Haberler

Ahi Evran Üniversitesine Kayıtlar Başladı

Güncelleme:

Lisans Yerleştirme Sınavları sonucu üniversiteyi kazanan öğrencilerin kayıtları 2 Eylül'de başladı.

İlk yerleştirmelerde yoğun talep gören ve lisans programlarında %97 doluluk oranıyla Türkiye ortalamasının üstüne çıkan üniversitemizde kayıtların ilk günü de yoğun başlarken karışıklığı önlemek ve yeni kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıt işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmelerini sağlamak üzere üniversitemiz rehberlik hizmeti veriyor. Öğretim elemanları ve öğrencilerinden oluşan bir ekiple hizmet veren üniversitemiz bu amaçla biri otogarda ikisi şehrin girişindeki otobüs firmalarının bürolarının önünde olmak üzere toplam 3 ayrı noktada stant açtı. 19 araştırma görevlisi ve 13 öğrenciden oluşan ekip öğrencileri ilgili fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokuluna yönlendiriyor. Rehberlik hizmeti dışında öğrenci ve velilerin ulaşım ihtiyacını karşılamaya yönelik de bir uygulama başlatan üniversitemiz bu amaçla Kırşehir'in otobüs firmalarıyla bir anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında öğrenciler gidecekleri kayıt noktalarına bu otobüsler aracılığıyla ulaştırılırken olası ek ihtiyaçlar için üniversitemize ait otobüsler de hazır bekletiliyor.

Kayıtların başlaması dolayısıyla bir açıklama yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, üniversitemizin bu yıl rekor düzeyde tercih edilerek Türkiye ortalamasının üstünde bir doluluk oranına ulaşmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Tercihlerin yüksek olmasının üniversitemizin başarısının da bir kanıtı olduğunu belirten Rektör Saylam, yeni kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt işlemlerini kolaylıkla yapmalarını sağlamak için geçtiğimiz haftalarda çalışmalara başlayarak kayıt haftasına hazırlandıklarını ve kayıt haftası boyunca da büyük bir özveriyle çalışarak öğrencilere ve velilere her türlü kolaylığı sağlayacaklarını belirtti. Öğrencilere "Üniversitenize hoşgeldiniz" sözleriyle seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Kudret Saylam, nitelikli bir eğitim hayatının ve iyi bir sosyal ortamın kendilerini beklediğini vurguladı. Öğrencilere üniversitemizde geçirecekleri yılları iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Rektör Saylam, eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Kudret Saylam Türkiye Eylül Güncel Haberler

AK Parti'yi karıştıran ikramiye iddiası! 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne götürmeye yüzüm yok'

AK Parti'yi karıştıran ikramiye iddiası! "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne götürmeye yüzüm yok"

Erdoğan: Sahipsiz köpeklerin sahiplendirilmesini amaçlıyoruz, bunu başarabilirsek sonraki adıma gerek kalmayacak

Erdoğan: Sahipsiz köpeklerin sahiplendirilmesini amaçlıyoruz, bunu başarabilirsek sonraki adıma gerek kalmayacak

Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'a cinsel saldırı suçundan hapis cezası

Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'a cinsel saldırı suçundan hapis cezası

Anne ve babasını vurup kafasına sıkan gencin dayısı: Uyuşturucu parası istemiş, vermeyince olayı gerçekleştirmiş

Anne ve babasını vurup kafasına sıkan gencin dayısı: Uyuşturucu parası istemiş, vermeyince olayı gerçekleştirmiş

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title