Giresun Adası'ndan Kıyıya Açık Su Yüzme Yarışması

Giresun Adası'ndan Kıyıya Açık Su Yüzme Yarışması

KARADENİZ'de ilk kez yapılan ve Giresun Adası'ndan start verilen Açık Su Yüzme Yarışları'nda sporcular, Giresun kıyısına kadar yaklaşık 2 bin 200 metrelik parkurda kulaç attı.

Giresun Adası'ndan Kıyıya Açık Su Yüzme Yarışması
31.07.2016 16:20 | Son Güncelleme: 31.07.2016 16:20

KARADENİZ'de ilk kez yapılan ve Giresun Adası'ndan start verilen Açık Su Yüzme Yarışları'nda sporcular, Giresun kıyısına kadar yaklaşık 2 bin 200 metrelik parkurda kulaç attı. an yüzücüler Çerkez mevkiinde finişe ulaştı.

Giresun Valiliği, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Türkiye Yüzme Federasyonu ve Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Giresun Açık Su Yüzme Yarışmaları yapıldı. Giresun Adası'ndan start verilen yarışmada sporcular ve masterlar ayrı ayrı yarıştı. Yaklaşık 2 bin 200 metrelik parkurda kulaç atan yüzücüler Çerkez mevkiinde finişe ulaştı. Sporcular kategorisinde 15-18 yaş erkeklerde Erinç Usta, kızlarda Zeynep İlhan Karaibrahim, 19-25 erkeklerde Emre Öztürk, kızlarda İlkyaz Yasal birinciliği kazandı.

Masterler kategorisinde de, 26-35 yaş erkeklerde Celal Altuntaş, kızlarda İmren Uyar, 36-50 yaş erkeklerde Osman Akkuş, kızlarda Nilüfer Duman, 51-60 yaş erkeklerde Menderes Eskibıçak, kızlarda Monica Schwazbauer, 61 yaş üstü erkeklerde Cem Yurtbay, kızlarda Nazan Göğen birinci oldu. Yarışmayı tamamlayan 86 yaşındaki Levent Aksüt ise herkesin ilgi odağı oldu.

Ödül töreninde konuşan Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun'da bir ilk yaşandığını vurguladı, "Giresun ve ada bizim için bir hazine. Bunun kıymetini yeni yeni anlıyoruz. Nimetlerinden yavaş yavaş faydalanıyoruz. Bu yarışmada bir parçasıydı. Bu güzellikleri yaşatanlara teşekkür ediyoruz" dedi.

Dereceye girenlere ödülleri Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut ve Vali Yardımcısı Cahit Karatepe ile Recep Uzal tarafından verildi.

- Giresun

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title