Haberi Paylaş

PENSİLVANYA - ABD Başkanı Joe Biden, İşçi Bayramı etkinliğinde

Güncel Haberler

ABD Başkanı Joe Biden, Pennsylvania'nın Pittsburg kentindeki İşçi Bayramı etkinliğinde, çelik işçileriyle bir araya geldi.

ABD Başkanı Joe Biden, Pennsylvania'nın Pittsburg kentindeki İşçi Bayramı etkinliğinde, çelik işçileriyle bir araya geldi.

8 Kasım'da yapılacak ara seçimler için en önemli eyaletler arasında bulunan Pennsylvania'yı bir haftada üçüncü kez ziyaret eden Biden, ara seçimleri merkeze alan konuşmasında, ülke için yaptıkları hizmetlerin devamı için işçilerin desteğini istedi.

Biden, 6 Ocak Kongre baskınına atfen, "Seçimin sonucunu beğenmediğinizde şiddeti destekleyerek demokrasi olamazsınız." dedi.

Başkan Biden'ın çok önem verdiği eyaleti, selefi Trump da cumartesi günü ziyaret etmişti. Florida'daki malikanesine yapılan baskından sonra topluma açık ilk konuşmasını yapan Trump, Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Adalet Bakanı ve Biden'ı hedef almıştı.

Trump, Biden'ın perşembe günü Phledelphia'da yaptığı konuşmayı "bir ABD Başkanı tarafından şimdiye kadar yapılmış en kötü, nefret dolu ve bölücü konuşma" olarak nitelendirmiş ve Demokrat Başkanı "Devlet düşmanı" olmakla itham etmişti.

Biden, söz konusu konuşmasında, Trump ve müttefikleri için "Cumhuriyetimizin temellerini tehdit ediyor." ifadesini kullanmış, "MAGA güçlerinin" ABD'yi geriye götürmeye çalıştığını kaydetmişti.

Kaynak: AA / Kyle Mazza - Güncel

Pennsylvania Joe Biden 1 Mayıs Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title