bedenini o yaştaki çocukların gündelik hayatta yaptıkları sıradan aktivitelerin içine yerleştirdi. Sanatçı fotoğraflarında, Aylan'ın umut yolculuğunu tamamladığını varsayarak Kanada'daki yakınları ile buluştuğunu ve yeni bir hayata başladığını anlattı.

Fotoğraf karelerinde Aylan'ın cansız bedeni, oyun oynayan, okula giden veya kardan adam yapan çocukların yanında beliriyor.

KAFELERDE SERGİLENECEK

"Misplaced child" (yanlış yerleştirilen çocuk) adlı sanat çalışması Londra'nın kuzeyindeki çeşitli kafelerde 28 Nisan'dan itibaren ziyaret edilebilecek. Dileyenler fotoğrafları sergilendiği kafelerden veya www.alan-kurdi.com, http: www.aylan-kurdi.com/, internet sitesinden satın alabilecekler.

Fotoğraflar, sıradan insanların da Aylan gibi benzer kaderi paylaşan ya da savaş bölgesinde yaşayan çocukların durumunun farkına varmaları için sanat galerileri yerine kafelerde sergilenecek.

KİMLİĞİNİ GİZLİ TUTUYOR

Sanatçı, satılan her bir fotoğraftan elde edilen gelirin yarısını çocuklar için çalışan hayır kurumlarına bağışlayacak. Kampanyanın yaratıcısı, savaş bölgesinde çocuk kurbanlara odaklanmanın daha önemli olduğu fikriyle kimliğini gizli tutuyor.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kanada Londra Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

CİZRELİ:

NE ZAMAN BU ALAN KURDİNİN RESİMLERİNİ VEYA GÖRÜNTÜLERİNİ GÖRSEM GÖZÜMDEN YAŞLAR AKIYOR.

urfa urfa:

adından anlaşıldığı üzere sen ırk açısndan bakıyorsundur. Biz ise insanlık açısndan bakıyoruz . üzülüyoruz.

BERFO:

BRAVO GERÇEK SANAT BU İŞTE.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title