Giresun Adası Haberleri

Giresun Adası haber, Giresun Adası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Giresun Adası - 01.07.2021
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Giresun'a Geldi
Bakan Ersoy'un Giresun ziyareti Karadenizi'n tek yaşanılabilir adası olan Giresun Adası'nda gerçekleştireceği inceleme ile sona erecek.
Giresun Adası - 10.06.2021
Türkiye-Rusya dostluğu ve sağlık çalışanları için Sochi'den Giresun'a kulaç atacaklar
Rusya'nın Sochi sahilinden 14 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan "320 kilometre Açık Deniz Yüzme Maratonu" 100 ila 120 saat kesintisiz yüzülerek Giresun Adası Botanik Bahçe'de son bulacak.
Giresun Adası - 17.05.2021
Giresun Adası'nda arkeolojik kazılar yeniden başlıyor
Giresun Adası'nda arkeolojik kazıların sonbaharda yeniden başlayacağı bildirildi.
Giresun Adası - 04.05.2021
Yabancı öğrenciler Giresun'da duvarları renklendirdi
Her iki öğrenci de sokak güzelleştirmesi programı kapsamında Gazipaşa İlkokulu, Aksu Bilgi Evi, Giresun Mekan ve Meydan mevkisindeki üst geçit altının cephelerini Giresun'un önemli turizm merkezi ve figürleri olan Gedikkaya, Giresun Adası, kale, fındık, kiraz ve taflan resimleriyle süsledi.
Giresun Adası - 08.08.2020
Son dakika haberi: "Mitolojik ada" ziyaretçilerini ağırlıyor
Son dakika kültür sanat haberi: Mitolojik hikayeleri ve tarihi kalıntılarıyla ön plana çıkan Giresun Adası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl, geçmiş yıllara göre yaklaşık bir ay gecikmeli olarak ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
Giresun Adası - 27.02.2020
Giresun'a yat limanı, teleferik ve özel üniversite yapılması önerisi
Giresun Sanayici ve İş Adamları Derneği (GİSİAD) Başkanı Aykut Gezmiş, kentte yat limanı, Giresun Adası'na teleferik ve özel üniversite projeleri yapılmasını istedi.
Giresun Adası - 29.11.2019
Karadeniz'in Hafızası: Müzeler
Müzede Hititlerden Frigyalılara, Selçuklu'dan Osmanlı'ya kadar birçok medeniyetten eserler yer alıyor. Mitolojik hikayeleriyle ön plana çıkan Giresun Adası'nda yapılan kazılarda bulunan eserlerden bazıları da Giresun Müzesi'nde sergileniyor.
Giresun Adası - 16.10.2019
"Giresun bir turistin arayabileceği her şeye sahip"
Giresun Adası, kalesi ve Gedikkaya arasında kalan bölgede yeşil bir kuşak oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Şenlikoğlu, şöyle konuştu: "Doğu Karadeniz'in yaşanabilir tek adasına sahip bir şehiriz.
Giresun Adası - 18.09.2019
KEİPA toplantısı Giresun'da yapıldı
Katılımcılar bugün Giresun Kalesi, Zeytinlik Mahallesi, Giresun Müzesi ve Giresun Adası'nı, yarın da Kulakkaya Yaylası, Mavigöl ve Kuzalan Şelalesi'ni gezecek.
Giresun Adası - 13.07.2019
Argonotların izindeki yatçılar Giresun'a ulaştı
Yunanistan'ın Volos bölgesinden "DADDralli Karadeniz 2019" etkinliği kapsamında hareket eden yatçılar, mitolojik hikayeleriyle bilinen Giresun Adası'na ulaştı.
Giresun Adası - 08.07.2019
"Mitolojik ada"nın efsaneleri turistleri karşılıyor
Doğu Karadeniz'de üzerinde insan yaşayabilen tek ada olan Giresun Adası'na gelen turistler, adada karşılaştıkları tiyatro gösterileriyle adeta tarihe tanıklık ediyor.
Giresun Adası - 04.07.2019
Yason Burnu Yarımadası'nda 'altın post' turizmi
'ALTIN POST' EFSANESİ Efsaneye göre, Herakles döneminde, aralarında güç tanrısı Herkül'ün de bulunduğu bir grup, 'altın post'u ele geçirmek amacıyla Karadeniz'e açılır. Bir sürü serüvenden sonra 'altın post'un saklı olduğuna inanılan, Karadeniz'deki Giresun Adası ile Yason Burnu Yarımadası'na çıkılır; ancak adalarda, ejderha yapılı kuşlarla karşılaşılır.
Giresun Adası - 04.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 5
ALTIN POST MİTOLOJİK EFSANESİ Efsaneye göre Herakles döneminde aralarında güç tanrısı Herkül'ün de bulunduğu bir grup yiğit, altın postu ele geçirmek amacıyla Karadeniz'e açılır. Bir sürü serüven yaşadıktan sonra altın postun saklı olduğuna inanılan Karadeniz'deki Giresun Adası ile Yason Burnu Yarımadasına çıkarlar.
Giresun Adası - 10.06.2019
Öğrenciler Giresun Adasını ilk kez gördü
Giresun Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik Giresun Adası turu düzenlendiği bildirildi.
Giresun Adası - 08.01.2019
Giresun Adası İçin "Dünya Miras Geçici Listesi"Ne Başvuru
Giresun Adası'nın UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne kaydedilmesi için çalışma başlatıldığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Giresun Adası Haberleri | Giresun Adası Haber - Haberler - Giresun Adası haberleri, son dakika giresun adası haber ve gelişmeleri burada. Giresun Adası'na yerli ve yabancı turistler ilgi gösteriyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 11:55:51. #1.14#

title