Haberler

Akbank'ın 1.15 Milyar Dolarlık Sendikasyonuna Rekor Talep

Akbank, Türkiye ekonomisi ve reel sektörü desteklemeyi sürdürmek için uygun koşullarda yurtdışı finansman temin etmeye devam ediyor.

Akbank, Türkiye ekonomisi ve reel sektörü desteklemeyi sürdürmek için uygun koşullarda yurtdışı finansman temin etmeye devam ediyor. Güçlü mali yapısı ve kaynaklarıyla Akbank, geçen yıl aldığı sendikasyon kredisinin vadesi gelen 1.15 milyar dolarlık bölümünü rekor talep ile yeniledi. Banka, yılın ilk yarısındaki işlemlere göre fiyatlamayı düşürmesine rağmen yabancı bankalardan 1.45 milyar dolar talep toplayarak büyük bir başarıya imza attı.

Sendikasyonlarında vadeyi bir kez daha 1 yıl üstüne çıkardıklarını vurgulayan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Türk bankacılık sektörüne artan uluslararası ilgiyi net olarak ortaya koyan bir işlemi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz" dedi ve ekledi:

"Geçen yıla kıyasla sendikasyonumuza Çin, Tayvan, Hindistan ve Kore'nin de dahil olduğu ülkelerden 11 yeni bankanın katılımını sağladık.

"Kredi fiyatlamasını 10 baz puan düşürmemize rağmen topladığımız talep hedeflediğimiz tutarın yüzde 126'sını geçti.

"Sendikasyonumuza geleneksel olarak katılan ABD, Avrupa, Japonya ve Körfez bankalarına ilaveten son 1 yıldır hedef olarak belirlediğimiz Asya'dan gördüğümüz yüksek talep de bizi ayrıca mutlu etti.

"Akbank'ın yurtdışı borçlanmadaki uzmanlığını ve yatırımcılar nezdinde itibarını kanıtlayan bu işlem, ülkemize duyulan güveni ve artan yabancı ilgisini göstermesi açısından da önemlidir.

"İşlemimizle 1.45 milyar dolarlık kredi imkanı sağladık. Ancak, güçlü bilançomuz ve yüksek likiditemiz sayesinde bu tutarın sadece 1.15 milyar'lık bölümünü kullandık.

"Bu işlemimizle Türk bankalarının yurtdışı finansmana erişimdeki rahatlığını bir kez daha gösterdik." (Fotoğraflı) - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Çin Halk Cumhuriyeti Hakan Binbaşgil Türkiye Akbank Politika Güncel Haberler

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Azerin, 15 Temmuz töreninde bozkurt selamı verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alkışlayarak karşılık verdi

Azerin, 15 Temmuz töreninde bozkurt selamı verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alkışlayarak karşılık verdi

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title