Haberler

Ankara'da 15 bin personelle dinamik denetim süreci başladı

Güncelleme:

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği Kovid-19 tedbirlerine yönelik 'Dinamik Denetim Süreci' genelgesi kapsamında Ankara'da 15 bin personelle denetimlere başlanıldı.

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği Kovid-19 tedbirlerine yönelik 'Dinamik Denetim Süreci' genelgesi kapsamında Ankara'da 15 bin personelle denetimlere başlanıldı. Denetimlere katılan Vali Vasip Şahin, "Kent güvenliği yönetim sistemi kameraları, kentteki diğer kameralar ve teknolojinin bize sunduğu diğer imkanlar denetimlerde sonuna kadar kullanılacak" dedi.

Ankara'da 'Dinamik Denetim Süreci' konulu genelge kapsamında oluşturulan heyetler sahaya indi. Ankara Valisi Vasip Şahin beraberinde Ankara İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ve beraberindeki heyet ile Altındağ Çevreli Caddesi'nde denetimde bulundu. Vali Şahin, cadde üzerinde esnafını gezerek işletme sahiplerini ve çalışanları, uygulanacak olan tedbirler konusunda uyarıda bulundu.

Burada açıklamada bulunan Vali Şahin, denetim sürecinin öncekilerden farklı olduğunu belirterek, "Sürekli sahada olunacak, sürekli denetim yapılacak. Bir de denetim ekipleri sadece, daha önce tespit ettiğimiz denetim ekiplerinden müteşekkil olmayacak. Bunun yanı sıra, diğer kurumların, belediyelerin, hatta esnaf odalarının, ticaret odalarının, organize sanayi bölgelerinin de kendi içlerinde oluşturacağı ekiplerle yapacağı denetimler de, 'Dinamik Denetim Süreci' içeriyor" dedi.

'TEKNOLOJİ SONUNA KADAR KULLANILACAK'

Vali Şahin, denetimlerde teknolojinin faydalarından sonuna kadar kullanılacağını söyleyerek, "Kent güvenliği yönetim sistemi kameraları, kentteki diğer kameralar ve teknolojinin bize sunduğu diğer imkanlar denetimlerde sonuna kadar kullanılacak. Burada tabi hedefimiz, vatandaşımızın her birini bu salgın riskinden uzak tutabilmek, salgına karşı koruyabilmek ve ülkemizi bir an önce bu salgın sıkıntısından, riskinden uzaklaştırabilmek. İlimizde en az 15 bin personelle sahadayız. Hatta kolluk kuvvetlerimizin sahaya çıkması ile birlikte belki personel sayısı 20 binleri de bulabilecek. En az 15 bin arkadaşımız ile biz sahadayız. Bugünkü denetimlerimizin ağırlığını rehberlik ve bilgilendirme oluşturuyor. Bundan sonra daha detay denetimlere ağırlık vereceğiz. Amacımız tabii ki Ankara'yı maviye döndürmek. Hatta sıfırlamak. Tabi bütün illerimizin, ülkemizin amacı bu. Bu bir yarış olmaktan ziyade, bir ödev. Bizim bunu maviye döndürmek gibi toplumsal bir ödevimiz var. Bunun için de iyi çalışmalıyız" diye konuştu.

'ÇOK DOĞRU BİR FİYATLANDIRMA DEĞİL'

Vali Şahin, kentte ekmek fiyatlarına yapılan yüzde 16'lık zama ilişkin ise, "Biliyorsunuz ekmek fiyatlarını belirleme yetkisi esnaf ve ticaret odalarının. Ama bizim valilik olarak bu odalarımızı önce toplantıya çağırıp, o toplantıda uygun karar çıkmazsa, itiraz edip yargıya gitme hakkımız var. Şimdi bu süreçteyiz. Odalar ekmek zammını açıkladılar. Ama bize göre çok doğru bir fiyatlandırma değil. Bunun için toplantıya çağırdık. Bugün ve yarın toplantımız var. Eğer belli bir noktada mutabık kalamazsak valilik olarak yargı yoluna gideceğiz" ifadesini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Servet Yılmaz Vasip Şahin Altındağ Ankara Güncel Haberler

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bayılan simitçi 'Bir şeyi yok' sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Bayılan simitçi "Bir şeyi yok" sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title