Haberler

  Partnerlik sistemine seçilen takımlar belli oldu

  Güncelleme:

  Partner olarak belirlenen takımların açıklanmasının ardından organizasyonu partnerlik alamayan oyuncular, yeni takım arayışında olduklarını dile getirdi.

  Riot Games, 2023 yılı için yepyeni bir sistem açıkladı, ve ekosisteme partner takımları dahil etti. Birçok uluslararası ekip arasından seçilen toplamda 30 takım (EMEA, Pasifik ve Amerika Kıtası'nın her birinden 10 takım), kendi bölgelerinin Uluslararası Lig'inde mücadele edecek, ve ligin kazananları, Masters turnuvasında oynamaya hak kazanacak. Ayrıca, sezonun başında Brezilya'da yapılacak, partnerlik sistemini kutlamak adına düzenlenen Kick-off Turnuvası'nın kazananı, Masters turnuvası için kendi bölgesine bir adet fazladan slot hakkı kazandıracak.

  VALORANT PARTNERLİK NEDİR?

  "VALORANT için uzun vadeli partnerlik programımızı, takımlar hem kendi içlerinde hem de VALORANT esporu adına büyüyebilsin diye tasarladık" - Whalen Rozelle, Riot Küresel Espor Operasyonları Lideri

  Seçilen takımlar

  EMEAPasifikAmerika Kıtası
  Fnatic (Birleşik Kırallık)Zeta Division (Japonya)Sentinels (Kuzey Amerika)
  Team Liquid (Hollanda)Detonation Gaming (Japonya)100 Thieves (Kuzey Amerika)
  Team Vitality (Fransa)Gen.G (Kore)Cloud9 (Kuzey Amerika)
  Karmine Corp (Fransa)T1 (Kore)NRG (Kuzey Amerika)
  Team Heratics (İspanya)DRX (Kore)Evil Geniuses (Kuzey Amerika)
  Giants (İspanya)Team Secret (Güneydoğu Asya – Filipinler)FURIA (Güney Amerika)
  Natus Vincere (Ukrayna)Paper Rex (Güneydoğu Asya – Singapur)LOUD (Güney Amerika)
  FUT Esports ( Türkiye )Rex Regum Qeon (Güneydoğu Asya – Filipinler)MIBR (Güney Amerika)
  BBL Esports ( Türkiye )Talon Esports (Güneydoğu Asya)KRÜ Esports (Güney Amerika)
  KOI (İspanya)Global Esports (Hindistan)Leviatán (Güney Amerika)

  NEDEN BU TAKIMLAR SEÇİLDİ

  Gösterilen yoğun ilgiden ve yapılan sayısız başvurudan dolayı onore olmuş hissediyoruz ve son derece zorlu bir eleme süreci geçirdik. Yazılı bir başvuru, derinlemesine görüşmeler ve finansal incelemelerden oluşan bu elemeler aylar sürdü. Nihayetinde yeni VCT partnerlerimizde üç kritere baktık:

  • Taraftarları her şeyin önüne koyan mantalitemizi paylaşan, kapsayıcı topluluğumuzun arkasında olan ve profesyonelleri kararlı bir şekilde destekleyen kulüpler
  • Ürettikleri ilgi çekici içerikler, markalarının gücü ve heyecan uyandıran kadroları ile taraftarlarıyla güçlü bir bağ kuran kulüpler
  • Uzun vadeli düşünen, sürdürülebilirliğe odaklanan kulüpler

  Ayrıca geçmiş rekabete dayalı performansa saygı duyduğumuzu ancak bunun verdiğimiz kararlarda önemli bir yere sahip olmadığını belirtmekte de fayda var. Bunun yerine gelecekte VCT'yi çok daha çekici kılabilecek takımlara odaklandık.

  PARTNERLİK PROGRAMI İLE İLGİLİ GERİ DÖNÜŞLER

  VALORANT'ın geçtiğimiz iki yıl içerisinde hızla büyümesinin ardından birçok espor organizasyonu kendi VALORANT takımlarını kurarak ekosisteme dahil olmuş ve başarılara imza atmıştı. Ancak geçmişte oldukça büyük mücadele gösteren Optic Gaming, Acend, Guild Esports ve FPX gibi takımların partnerlik programına seçilmeyişi, fanlardan ve organizasyonların kendilerinden tepki gördü. Ancak Riot'un da belirttiği gibi, partner olacak takımların seçilmesinde rekabete dayalı performans önemli bir yere sahip değil.

  Partnerlik alamayan takımlardan FPX, VALORANT takımı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

  "Bugün, Riot tarafından 2023 VCT için yapılan partnerlik programına seçilmediğimizin haberini sizlerle üzüntü içerisinde paylaşıyoruz. Bu demek oluyor ki seneye en üst seviye VALORANT Ligi'nde mücadele edemeyeceğiz.

  2022 boyunca, birçok zorlayıcı koşuldan geçtik, ancak takımızdaki herkes birbirinin yanında turdu, inanılmaz bir sportmenlik gösterdi ve kendilerini her oyunda en iyi performansı göstermeye adadı. Bunlar, bütün olumsuzluklara karşı yine de inanılmaz bir yıl geçirmemize neden oldu. VCT Challengers turnuvasını kazandık. Masters 2. Aşama'da şampiyon olduk. Champions'ta ilk 4 takımın içine girdik ve en iyi EMEA takımı olduk, bunlarla gurur duyuyoruz.

  EMEA bölgesine girdiğimizden beri, FPX olarak enerjik bir kültür oluşturmaya ve EMEA bölgesinde VALORANT esporu üzerine uzun vadeli yatırım yapmaya kendimizi adamıştık ancak bu haber ile birlikte yakın gelecekte oyuncularımıza ilgilenmeye odaklanacağız"

  Ayrıca Alliance ve XSET gibi takımlar da partnerlik alamamalarının ardından açıklamalarda bulundu. Alliance, VALORANT'a yatırım yapmaya devam edeceklerini dile getirirken XSET, oyuncularının partner takımlarda oynamayı hak ettiklerini ve kendilerini bu yolda desteklediklerini dile getirirken 2023 sezonu için değerlendirmelerinin devam ettiğini belirtti.

  Partner takımların açıklanmasının ardından bulunduğu organizasyon partnerlik alamamış olan birçok oyuncu, takım arayışında olduklarını paylaştı. Bu oyuncular arasında VCT 2022 Champions İstanbul'dan ikincilik ile ayrılan OpTic Gaming oyuncuları FNS, Victor ve Crashies, VCT 2021 Champions Berlin şampiyonu Acend'den cNed ve starxo gibi oyuncular da var.

  2023 VCT planları içerisinde açıklanan kadro tamamlama süresinin 15 Kasım olarak belirlendiğini göz önünde bulunduracak olursak, önümüzdeki günlerde birçok transfer haberi alacağımızı düşünüyor, Türkiye'yi temsil edecek takımlarımız BBL Esports ve FUT Esports'a şimdiden başarılar diliyoruz!

  Kaynak: EsporGazetesi.com / Gamegar

  Kuzey Amerika Güney Amerika Türkiye Haberler

  Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından darbedildi

  Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından darbedildi

  2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

  2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

  Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

  Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

  Bakmadan Geçme

  Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196
  Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

  Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

  Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 7 üniversiteye rektör atandı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 7 üniversiteye rektör atandı

  MHP'li Olcay Kılavuz: Sinan Ateş cinayetinde zerre dahlim varsa kafama sıkarım

  MHP'li Olcay Kılavuz: Sinan Ateş cinayetinde zerre dahlim varsa kafama sıkarım

  Araç sahiplerine güzel haber! Benzine gece yarısı 1 lira 38 kuruş indirim geldi

  Araç sahiplerine güzel haber! Benzine gece yarısı 1 lira 38 kuruş indirim geldi

  Cem Yılmaz'a mahkemeden kötü haber! 10 bin dolar nafaka ödemeye devam edeceğini duyunca sinirlendi

  Cem Yılmaz'a mahkemeden kötü haber! 10 bin dolar nafaka ödemeye devam edeceğini duyunca sinirlendi

  Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

  Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

  title