Genç'ten Başkent Çıkarması - Haberler
Haberi Paylaş

Genç'ten Başkent Çıkarması

Genç'ten Başkent Çıkarması
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan Kubat ile Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’ı Ankara’da ziyaret etti.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan Kubat ile Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş'ı Ankara'da ziyaret etti.

Bir dizi ziyaret ve çalışmalarda bulunmak üzere Ankara'ya giden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başkent'te önemli temaslarda bulundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan, Mehmet Özhaseki, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş,Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan Kubat ile 22.,23.,24. Dönem Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik'i ziyaret eden Başkan Genç, yeni Genel Başkan Yardımcılarına hayırlı olsun dileğinde bulundu. Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde Canik'te belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Genç, 1 Kasım Genel Seçimi'nde Canik olarak yüzde 73.8 oranında rekor bir başarı yakaladıklarına işaret etti.

HÜKÜMETİN VİZYONUNA UYGUN PROJELER

Canik Belediyesi olarak hükümetin gelecek vizyonuna uygun projeler ürettiklerine vurgu yapan Genç, "AK Parti hükümetimiz özellikle çocuk, gençler, kadın ve engellilerimiz gibi dezavantajlı kesimlere özel önem veriyor. Biz de Canik Belediyesi olarak çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız ve engellilerimiz için birçok önemli projeyi hayata geçirdik. Yeni neslin inşası için eğitime bugüne kadar 35 milyon liralık yatırım yaptık. Belediyemizde gençlerimiz için Akademik Belediyecilik Birimi ve Proje Geliştirme Birimi kurduk. Kariyer Gelişim ve Gençlik Merkezleri açtık. Kadın dostu merkezler inşa ettik. Engellilerimiz için Engelsiz Kafe ve Park yaptık. İçinde 7'den 77'ye herkes için tesislerin bulunduğu Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsümüzün örneği yok" dedi.

TOPYEKUN DÖNÜŞÜM

Karadeniz'de en büyük ve örnek kentsel dönüşümleri hayata geçirdiklerini de dile getiren Genç, "Canik'te uyguladığımız kentsel dönüşüm çalışmalarıyla birlikte insanlarımızın ufku genişledi. Canik'te sadece fiziki olarak kentsel bir dönüşüm değil, kültürel ve sosyal dönüşüm de üzere topyekun bir dönüşüm var. 2023, 2053 ve 2071 vizyonu doğrultusunda mutlu bir şehir için çalışıyoruz. Bizim en temel amacımız, şehrimizi geleceğe taşırken, milli ve manevi değerleriyle birlikte yükselen bir şehir ortaya koymaktır. Çünkü şehirlerin estetiği mimarisi, insanın estetiği ise ahlakıdır. Şehrimizin dönüşümünde bu iki estetiği yan yana getiriyoruz" diye konuştu.

AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNE ÖRNEK

AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Karaaslan, Özhaseki ve Kubat, Canik Belediyesi'nin AK Parti belediyecilik anlayışına en güzel örnek olduğunu belirterek, "Bir ilçe belediyesi olarak büyük projelere imza atılması şehirlerimiz ve ülkemiz açısından bir örnektir. Özellikle eğitime yapılan yatırımlar gerçekten geleceğimiz açısından çok önemli. Bu manada Canik Belediyesi'nin hayata geçirdiği projeler Samsun'un ve ülkemizin de gelişmesine katkı sağlıyor" ifadelerini kullandı.

Ziyaretler sonunda Başkan Genç, Karaaslan, Özhaseki, Ataş ve Kubat'a Canik Belediyesi kurs merkezlerinde bayanlar tarafından perspektif sanatıyla yapılan üç boyutlu tablo hediye etti. Başkan Genç Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik'e de "Canik-Samsun'da Seçimler ve Siyaset" isimli kitabı hediye etti. - SAMSUN

Genç'ten Başkent Çıkarması

Genç'ten Başkent Çıkarması

Genç'ten Başkent Çıkarması

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Mehmet Doğan Kubat, Mehmet Özhaseki, Osman Genç, Canik, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title