Haberler

Antalya Televizyon Ödülleri Heyecanı

Güncel Haberler

Televizyon Ödülleri heyecanı Antalya'nın farklı bölgelerinde düzenlenecek etkinliklerle kentin dört bir yanına ulaştırılacak.

Akdeniz Üniversitesi'nde düzenlenecek söyleşiler, diğer okullar ve dershanelerde gerçekleştirilecek sanatçı – öğrenci buluşmalarıyla yaygın bir alana taşınacak.

TELEVİZYONCULAR AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ'NDE

3. Antalya Televizyon Ödülleri'nin onur konuğu Umur Bugay, Akdeniz Üniversitesi'nde master class çalışmasına imza atacak. Akdeniz Üniversitesi'ndeki bir başka söyleşide ünlü komedi dizisi Leyla ile Mecnun ekibi sanatseverlerle buluşacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 3. Antalya Televizyon Ödülleri programı çerçevesinde düzenlenen "Umur Bugay Master Class" çalışması 20 Nisan Cuma günü saat 13.30'da Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşecek.

TRT 1'in absürd komedi dizisi Leyla ile Mecnun ekibi ise 21 Nisan Cumartesi günü saat 13.00'te Atatürk Konferans Salonu'nda sanatseverlerle buluşacak.

UZMANINDAN USTALIK EĞİTİMİ

Senaryo ve dizi yapımcılığı alanında yetkin bir isim olan Umur Bugay, master class çalışmasında Akdeniz Üniversitesi İletişim ve Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve TV bölümü öğrencilerine senaryo ve dizi yapımcılığıyla ilgili teorik ve teknik bilgi yanında deneyimlerini de aktaracak.

Daha çok senaryolarından tanıdığımız Umur Bugay, 458 bölümüyle1989– 2002 yılları arasında beyaz camı kilitleyen, bir kuşağın neredeyse onunla büyüdüğü "Bizimkiler" dizisinin senaryosu yanında yapımcılığına da imza atmıştı. Bugay'ın imzasını taşıyan tanınmış dizi ya da filmler arasında Rating Kasabası, Büyük Umutlar, Hayat A.Ş., Zor Adam, Deli Yusuf, Tuzak, Hasip ile Nasip, Hababam Sınıfı, Aslan Bacanak, Pisi Pisi, Kapıcılar Kralı, Çöpçüler Kralı, Yoksul, Davacı, Düttürü Dünya, Postacı, Duruşma, Rus Gelin, Haneler, Reklâmlar, Bizimkiler, Yazlıkçılar, Saygılar Bizden, Oğlum Adam Olacak, Komşu Komşu, Koltuk Sevdası gibi isimler bulunuyor.

Altın Portakal Film Festivali'nde "İşte Hayat" adlı filmin senaryosuyla 1976 yılı, "Çöpçüler Kralı" adlı filmin senaryosuyla 1978 yılı "En İyi Özgün Senaryo" ödüllerine değer görülen Bugay, Antalyalıların tanıdığı bir isim.

LEYLA İLE MECNUN GÜLÜMSETECEK

Akdeniz Üniversitesi'nde 21 Nisan'da gerçekleşecek diğer söyleşide Leyla ile Mecnun'un "İsmail Abi"si; dizinin sevimli komik kahramanları "İskender", "Hırsız Yavuz", "Arda", "Erdal Bakkal"; öğrenciler ve sanatseverlerin karşısına gerçek kimlikleriyle çıkacaklar.

Leyla ile Mecnun'un başarısına damgasını vuran yönetmen Onur Ünlü, senarist Burak Aksak, oyuncular Ahmet Mümtaz Taylan, Ali Atay, Köksal Engür, Serkan Keskin, Mehmet Usta, Osman Sonant, İştar Gökseven, Ayşe Selen, Ege Tanman, Cengiz Bozkurt, İpek Türktan, Güliz Gençoğlu, Nalan Kuruçim, Müge Boz, Zeynep Camcı, Berk Sarıbay; diziye ve televizyon dünyasına ilişkin görüşlerini aktaracak, soruları yanıtlayacaklar.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Akdeniz Üniversitesi Umur Bugay Kültür Sanat Güncel Haberler

title