Göbeklitepe Haberleri

Göbeklitepe haber, Göbeklitepe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Göbeklitepe - 19.11.2021
Bakan Ersoy: 2021'de 525 eserimizi yurt dışından getirdik (3)
'5 ÜLKEDEN 8 ÜNİVERSİTE VE AKADEMİ BAŞVURDU'Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
Göbeklitepe - 19.11.2021
2022 bütçe görüşmeleri
Ersoy şunları kaydetti: "Anadolu'nun ve özelde Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Şanlıurfa'nın Neolitik Çağ araştırmaları ile dünya bilim çevreleri ve dünya kamuoyuna sunulması adına Neolitik Çağ Araştırma Projesi yapılmıştır. Bu çerçevede Taş Tepeler Projesi ile başta Karahantepe olmak üzere Göbeklitepe benzeri en az 12 alanda, öncelikle uluslararası ekipli arkeolojik kazı ve araştırmalar yapılması planlanmış; bu çalışmaların sonuçları ile de bölgenin ve ülkemizin kültür turizmine ivme verecek, güçlü bir destinasyon oluşturulmaya başlanmıştır.
Göbeklitepe - 19.11.2021
Bakan Ersoy: 2021'de 525 eserimizi yurt dışından getirdik
'KÜLTÜR ENVANTERİ OLUŞTURMA ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR' Bakan Ersoy, diğer taraftan Şanlıurfa'da keşfedilen ve 2018 yılında UNESCO Dünya Miras Alanı olarak tescillenen Göbeklitepe benzeri alanların da arkeolojik kazı, araştırma ve düzenleme çalışmaları ile mevcut destinasyona eklenmesi amaçlandığını belirterek, "Anadolu'nun ve özelde Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Şanlıurfa'nın Neolitik Çağ araştırmaları ile dünya bilim çevreleri ve dünya kamuoyuna sunulması adına Neolitik Çağ Araştırma Projesi yapılmıştır.
Göbeklitepe - 12.11.2021
Taş Tepeler Projesi'ne Japon bilim ekiplerinden destek
Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Göbeklitepe ile büyük ilgi uyandıran ve Güneydoğu Anadolu'nun daha önce pek bilinmeyen anıtsal Neolitik Çağ yerleşimleri yeniden bilim dünyasının ilgi odağı haline geldi.
Göbeklitepe - 07.11.2021
ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 7 Kasım 2021
Türk savunma sanayisi "tam bağımsızlık" hedefine ilerliyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: "2002'de sadece 62 savunma projesi yürütürken, bugün yaklaşık 750 proje üzerinde çalışmaktayız. Bunların yaklaşık yarısını son 5 yılda başlattık.
Göbeklitepe - 07.11.2021
Göbeklitepe'de kazı başkanlığı yapan Alman arkeoloğun eşinden darp iddiası
Şanlıurfa'nın simgesi olan Göbeklitepe'de 20 yıl kazı yapan ve 7 yıl önce hayatını kaybeden Alman arkeolog Klaus Schmidt'in eşi Çiğdem Köksal, köpeğinin komşusunun köpeğini ısırması sonucu demir sopayla saldırıya uğradığını iddia etti.
Göbeklitepe - 28.10.2021
Cumhuriyet Bayramı coşkusu Şanlıurfa turizmine yarayacak
Hazreti İbrahim'in doğduğu ve ateşe atıldığı yer olarak rivayet edilen Balıklıgöl, "tarihin sıfır noktası" diye nitelendirilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Göbeklitepe, neolitik döneme ait önemli eserlerin yakın zamanda bulunduğu Karahantepe, konik kubbeli evleriyle bilinen tarihi Harran ilçesi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Halfeti gibi noktalar, kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere güzel bir gezi imkanı sunuyor.
Göbeklitepe - 25.10.2021
Son dakika haber! UNESCO Turkey Photo Safari'nin Safranbolu etabını kazananlar belirlendi
Safranbolu safarisinde 144 eserin yarıştığını belirten Karaduman, şunları kaydetti: "Çok iyi fotoğraflar vardı. İçerisinden ilk üç fotoğrafı ödüllendirdikten sonra 24 eseri de sergileme için seçtik. Safari, önümüzdeki ay Nemrut ve Göbeklitepe etabıyla devam edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Göbeklitepe Haberleri | Göbeklitepe Haber - Haberler - Göbeklitepe haberleri, son dakika göbeklitepe haber ve gelişmeleri burada. Fârâbî'nin Kitâbü'l-Mûsî?a'l-Kebîr eserinin yeni basımının tanıtımı yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 01:54:37. #1.15#

title