Haber : George Clooney'in lüks malikanesi de sele kapıldı: Birinci kat balkonuna kadar suya gömüldü - Haberler

Haberi Paylaş

  George Clooney'in lüks malikanesi de sele kapıldı: Birinci kat balkonuna kadar suya gömüldü

   - Güncelleme:
  George Clooney'in lüks malikanesi de sele kapıldı: Birinci kat balkonuna kadar suya gömüldü

  SU BASKINI, BİRİNCİ KAT BALKONUNA KADAR ULAŞTI72 saat süren yoğun yağışın ardından gelen su baskını sırasında 60 yaşındaki aktör, eşi ve dört yaşındaki ikiz çocuklarıyla birlikte İtalya'da Como Gölü kıyısındaki Villa Oleandar adlı malikanesinde bulunuyordu.

  SU BASKINI, BİRİNCİ KAT BALKONUNA KADAR ULAŞTI

  72 saat süren yoğun yağışın ardından gelen su baskını sırasında 60 yaşındaki aktör, eşi ve dört yaşındaki ikiz çocuklarıyla birlikte İtalya'da Como Gölü kıyısındaki Villa Oleandar adlı malikanesinde bulunuyordu.  İtalyan basınında yer alan haberlere göre sel ve onunla birlikte gelen çamur ve enkaz yığını, Clooney ailesinin malikanesinin ön kapısını kullanılmaz hale getirdi. Su baskını, bu kadarla da kalmayıp birinci kattaki balkona kadar ulaştı.

  CLOONEY AİLESİ, YEREL HALK KADAR BÜYÜK ZARAR GÖRMEDİ

  George Clooney ve ailesi, İtalya'nın kuzeyini kasıp kavuran selden çok büyük zarar görmedi. Clooney,selin ardından Laglia Belediye Başkanı Roberto Pozzi ile buluşup kasabayı gezdi ve selden zarar görenlere yardım elini uzattı. Ünlü oyuncu, yapımcı ve yönetmen kentte selden zarar gören yerel halkla da buluşup sorunlarını dinledi.

  LAGLIO SOKAKLARINDA SELDEN ETKİLENENLERLE GÖRÜŞTÜ

  İtalyan basınına konuşan George Clooney, durumun düşünüldüğünden daha kötü olduğunu anlattı. Clooney, Cernobbio adlı kasabayı ziyaret etiklerini belirterek Laglio'da durumun çok daha kötü olduğunu belirtti. Ünlü yıldız, yerel halkın, uğradıkları zararın giderilmesinin yıllar alacağını ve çok yüksek maddi destek gerektirdiğini kendisine söylediklerini de aktardı.

  İNGİLTERE'DEKİ EVLERİ DE SULAR ALTINDA KALMIŞTI

  Bu, George Clooney ve Amal Clooney'in selden ilk zarar görüşü değil. Geçen yıl çiftin İngiltere Berkshire'daki 12 milyon sterlin değerindeki malikanesi de Dennis Kasırgası'ndan nasibini alıp su baskınından zarar görmüştü.

  2002 YILINDA SATIN ALDI

  George Clooney, Como Gölü kıyısındaki bu evini 2002 yılında 10 milyon sterline satın almıştı. 18'inci yüzyıl İtalyan mimarisinin tüm özelliklerini taşıyan bu malikanenin 25 tane odası bulunuyor. Buna ek olarak kendine ait bir açık hava tiyatrosu ile yüzme havuzu ve çok sayıda araç kapasitesi olan bir garajı bulunuyor malikanenin. Özel düzenlenmiş bahçeleri, tenis kortu, spor salonu da Clooney'in malikanesinin ünlü yıldıza ve ailesine sunduğu olanaklar arasında.

  COMO GÖLÜ YAKININDAKİ KASABALARDA BÜYÜK ZARAR VAR

  Önceki gün aralıksız olarak 72 saat yağan yağmur, İtalya'nın Como Gölü yakınlarındaki köy ve kasabaları sular altında bıraktı. Göl çevresindeki Cernobbio, Lagligo ve Brienno kasabaları selden büyük zarar gördü. Sele teslim olan bölgede, toprak kaymaları ve su baskınları yaşandı.

  GAZ SIZINTILARI DA TEHLİKE OLUŞTURDU

  Yoğun yağış ve ardından gelen su baskınları sonucu 60 kadar kişinin evini kaybettiği belirtildi. Heyelan ve gaz sızıntıları da bölgede yaşayan halk için büyük tehlike oluşturdu.

  Hürriyet / Magazin

  George Clooney su baskını Como Gölü İtalya Magazin Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu haber Hürriyet tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Hürriyet tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Hürriyet kurumudur.
  title