Haberi Paylaş

Filipinler'in Eski Devlet Başkanına BM'den Destek

Filipinler'in Eski Devlet Başkanına BM'den Destek

Güncel Haberler

Birleşmiş Milletler (BM) Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu, Filipinler'in eski Devlet Başkanı Gloria Macapagal-Arroyo'nun, üç yıldır hastanede tutuklu olarak bulunmasının, "uluslararası hukuka aykırı" olduğunu bildirdi.

Birleşmiş Milletler (BM) Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu, Filipinler'in eski Devlet Başkanı Gloria Macapagal-Arroyo'nun, üç yıldır hastanede tutuklu olarak bulunmasının, "uluslararası hukuka aykırı" olduğunu bildirdi.

Arroyo'nun avukatı Larry Gadon, yaptığı açıklamada, Amerikalı aktör George Clooney'in eşi insan hakları avukatı Amal Clooney'in müvekkili Arroyo'ya bir elektronik posta gönderdiğini söyledi. Gadon, "BM Çalışma Grubu, müvekkilim Arroyo'nun hastanede tutukluluk halinin 'keyfi' ve 'uluslararası hukuka aykırı' olduğunu bildirdi" dedi.

Gadon, "BM Çalışma Grubu, Arroyo'ya karşı yapılan suçlamaların politik temelli olduğunu ve Filipinler hükümetinin Arroyo'nun kefalet talebini kabul etmesi gerektiğini ifade etti" açıklamasında bulundu.

Devlete ait fonlardan 8,8 milyon doları kendi çıkarları için kullandığı gerekçesiyle suçlu bulunan Arroyo, boynundaki sağlık sorunları nedeniyle Manila'da bir hastanede tutuklu bulunuyor.

Kaynak: AA / Güncel

Birleşmiş Milletler George Clooney Filipinler Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title