Gizemi 4 yıldır çözülemiyor! Denizde bir anda belirip kaybolan esrarengiz kız, görenleri ürküttü - Haberler
Haberi Paylaş

Gizemi 4 yıldır çözülemiyor! Denizde bir anda belirip kaybolan esrarengiz kız, görenleri ürküttü

Hollanda'da 2017 yılında kaydedilen ve bir daha gizemi çözülemeyen korkunç yüzlü esrarengiz kızın görüntüleri sosyal medyada yeniden gündeme geldi. "Alkarısı" olduğu iddia edilen kızın görüntüsü bir hayli ürkütücü.

Hollanda'nın Amsterdam kenti yakınlarındaki bir tatil köyünde 2017 yılında çekilen fotoğraf, sosyal medyanın en çok konuştuğu fotoğraflardan biri olmuştu. O dönem uzun süre gündemde kalan fotoğraftaki kızın ne olduğu ve kim olduğu çözülemedi.

Korkunç yüzlü kızın fotoğrafının çekilmesinin üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen, fotoğrafın gizemi henüz çözülmüş değil. Bu durum, olaya yönelik merakları biraz daha arttırsa da kız hakkında son olarak ortaya atılan iddialar daha da korkuttu.

Gizemi 4 yıldır çözülemiyor! Denizde bir anda belirip kaybolan esrarengiz kız, görenleri ürküttü

Denizde bir anda beliren kızın, özellikle su kenarlarında ortaya çıkan "Alkarısı" olduğu belirtiliyor. Ancak bununla ilgili bir kanıt yok. Amsterdam'daki yetkililerden tarafından da kızın kim olduğuna dair bir bilgi verilmedi.

Halk dilinde al, alanası, alkızı, alkarı, albası ve albıs adlarıyla da anılan Alkarısı kötü ruhlardan sayılmakta ve cin, peri, dev veya şeytan şeklinde tasavvur edilmektedir. İnanışa göre albastı (lohusa humması) onun tesiriyle ortaya çıkar ve tedbir alınmazsa lohusa kadınla çocuğunun ölümüne sebep olur. Alkarısı'nın ahır ve samanlıklarda, viranelerde, nehir kenarlarında, çeşme ve kaynak başlarında bulunduğuna ve atlarla lohusa kadın ve çocuklarına musallat olduğuna inanılır. Çoğunlukla al gömlekli, yaşlı ve son derece çirkin bir cadı şeklinde tasavvur edilmekle birlikte güzel olanlarının da bulunduğu ve yakalandıklarında bunlarla evlenmenin mümkün olduğu kabul edilmektedir.

Gizemi 4 yıldır çözülemiyor! Denizde bir anda belirip kaybolan esrarengiz kız, görenleri ürküttü

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Sosyal Medya, Hollanda, Dünya, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (3)
I cloud:Bi kadın denize girerken resmini çekmişler oda ya kasıtlı yahut suyun soguklugundan yüzünü şekle sokmuş tepkisel yada poz amaçlı bu basit resmine gizem diye ortalarda dolaştırıyorlar , bide yetkililer henüz açıklama yapmadı diyorlar adamlar basit Bi resim için neden açıklamaya bile zahmet etsinler Buda ortaya atanın zirvalamasi işte Cevap Yaz 3 30 Yayından Kaldır
Ferhat Sarı:Deniz kızı bu .) Cevap Yaz 7 3 Yayından Kaldır
bekir yapici:kardesim böyle zirvalara 21. yüzyil uzay ve teknoloji caginda ancak egitimde cok geri kalmis veya hala ortacagi yasayan insanlar inanir ayrica bizim dinimizde kuranin disinda kalan ve kabul etmedigi bu tip seyler batil inanctir müslümani dinden cikartir.ayrica bu sizin yaptiginiz aciklamada ortacag hristiyanliginin bir uydurmasidir onlardanda bize gelmistir. Cevap Yaz 20 120 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title