Eterle bayılttığı boşanma aşamasındaki eşini ''İt gibi gebereceksin'' deyip bıçakladı, sabaha kadar başında ölmesini bekledi - Haberler
Haberi Paylaş

Eterle bayılttığı boşanma aşamasındaki eşini ''İt gibi gebereceksin'' deyip bıçakladı, sabaha kadar başında ölmesini bekledi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa
Eterle bayılttığı boşanma aşamasındaki eşini ''İt gibi gebereceksin'' deyip bıçakladı, sabaha kadar başında ölmesini bekledi

Antalya'da boşanma aşamasındaki eşinin evine bıçak zoruyla giren Soner K. boşanma protokolü imzalatıp eterle bayılttı. Eşine "İt gibi gebereceksin'' deyip elindeki bıçağı karnına saplayan cani, sonrasında intihar mektubu yazdırıp tansiyon ilacı içirdi. İlerleyen saatlerde eşinin ölmediğini anlayan şahıs, poşetle ağzını kapatıp sabaha kadar başında bekledikten sonra evi terk etti. Vahşet, kadının ihbarıyla ortaya çıkarken, cani koca hakkında ömür boyu hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Haberi Kaydet

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Yenigün Mahallesi'nde 15 Haziran tarihinde yaşanan olayda, ayrı yaşadığı eşi Soner K. ile 2 yıldır boşanma aşamasında olan Aslı K., sabah işe gitmek için kapıyı açtı. Elinde bıçakla kapıda bekleyen Soner K., eşini ağzını elleriyle kapayarak eve soktu. Belindeki tabancayı çıkaran Soner K., eşini "Bağırma, bağırırsan seni gebertirim" diyerek tehdit etti.

Evin salonunda akşama kadar konuştuğu eşine protokol imzalatan Soner K., bir ara Aslı K.'den su istedi. Mutfağa giden Aslı K.'nin arkasından giden Soner K., üzerinde eter bulunan bezi, eşinin ağzına ve burnuna bastırdı.

Direnen Aslı K.'yi itekleyerek yatak odasına götüren Soner K., burada eşinin başını göğsüne dayayıp, özür diledi. Bu sırada elindeki bıçağı eşinin karnına saplayan Soner K., "Gebereceksin, sen it gibi gebereceksin" dedikten sonra yarasına tampon yapmak isteyen Aslı K.'ye "Bırak kanayacak, kanın akacak, geberip gideceksin" diyerek engel oldu.

Eşine ''Ölümümden kendim sorumluyum'' notu yazdırıp imzalatan Soner K., Aslı K.'ye ayrıca 14 tansiyon hapı içirdi. Soner K., yarası yere temas edecek şekilde yüzüstü yatırdığı eşinin başında halsiz hale gelene kadar bekledi.

Soner K., nabzını kontrol ettiği eşinin yaşadığını görünce, "Ölmedi karı" diyerek hakaret etti, ardından Aslı K.'nin ağzını ve burnunu kapattı. Aslı K. eşine direnip, kollarını tırmalayınca bu kez poşetle eşinin ağzını kapattı. Soner K., sonrasında eşinin başında sabaha kadar bekledi.

Sabah eşinin öldüğünü düşünen Soner K., önce bıçağı yanında getirdiği kimyasal maddeyle sildi. Aynı maddeyle delil kalmaması için eşinin tırnak içlerini temizleyen Soner K., evden çıkmadan önce de eline bıçağı tutuşturdu. Saat 09.30'da kendine gelen Aslı K., telefonla komşusunu arayarak yardım istedi. Hastaneye kaldırılan Aslı K. tedavisinin ardından taburcu edilirken, yakalanan Soner K. çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nda hazırlanan iddianamede, Soner K.'nin eşi kasten öldürmeye teşebbüs etme, nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme ve hakaret suçlarından cezalandırılmasını istedi. İddianame, Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Ömür boyu hapsi istenen ve iddianamede üzerine atılı suçu kabul etmeyen Soner K., eşinin evinde kaldığını, sabah da evden çıkarak işe gittiğini söyledi.

Demirören Haber Ajansı / Süleyman Ekin - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (1)
Ender Demir:bir dünya suç işlemiş ya. Bi takım elbise kıravat 3 ay yatar çıkar.
500
title