Haberi Paylaş

Steam'in en pahalı oyunu The Hidden and Unknown tam tamına 17 bin TL

Gamegar Haberleri

Steam'in en pahalı oyunu The Hidden and Unknown tam tamına 17 bin TL

ProX tarafından geliştirilip ve yayınlanan hikaye tabanlı psikoloji ve felsefe alanlarında izleyicisinin algısını genişletmeyi amaçladığı öne sürülen The Hidden and Unknown, Steam'de tam tamına 17 bin TL'ye satışa sunuldu.

Oyunun fiyatı konusunda ise herhangi bir yanlışlık bulunmamaktadır çünkü The Hidden and Unknown'un yurt dışı fiyatı ise 2 bin dolar. Ancak, iki saatten kısa sürede oyunun bitebildiği bildirilirken Steam'in iade politikasına göre bir oyunu 2 saatten az oynayan kullanıcılar, oyunu iade edebilmektedir.

Popüler dijital video oyun dağıtım platformu Steam'de dolar kurunun güncellemesiyle beraber oyunlara büyük bir zam dalgası geldi ve bağımsız türde yeni çıkan oyunlar minimum 100 TL seviye bandında piyasaya sürülmektedir.

Steam'de fiyatların bu denli artmasıyla beraber birçok AAA kalitedeki oyunların kimisi bin TL'ye yaklaşırken kimisi ise bin TL'yi aşmış hatta 2 bin TL'yi geçen oyun da oldu.

Tüm bu oyunların fiyatının artması üzerine geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıkan herhangi bir yanlışlık olmadan 17 bin TL ile satışa sunulan The Hidden Unknown oyunu oldukça dikkat çekti.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Kimseyi mali sıkıntıya sokmak istemiyorum şeklinde açıklamada bulunan oyunun geliştirici ekibi ProX, "Ben sadece oyunumu bana doğru geldiği şekilde fiyatlandırıyorum, bu da benim hakkım. Yüksek fiyat etiketinin nedeni, kendi hayatımı üç kuruşa satmak istememem, çünkü benim için hikaye salt bir oyundan daha fazlasını ifade ediyor." dedi.

İlk başta oyuncuların aklına yazılım hatası veya yanlış fiyatlandırma gibi düşünceler gelse de bu 10 bin TL'ye Epic Games Store'da satışa sunulan Hogwarts Legacy gibi değil.

Steam'de 17 bin TL ile satışa sunulan The Hidden Unknown'ın yurt dışı fiyatı ise 2 bin dolardır. Bu nedenle oyunun Türkiye satış fiyatında herhangi bir yanlışlık bulunmamakla birlikte oyuna yerel fiyatlandırma da uygulandı.

Steam'in en pahalı oyunu The Hidden and Unknown tam 17 bin TL

Steam Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title