GEORGE CLOONEY HABERLERİ

George Clooney haber, George Clooney son dakika haberleri ve gelişmeleri.

George Clooney

George Clooney

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 6.5.1961 - ...

George Clooney Kimdir ?

George Timothy Clooney (d. 6 Mayıs 1961 - Kentucky, ABD) ABD'li yönetmen, yapımcı, senarist ve aktör. 1961'de Lexington, Kentucky'de Nina ve Nick Clooney çiftinin çocuğu olarak doğdu. Adelia adlı bir ablası vardır. Birkaç yıl Northern Kentucky Üniversitesi'nde öğrenim gördükten sonra kuzeni Miguel Ferrer aracılığıyla aktörlüğe ilk adımını attı.
Biyografinin devamı için tıklayın
George Clooney - 16.01.2021
Anadolu'dan ilham alarak tasarladığı mobilyaları Hollywood yıldızlarına satıyor
Anadolu motiflerinden esinlenerek mobilya tasarlayan İzmirli mobilyacı Doruk Yorgancıoğlu'nun ürünleri George Clooney gibi Hollywood yıldızlarının evlerine girdi.
George Clooney - 28.10.2020
Ermenistan'a destek veren ünlülere sosyal medyadan tepki kampanyası
Twitter'da hashtag paylaşımlarına isimleri yazılan ünlüler arasında, Hollywood dünyasından Mel Gibson ve George Clooney yer alırken moda dünyasının yeni yüzlerinden Loriv Harvey, Nav lakaplı Kanadalı rapçi Navraj Singh Goraya da Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde işgalci konumundaki Ermenistan'a destek çağrısından dolayı eleştirildi.
George Clooney - 18.09.2020
İngiltere'nin basın özgürlüğünden sorumlu özel temsilcisi istifa etti
Aktör George Clooney'le evli olan insan hakları avukatı Amal Clooney, İngiltere'nin Brexit anlaşmasını tek taraflı değiştirmek suretiyle uluslararası kanunları ihlal girişiminde bulunduğu gerekçesiyle ülkenin basın özgürlüğünden sorumlu özel temsilcisi görevinden ayrıldı.
George Clooney - 09.06.2020
ABD'de "etnik-kültürel" ırkçılık
"Irkçılık geçmişten günümüze hep vardı. Maalesef bizde de (Almanya'da) var. Önce kendi evimizin önünü süpürmeliyiz. Irkçılık bir zehirdir." Bu sözler Almanya Şansölyesi Merkel'e ait. Onun itiraf niteliğindeki bu beyanı, ABD'nin Minneapolis kentinde ırkçı bir polisin, 46 yaşındaki George Floyd adlı Afro-Amerikalı'yı boğazına dizini bastırmak suretiyle öldürmesinin ardından iyice gün yüzüne çıkan, ABD başta olmak üzere, Batı'daki "etnik-kültürel ırkçılığın" en yetkili ağızdan itirafıdır. Dolayısıyla bu günlerin ruhuna da uygun olarak, adeta zaten var olan bir "ırkçılık pandemisi" ABD'de yeniden harekete geçmiş durumda. Aslında buna, "Batılı beyaz ırkın kibir ve üstünlüğü inancına" dayanan "aşırı sağ pandemisi" de diyebiliriz ki son yıllarda bu pandeminin Avrupa'yı da iyice sardığı biliniyor. Ünlü aktör George Clooney'in, "Sokaklarımızda dışa vuran bu öfke, ilk günahımız kölelikten beri pek olgunlaşmadığımızın bir hatırlatıcısı ki, bu da bizim pandemimiz; 400 yıldır da hala aşısını bulamadık" ifadeleri aslında olayı özetliyordu.
George Clooney - 26.02.2020
Maldivler, BM'deki Arakan davasına müdahil oluyor
Kamuoyunda ABD'li aktör George Clooney'in eşi olarak tanınan insan hakları avukatı Amal Alamuddin Clooney, daha önce eski Maldivler Devlet Başkanı Muhammed Naşit'i UAD'de savunmuştu.
George Clooney - 17.09.2019
Ünlü aktör brad pitt, uzaydaki astronot ile röportaj yaptı
Astronotların 2 hafta önce seyrettiği öğrenilen ve yakın zamanda gösterime girecek olan uzay konulu filminde bir astronotu canlandıran ünlü aktör Brad Pitt, arkadaşı ünlü aktör George Clooney'in de daha önce bir astronotu canlandırması üzerine "Kim daha inandırıcı? Clooney mi Pitt mi?" diye sordu.
George Clooney - 03.08.2019
Sudan'daki olaylar için İngiliz strateji kuruluşunun iddiası: Amaç Çin'in ekonomik gelişimini...
Araştırmacı yazar Mehmet Perinçek'in de dikkat çektiği analizde, ana akım medyadaki Sudan muhalefetine desteğin ağırlıklı olarak Açık Toplum Vakfı'nın konumunu paylaşan kuvvetler tarafından verildiğine ve vakfın web sitesinde Sudan'daki protestoları destekleyen çok sayıda materyal olduğu ifade edildi.  United World International sitesindeki analize göre son yıllarda, pek çok Batı tarafından finanse edilen Sivil Toplum Kuruluşu, Sudan'daki faaliyetlerini yoğunlaştırmış ve tam anlamıyla Hartum'da kök salmıştır. 'Sudan Now' ve 'Enough Project' gibi bu kuruluşların bazıları doğrudan Soros Vakfı'na bağlıdır. Yazıda 'Enough Project'in başında ABD Ulusal Güvenlik Konseyi'nin Afrika Dairesi'nin eski müdürü John Prendergast'in bulunduğu bilgisine yer veriliyor. Bu durumun Sudan'da faaliyet gösteren kuruluşların ABD istihbaratıyla doğrudan ya da dolaylı bağını da ortaya koyduğu ileri sürülüyor. Diğer taraftan Prendergast'ın BM büyükelçisi Susan Rice, Samantha Power ve George Soros'un Uluslararası Kriz Grubu ile yakın ilişkisinin altı da çiziliyor.  United World International'ın ifadesiyle 'Enough Project', Batı'nın Sudan hakkındaki propagandasını genel olarak yeterince bilgi sahibi olmayan kamuoyuna dayatmak açısından iyi örgütlenmiş uygun bir mekanizma. Kuruluşun önde gelen isimlerinden aktör George Clooney, Dış İlişkiler Konseyi üyesi Angelina Jolie ile birlikte, grubun siyasi olarak ilerici hümanist bir imaja sahip olmasını sağlıyor ve kamuoyunda El Beşir'in tam bir canavar olduğu ve bu nedenle ABD'nin kararlı davranarak müdahale etmesinin ve 'demokrasi ihracının' gerekliliği fikrini yayıyor.
George Clooney - 06.05.2019
Brunei Sultanlığı'nda Eş Cinsellerle İlgili Kanun Ertelendi
Ünlü aktör George Clooney ve müzisyen Elton John, dünya genelinde Brunei sermayesine ait lüks otelleri boykot çağrısında bulunmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: George Clooney Haberleri | George Clooney Kimdir - Haberler - George Clooney haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. George Clooney kimdir, hayatı ve biyografisi. Yüzü gülmeyen ailenin en huzurlu üyesi: En büyük hediyemi aldım zaten!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 11:51:55. #1.15#

title