Erenler'de 60 Yıllık Sorun Çözüldü

Erenler'de 60 Yıllık Sorun Çözüldü
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Erenler ilçesi Hacıoğlu mahallesinde 18, 20, 22 ve 23. sokakların 60 yıllık tapu sorunu çözüldü.

Erenler ilçesi Hacıoğlu mahallesinde 18, 20, 22 ve 23. sokakların 60 yıllık tapu sorunu çözüldü. İlk etapta 73 kişiye tapuları dağıtıldı.

Hacıoğlu Mahalle Muhtarlığı Binası yanında düzenlenen tapu dağıtım törenine, Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Recep Uncuoğlu, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ, Erenler Nüfus Müdürü İbrahim Kurtoğlu, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, Sakarya Muhtarlar Dernek Başkanı Erdal Erdem, Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban Süleyman, Erenler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Adil Şenol, Mahalle Muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı.

Oldukça heyecanlı olduğu görünen Hacıoğlu mahalle muhtarı Hüsnü Karpuz, "Hacıoğlu mahallemizde yıllardır büyük bir sorun haline gelen tapu sorununu çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu büyük problemi çözmemizde bize yardımcı olan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'e Tapu ve Nüfus Müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. 60 yıllık davanın ilk yarısını çözdük. Yani 6 bin 800 metrekare yerden 2 bin 300 metrekare yeri ancak çözebildik. Bundan sonra 4500 metrekare yeri de 2-3 ay içerisinde sizlerin destekleri ile çözüp herkesin kendine has olan yeri meydana getirmek istiyoruz. Bu problemi çözmemizde bize kolaylık sağlayan destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ise, "Bugün burada 60 yıllık mazisi olan bir iş için toplandık. Zamanında büyüklerimizin yapmış olduğu bir hata vardı. Araziler, ücreti ödenerek alınmış ama tapuları bir şekilde alınmamıştı. İşin hukuki ve kanuni yönüne baktığımızda resmiyette tapu kimdeyse mal sahibi hak sahibi o görünüyordu. Mevcut şartlara göre oldukça iyi bir bedel karşılığında bu işi çözmüş olduk. Maddi durumlarınızı biliyoruz. Ancak bu hak sizin. Geçmişte bir eksiklik yapılmış ama bir bedel ödeyerek olsa da bunu bir şekilde almanız lazım. Hacıoğlu Mahalle Muhtarımız Hüsnü Karpuz'u bu çalışmasından dolayı tebrik ediyorum. Tapularınız hayırlı olsun ve inşallah diğer etaplarla birlikte devamı da gelsin" dedi.

AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Recep Uncuoğlu, 60 yıllık sorunun çözümünün herkese hayırlı olmasını dileyerek, "Bugün burada yapılan bu tören bize bir şey hatırlatıyor. 60 yıllık sorun çözüldü. Bizi öyle mutlu ediyor ki AK Parti hükümetleri bu küçük örneğini gördüğümüz çözümü memleketin bir çok alanında bizlere yaşattı ve yaşatıyor. Bugün Hacıoğlu mahallesinde büyük bir adım atıldı. Bu gün bu meseleyi çözen bir anlayışla çalışma yaptıkları için başta belediye başkanımız ve mahalle muhtarımız olmak üzere bu ekibe huzurlarınızda teşekkür ve tebrik ediyorum. Tapularının kendilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, Hacıoğlu mahalle sakinlerinin sevinçlerini paylaşmak için bir araya geldiklerini ifade ederek, "Halkımızın meşhur biz sözü var. Ahirette iman Dünya'da mekan. Dünyanın mekanının belgesi de bu tapu. 24 saat vatandaşın hizmetinde olan bir belediyemiz var. Belediyenin eli, ayağı, gözü, kulağı olan çalışkan mahalle muhtarlarımız var. Bu tapu sorununun çözülmesi konusunda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Tapuların tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmaını temenni ediyorum" dedi. Düzenlenen program ile hak sahiplerine tapuları teslim edilirken program sonunda ise mahalle sakinlerine ve katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. - SAKARYA

Erenler'de 60 Yıllık Sorun Çözüldü
Erenler'de 60 Yıllık Sorun Çözüldü
Erenler'de 60 Yıllık Sorun Çözüldü
Erenler'de 60 Yıllık Sorun Çözüldü
Erenler'de 60 Yıllık Sorun Çözüldü
Erenler'de 60 Yıllık Sorun Çözüldü
Erenler'de 60 Yıllık Sorun Çözüldü

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title