Umur Bugay Haberleri

Umur Bugay haber, Umur Bugay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Umur Bugay 2.8.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- "Bizimkiler" dizisiyle üne kavuşan Yeşilçam'ın ünlü senaristlerinden Umur Bugay, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
Umur Bugay 30.3.2020
Yeşilcam'ın gülen yüzüydü: Halit Akçatepe anılıyor
Rıfat Ilgaz'ın romanından Umur Bugay tarafından senaryosu uyarlanan 1975 Ertem Eğilmez yapımı "Hababam Sınıfı" sinema filminde "Güdük Necmi" karakterini canlandıran Halit Akçatepe, bu film serisinden sonra unutulmaz isimlerin arasına girdi.
Umur Bugay 7.9.2019
Uğur Dündar belgeseli Çeşmeliler ile buluştu
Uğur Dündar'ın kısa kesitlerle çocukluğu, gençliği ve okul yılları, ağırlıklı olarak mesleki nitelikleri ve karakteristik özelliklerinin anlatıldığı belgeselde bugüne kadar hiçbir yerde yayınlanmamış bazı görüntüler de yer aldı. Girişte ve jenerikte Türkiye'nin evrensel değerlerinden Fazıl Say'ın "Kumru" adlı eserinin yer aldığı belgeselin finalinde ise dünya çapındaki klasik müzik bestecisi Can Atilla'nın "İnanç ve Zafer" isimli eseri kullanıldı. Belgeselde Uğur Dündar'ın yaşamına tanıklık eden,Türkiye'nin tanınmış simalarından Müjdat Gezen, Haluk Şahin, Yılmaz Özdil, Metin Akpınar, Bekir Coşkun, İlker Başbuğ, Aziz Yıldırım, Halit Kıvanç, Güneş Tecelli, Emin Çölaşan, Ferda Öngün, Mustafa Hoş, Sedef Kabaş, Mine Özbek, Orhan Baykal, Murat Ergün, Umur Bugay, Ayşenur Arslan, Uğur Dündar'ın hayatından kesitler anlattı.
Umur Bugay 26.8.2019
Hababam sınıfı oyuncusu faruk şavlı toprağa verildi
'Hababam Sınıfı' filminin 'Domdom Ali'si Feridun Şavlı'nın kardeşi Faruk Şavlı, bir süredir cilt kanseri tedavisi görüyordu. Kısa süre önce geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Adana'da hastaneye kaldırılan Faruk Şavlı, kurtarılamadı. Faruk Şavlı'nın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Burdur'a getirildi. Şavlı için ikindi vakti Burdur Ulu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Şavlı'nın cenaze törenine eşi Halime Şavlı, oğulları Gökhan ve Gürkan Şavlı, annesi Ayten Şavlı, Burdur önceki dönem Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, Hababam Sınıfı oyuncularından Tuncay Akça ile halk katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Faruk Şavlı'nın cenazesi Burdur Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.  'HEPİMİZ BİR BİR GİDİYORUZ' Oyuncu Tuncay Akça rol arkadaşını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, "Hepimiz bir bir gidiyoruz. Geçen ay Umur Bugay'ı kaybettik.
Umur Bugay 26.8.2019
Dha yurt bülteni -16
Bir süredir cilt kanseri tedavisi gören ve kısa süre önce geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı Adana'daki hastanede yaşamını yitiren Faruk Şavlı'nın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Burdur'a gönderildi. Şavlı için ikindi vakti Burdur Ulu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Şavlı'nın cenaze törenine eşi Halime Şavlı, oğulları Gökhan ve Gürkan Şavlı, annesi Ayten Şavlı, Burdur önceki dönem Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, Hababam Sınıfı oyuncularından Tuncay Akça ile vatandaşlar katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Faruk Şavlı'nın cenazesi Burdur Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.  'HEPİMİZ BİR BİR GİDİYORUZ' Oyuncu Tuncay Akça, "Hepimiz bir bir gidiyoruz. Geçen ay Umur Bugay'ı kaybettik.
Umur Bugay 9.8.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 1
Görüntü Dökümü: --------- -Yıldırım'ın minibüsün şoför koltuğuna oturması 08.08.2019 - 18.51 Haber Kodu : 190808214 =============================== (HAVADAN GÖRÜNTÜLERLE)  4-OTOGARIN OTOPARK İŞLETMESİ İSPARK'A GEÇTİ Haber-Kamera: Ali AKSOYER-Mustafa BAKIRHAN/İstanbul DHA İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan karar sonrası 15 Temmuz Demokrasi Otogarı otopark kısmının İSPARK'a devredildiği otogarda çalışmalar başlatıldı. Otogarı 25 yıldır işleten Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği'nin sözleşmesi 5 Mayıs 2019'da dolmuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılan toplantıda ilk aşamada otogarın otopark kısmının İSPARK'a devredilmesine karar verilmişti. Mahkeme sürecinin tamamlanmasının ardından İBB'ye bağlı ekipler saat 16.00'da otogara gitti. Polis ve zabıtanın yanı sıra özel güvenlik ekipleri de çevrede önlemler aldı. Bayrampaşa Kaymakamlığı'ndan gelen bir heyetin gözetiminde eski yönetime ait olan kulübe ve biletleme istasyonları kaldırıldı. Otogardaki çalışmalar tamamlandıktan sonra İSPARK'ın kulübe ve biletleme istasyonları yerleştirilecek. Çalışmaları yerinde izleyen Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba kararın hayırlı olmasını diledi.  Görüntü Dökümü: ---------------- -Havadan görüntüler -Polis, zabıta ve özel güvenlik -Çalışmalardan görüntü -Kaldırılan kulübeler -İSPARK tabelalarının konulması -Detaylar 08.08.2019 - 17.57 Haber Kodu : 190808201 08.08.2019 - 18.01 Haber Kodu : 190808204 08.08.2019 - 18.03 Haber Kodu : 190808207 ======================== 5- ÜNLÜ SENARİST UMUR BUGAY SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI  Haber-Kamera: İlkay DİKİCİ- Nermin GEYİK/İSTANBUL Geçtiğimiz Salı günü hayatını kaybeden ünlü senarist Umur Bugay için cenaze töreni düzenlendi.
Umur Bugay 8.8.2019
Senarist Umur Bugay, son yolculuğuna uğurlandı
"Bizimkiler" dizisiyle unutulmazlar arasına giren senarist, oyuncu, yönetmen ve yazar Umur Bugay, son yolculuğuna uğurlandı.
Umur Bugay 8.8.2019
Ünlü Senarist Umur Bugay son yolculuğuna uğurlandı
GEÇTİĞİMİZ Salı günü hayatını kaybeden ünlü senarist Umur Bugay için cenaze töreni düzenlendi.
Umur Bugay 8.8.2019
Ünlü Senarist Umur Bugay son yolculuğuna uğurlandı
GEÇTİĞİMİZ Salı günü hayatını kaybeden ünlü senarist Umur Bugay için cenaze töreni düzenlendi.
Umur Bugay 8.8.2019
ÜNLÜ SENARİST UMUR BUGAY SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Geçtiğimiz Salı günü hayatını kaybeden ünlü senarist Umur Bugay için cenaze töreni düzenlendi.
Umur Bugay 8.8.2019
UMUR BUGAY SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR (1)
SENARİST, oyuncu, yönetmen ve yazar Umur Bugay, son yolculuğuna uğurlanıyor.
Umur Bugay: Umur Bugay'a vedaUmur Bugay 8.8.2019
Umur Bugay 7.8.2019
Senarist Umur Bugay yarın toprağa verilecek
"Bizimkiler" dizisiyle unutulmazlar arasına giren senarist, oyuncu, yönetmen ve yazar Umur Bugay, yarın toprağa verilecek.
Umur Bugay 7.8.2019
6 Ağustos 2019 Haberleri
6 Ağustos 2019 Manşet Haberleri.
Umur Bugay 6.8.2019
Senarist Umur Bugay vefat etti
Yeşilçam'ın ünlü senaristlerinden Umur Bugay vefat etti.
Umur Bugay 6.8.2019
Umur Bugay hayatını kaybetti
TÜRK edebiyat dünyasının ve Türk dizilerinin Kınalıada'da yaşayan 78 yaşındaki usta ismi Umur Bugay hayatını kaybetti.
Umur Bugay 6.8.2019
Umur Bugay hayatını kaybetti
TÜRK edebiyat dünyasının ve Türk dizilerinin Kınalıada'da yaşayan 78 yaşındaki usta ismi Umur Bugay hayatını kaybetti.
Umur Bugay 6.8.2019
UMUR BUGAY HAYATINI KAYBETTİ
TÜRK edebiyat dünyasının ve Türk dizilerinin Kınalıada'da yaşayan 78 yaşındaki usta ismi Umur Bugay hayatını kaybetti.
Umur Bugay: Uğur Dündar BelgeseliUmur Bugay 14.5.2019
Umur Bugay 30.3.2019
Türk Sinemasının Güdük Necmisi: Halit Akçatepe
Rıfat Ilgaz'ın romanından Umur Bugay tarafından senaryosu uyarlanan 1975 Ertem Eğilmez yapımı "Hababam Sınıfı" sinema filminde "Güdük Necmi" karakterini canlandıran Halit Akçatepe, bu yapımda Kemal Sunal, Adile Naşit, Tarık Akan, Münir Özkul, Muharrem Gürses ve Ayşen Gruda ile birlikte oynadı.
Umur Bugay 7.9.2018
Dha Yurt Bülteni - 20
Konuşmanın ardından Ürkmezer, sinemaya önemli katkılar sağlayan ve unutulmazlar arasına giren sanatçılar Serpil Tamur, Anta Toros, Ayşe Kökçü, Alp Balkan, Ümit Yesin, Mine Şenhuy Teber, Müjgan Ağralı, Filiz Kaynak, Güler Ökten, Hikmet Körmükçü, Sabriye Kara, Atılay Uluışık, Songül Ülkü ve yönetmen Umur Bugay'a plaket verdi.
Umur Bugay 6.9.2018
Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali Başladı
Konuşmanın ardından Ürkmezer, sinemaya önemli katkılar sağlayan ve unutulmazlar arasına giren sanatçılar Serpil Tamur, Anta Toros, Ayşe Kökçü, Alp Balkan, Ümit Yesin, Mine Şenhuy Teber, Müjgan Ağralı, Filiz Kaynak, Güler Ökten, Hikmet Körmükçü, Sabriye Kara, Atılay Uluışık, Songül Ülkü ve yönetmen Umur Bugay'a plaket verdi.
Umur Bugay 6.9.2018
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" Başladı
Konuşmanın ardından Ürkmezer, sinemaya önemli katkılar sağlayan ve unutulmazlar arasına giren sanatçılar Serpil Tamur, Anta Toros, Ayşe Kökçü, Alp Balkan, Ümit Yesin, Mine Şenhuy Teber, Müjgan Ağralı, Filiz Kaynak, Güler Ökten, Hikmet Körmükçü, Sabriye Kara, Atılay Uluışık, Songül Ülkü ve yönetmen Umur Bugay'a plaket takdim etti.
Umur Bugay 28.8.2018
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne Doğru
6-8 Eylül'de düzenlenecek festivalde, aralarında Engin Şenkan, Cihat Tamer, Ümit Yesin, Ayşe Kökçü, Güler Ökten, Erkan Can, Esra Akkaya, Alp Balkan, Atılay Uluışık, Aydan Burhan, Filiz Kaynak, Filiz Küçüktepe, Goncagül Sunar, Filiz Taçbaş, Hilal Saral, Işık Aras, Kutay Köktürk, Meral Çetinkaya, Mine Şenhuy Teber, Müjgan Ağarlı, Osman Cavcı, Parla Şenol, Serpil Tamur, Songül Ülkü, Umur Bugay, Ümit Efkan ve Hamdi Alkan gibi ünlüler yer alacak.
Umur Bugay: Sevgili Nasıl Bulunur?Umur Bugay 6.4.2018
Umur Bugay: Buca'da Tiyatro Dolu HaftaUmur Bugay 2.4.2017
Umur Bugay: Halit Akçatepe Vefat EttiUmur Bugay 31.3.2017
Umur Bugay 30.11.2016
Yılın Son Ayında Ataşehir Kültür ve Sanat Soluyacak
Arif Sağ, Burhan Öçal, İpek Çalışlar, Hıfzı Topuz, Deniz Türkali, Nilgün Belgün, Arif Keskiner, Umur Bugay Ataşehir'de Aralık ayının konukları.
123
Şu an buradasınız: Umur Bugay Haberleri | Umur Bugay Kimdir - Haberler - Umur Bugay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Umur Bugay kimdir, hayatı ve biyografisi. Unutulmayan yapımların senaristi: Umur Bugay.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 00:47:28. #1.15#
title