Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: "Diyarbakır'ın Temsili Noktasında Sorunlar Var"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: "Diyarbakır'ın temsili noktasında sorunlar var"DİYARBAKIR - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, Dicle ve Eğil ilçelerini ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: " Diyarbakır'ın temsili noktasında sorunlar var"

DİYARBAKIR - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, Dicle ve Eğil ilçelerini ziyaret etti. Muhtarlarla toplantı gerçekleştiren Eker, uzunca bir süreden beri Diyarbakır'ın temsili noktasında sorunlar ve sıkıntılar olduğunu belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, seçim çalışmaları kapsamında Dicle ve Eğil ilçelerini ziyaret etti. Ziyarette Eker'e, Gıda, eski Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, kurum müdürleri ve parti il teşkilatı üyeleri de eşlik etti. İlk olarak Dicle ilçesine giden Eker ve beraberindekiler ilçe girişinde kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Daha sonra ilçeye geçen Eker ve beraberindekiler, Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Eker, esnaf ziyaretinin ardından Eğil ilçesine hareket etti.

Davul zurna ile karşılandı

Eğil ilçesi girişinde ise Eker'e coşkulu bir karşılama töreni düzenlendi. Davul zurna eşliğinde yapılan karşılama töreni sonrası vatandaşlar selamlaşmak için onlarca metrelik kuyruk oluşturdu. Vatandaşlara karşılamadan dolayı teşekkür eden Eker, daha sonra muhtarlarla yapılan toplantıya geçti.

"Meclise gidenler kente uğramıyorlar"

Toplantıda muhtarlara seslenen Eker, yıllardır bölgede ve Diyarbakır'da bir temsiliyet sorunun olduğuna dikkat çekti. Diyarbakırlıların oylarıyla meclise gidenlerin bir daha kente uğramadığını hatta çoğunun isminin bile bilinmediğini vurgulayan Eker, "Bu bölgede maalesef uzunca bir süreden beri Diyarbekir'in temsili noktasında bazı sorunlar, sıkıntılar var. Halk oy veriyor iyi niyetle ama oy verdikleriniz gerek belediyede gerek büyükşehirde gerek yerelde ve gerekse parlamentoya temsilci olarak gönderdikleriniz ne sizi doğru dürüst temsil ediyor ne sizin sorunlarınızla ilgileniyor ne de siz onları tanıyorsunuz. Aslında kim olduğunu da bilmiyorsunuz. Şuanda bu parlamento döneminde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin iki milletvekili var. Ebubekir Bal ve Galip Ensarioğlu şuanda hala milletvekili. Onları tanıyorsunuz. HDP'nin Diyarbakır'dan 9 tane milletvekili var. Bu salonda bu dokuzunun adını sayabilecek bir kişi var mı? Diyarbakırlı da değil çoğu. Çıkmışlar, gelmişler Diyarbakırlıların oylarını almışlar, gitmişler Ankara'ya ne siz onları gördünüz ne onlar sizi gördü ne onların adını biliyorsunuz ne onlara ulaşabilirsiniz. Geliyorlar, gidiyorlar. Kime çalışıyorlar? Eğil'e değil, Diyarbakır'a da değil, Kürtlere de değil. Çünkü Kürtleri seven Kürtlere hizmet edendir. Kürtlerin dilini, kültürünü, kimliğini, bunların önündeki engelleri kaldıran en çok Kürtleri seviyor. Onun adı da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Çünkü demokratikleşme ve sivilleşme ile ilgili bu kadar projeyi hayata geçirip, bu projeleri uygulamaya koyan, demokratikleştirerek, sivilleştirerek, herkesin annesinden öğrendiği dili rahatlıkla konuşabildiği, öğrenebildiği, yayın yapabildiği, radyo televizyon, gazete, propaganda, seçim propagandası, billboard, afiş, her türlü basın, yayın, görsel araçlarla bunu yapabildiği durum AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kürtlere sağlandı" dedi.

Konuşması, "Eğil'in adayı, Zazaların gururu" sloganlarıyla kesilen Eker, Eğil'den daha çok çalışmalarını istedi. Konuşmaların ardından muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Eker, esnaf ziyaretinin ardından ilçeden ayrıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Mehmet Mehdi Eker Diyarbakır Ak Parti Genel Haberler

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde muhalif vekiller, mağdur ailelerin üzerine yürüdü

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde muhalif vekiller, mağdur ailelerin üzerine yürüdü

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Bakmadan Geçme

Metin Kıratlı kimdir? Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Metin Kıratlı kaç yaşında, nereli? Abdullah Köklü kimdir? Tokat Valisi Abdullah Köklü kaç yaşında ve nereli? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 18 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? YKS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI! YKS tercihleri ne zaman başlayacak, nasıl yapılacak? Resmi Gazete bugün (18 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI | 2024 LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Beşiktaş - Shakhtar Donetsk maçından kareler | Beşiktaş hazırlık maçı kaç kaç bitti? Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı! Yunan şarkıcı kim, ne oldu? 2024 MASTERCHEF YEDEKLER| MasterChef'te bu hafta yedeklerden giren yarışmacılar kimler oldu? 18 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? 18 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TV8, TRT1, NOW 18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Birçok kuruma yeni atamalar yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Birçok kuruma yeni atamalar yapıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title