Fujitsu Haberleri

Fujitsu haber, Fujitsu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fujitsu - 04.12.2020
Fujitsu ve Toyota tedarik zinciri lojistiğinde yeni çözüm geliştirdi
Fujitsu Limited ve Toyota Systems Corporation, Fujitsu’nun kuantumdan ilham alan Digital Annealer bilgi işlem çözümünü kullanan ortak bir denemede tedarik zinciri ve lojistik ağ operasyonlarının optimizasyonunu başarıyla gerçekleştirdi.
Fujitsu - 17.11.2020
Japon Fugaku "dünyanın en hızlı bilgisayarı" konumunu korudu
Fujitsu A64FX SoC çiple desteklenen Fugaku, dört kategoride birinciliğe art arda iki kez seçilen dünyanın ilk süper bilgisayarı unvanını da elde etti.
Fujitsu - 04.11.2020
Hitay Holding, Fujitsu'nun Türkiye'deki şirketini satın aldı
Hitay Holding şirketlerinden Türkiye'nin önde gelen sistem entegratör ve saha hizmetleri firması Teknoser, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Fujitsu Technology Solutions'ın Türkiye'deki iştiraki Fujitsu Technology Solutions Bilişim Limited'i satın alarak, Fujitsu'nun Türkiye'deki tek...
Fujitsu - 23.06.2020
Japon "Fugaku" dünyanın en hızlı bilgisayarı seçildi
48 çekirdekli Fujitsu A64FX SoC çiple desteklenen Fugaku, HPL testlerinde saniyede 415,5 petaflop hızıyla TOP500'ün ilk sırasına yerleşti.
Fujitsu - 28.02.2019
Sony ve Fujitsu Eğitim Kayıtları İçin Blockchain Platformu Oluşturdu
– Japonya merkezli çokuluslu elektronik şirketi Sony'nin eğitim kolu Sony Global Education, Tokyo merkezli teknoloji şirketi Fujitsu'yla yaptığı işbirliği kapsamında, eğitime ilişkin kayıtların tutulması için blockchain temelli bir platform oluşturacak.
Fujitsu - 19.02.2019
Elektrik Tüketicileri İçin Blockchain Tabanlı Takas Sistemi
Bilgi ve iletişim teknolojisi şirketi Fujitsu'dan yapılan açıklamada, "talep tepkisi" adı verilen sistemle elektrik üretim tesisleriyle elektrik tüketicilerinin, beklenen en yüksek talep zamanlarında elektrik üretim ve tüketim dengesini kontrol etmesini sağlayacak bir program oluşturulduğu belirtildi.
Fujitsu - 02.02.2019
Çin Teknoloji Bakanlığı, Akıllı Telefon Üretiminin %0,6 Azaldığını Açıkladı
İletişim ekipmanı dediğimiz şey, aslında telekomünikasyon amacıyla kullanılan her donanımdır. Bu ekipmanların en büyük üreticileri ise, birçoğumuzun tahmin edebileceği üzere Çin, ABD ve Japonya iken en büyük tedarikçileri ise Huawei, Cisco, Fujitsu ve Nokia.
Fujitsu - 08.12.2018
Verimlilik ve Teknoloji Fuarı
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Hasan Mandal, rekabette öne çıkmak için iş birliğinin büyük önem taşıdığını belirterek, "TÜBİTAK'ın programlarını şekillendirirken, bilim insanları, girişimciler ve akademisyenleri, rekabeti artıracak iş birliklerine...
Fujitsu - 26.10.2018
Fujitsu, Almanya'da Bilgisayar Üreten Fabrikasını Kapatıyor
Fujitsu, Almanya'nın Augsburg şehrinde bin 800 işçinin çalıştığı ülkenin tek kişisel bilgisayar ve laptop üreten fabrikası için kapatma kararı aldı.
Fujitsu - 28.08.2018
Kriptopara- Bitcoin 7,000 Doların Üzerine Çıktı
ABD merkezli uluslararası bankacılık şirketi JP Morgan Bilişim Daire Başkanı (Chief Information Officer/CIO) Lori Beer, katıldığı bir basın toplantısında blok zinciri teknolojisinin gelecekte şu anki teknolojinin yerini alacağını" söyledi ve Japonya merkezli çok uluslu teknoloji şirketi Fujitsu, IOTA blok zinciri kullanmayı planladığını duyurdu.
Fujitsu - 28.08.2018
Fujitsu Iota Blok Zinciri Kullanmaya Hazırlanıyor
– Japonya merkezli çok uluslu teknoloji şirketi Fujitsu, IOTA blockchain'i (blok zinciri) kullanmayı planladığını duyurdu.
Fujitsu - 26.04.2018
Türkonfed / Kadooğlu: Büyüme İçin Dijitalleşme Şart
""Avrupa Birliği'nin 2030 için belirlediği akıllı büyüme, sürdürülebilir büyüme ve kapsayıcı büyümeden oluşan üç boyut, Türkiye için de çok önemli" ifadesini kullanan Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya Ösen ise şunları kaydetti: "Türkiye açısından önümüzde Endüstri 4.0 gibi bir fırsat ve aynı zamanda tehdit penceresinin aynı anda açıldığını görüyoruz. Hangi pencereden bakacağımızı hep birlikte göreceğiz. Dijital dönüşümle Türkiye'deki üretim sektörlerinde verimlilik artışının yüzde 4 ila 7 arasında olacağı tahmin edilmekte. Endüstri 4.0 çevresinde oluşacak ekonomi yoluyla kazanılacak rekabet avantajının, sanayi üretiminde yıllık yaklaşık yüzde 3'e kadar ulaşabilecek bir artışı sağlaması bekleniyor." Açılışın ardından MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, "Kurumların Dönüşümü";  Microsoft Ortadoğu Sorumlusu Mehmet Üner, "Bulut Bilişim" ; Fujitsu Kanal Satış Yöneticisi Aylin Cintimur  "Dijital Dönüşüm"; Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz de "Alacak Riski Yönetiminde Yeni Dönem: Karekodlu Çek" konulu birer sunum gerçekleştirdi.
Fujitsu - 20.04.2018
Dijital Liderler, "Dijital Anadolu" Kapsamında İzmirli Kobi'lerle Buluşuyor
KOBİ'lerin dijitalleşme sürecine yardımcı olmak ve dijitalleşmenin liderlerini Anadolu ile buluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Dijital Anadolu Projesi'nin İzmir etkinliği açılışının ardından MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, "Kurumların Dönüşümü", Microsoft Ortadoğu Sorumlusu Mehmet Üner, "Bulut Bilişim", Fujitsu Kanal Satış Yöneticisi Aylin Cintimur  "Dijital Dönüşüm" ve Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz de "Alacak Riski Yönetiminde Yeni Dönem: Karekodlu Çek" konulu birer sunum yapacak.
Fujitsu - 01.03.2018
Dijital Anadolu Projesi' Antalya'da Başladı
'DİJİTAL TARIM' PANELİ Açılış konuşmalarının ardından MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut 'Kurumların Dönüşümü' Bankalar Arası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko 'Ödeme Teknolojilerinin Dönüşümü', Microsoft Ortadoğu Sorumlusu Mehmet Üner 'Bulut Bilişim', Fujitsu Kanal Satış Direktörü Emin Çalıklı ise 'Dijital Dönüşüm' başlıklarıyla birer konuşma yaptı.
Fujitsu - 18.02.2018
Dijital Anadolu Projesi Üretim Sektörünü Dijital Dönüşüme Katacak
MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, Bankalar Arası Kart Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Soner Canko, Microsoft Ortadoğu Sorumlusu Mehmet Üner, Fujitsu Kanal Satış Direktörü Emin Çalıklı, E-Ticaret Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Öncel gibi isimler KOBİ'lere dijitalleşme süreçlerinde dijital dönüşümü ve yarattığı yeni araçların iş yapma süreçlerini nasıl kolaylaştırdığını aktaracak.
Fujitsu - 30.09.2017
Gaziantep'te "Arge 6. Bilişim Teknolojileri" Etkinliği
ARGE Grup tarafından düzenlenen "Bilişim Teknolojileri" etkinliği, Gaziantep'te gerçekleştirildi Bu yıl altıncısı gerçekleştirilen "ARGE Grup Bilgi Teknolojileri" etkinliğinde bu kez kurumların dijital dönüşüm ortağı Fujitsu Türkiye sponsorluğunda gerçekleştirilen toplantıya, farklı...
Fujitsu - 25.07.2017
Japonya'dan Ahşap Teknesiyle Gelen Turist, Marmaris'e Hayran Kaldı
Japonya'nın Kanagawa kentinde doğan ve 3 yıl önce Fujitsu şirketinden emekli olan bilgisayar uzmanı Masuda Kiyoshi, çocukluk hayalini gerçekleştirmek için ikinci el 8.
Fujitsu - 21.03.2017
Kariyer Şenliği
Katılımcılar arasında; moof.com pazarlamasyon.com Akbank Garanti Bankası Abdi İbrahim Nora International Forwarding erkekpaketi.com / eksperin.com 1,618 Creative Adworks hotelspro.com Orient Sigorta Baksaş Sigorta Scorp Webtures 21gram.com Berik Holding LCW Turkcell Özgörkey BMW Nescafe Fujitsu gibi firmalar yer almaktadır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fujitsu Haberleri | Fujitsu Haber - Haberler - Fujitsu haberleri, son dakika fujitsu haber ve gelişmeleri burada. Uzaktan çalışma eşitsizlik konusunda neleri gösteriyor?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 15:48:43. #1.15#

title